Suarezo vedami urugvajiečiai pranoko Pietų Korėją ir pateko į pasaulio čempionato ketvirtfinalį © Eurofootball.lt
Pirmajame planetos pirmenybių aštuntfinalyje Luizas Suarezas pelnė du įvarčius ir padėjo Urugvajaus nacionalinei rinktinei rezultatu 2-1 įveikti Pietų Korėjos futbolininkus ir patekti į čempionato ketvirtfinalį.

Pirmajame kėlinyje Oscaro Tabarezo treniruojami urugvajiečiai žaidė aktyviau, tačiau pirmąją progą pasižymėti turėjo Chu-Young Parkas, jau 5 rungtynių minutę baudos smūgiu pataikęs į virpstą.

Netrukus pietų amerikiečiai įsiveržė į priekį, kuomet po komandos kapitono Diego Forlano perdavimo neužtikrintai sužaidus vartininkui Jung Sung-Ryongui įvartį iš artimos distancijos pelnė Luizas Suarezas.

Kėlinio pabaigoje po Maximiliano Pereiros šūvio kamuolys pataikė į baudos aikštelėje stovėjusio Ki Sung-Yongo ranką, tačiau teisėjas Wolfgangas Štarkas nekreipė dėmesio į urugvajiečių prašymus ir 11 metrų baudinio skirti nesiryžo.

Antroje susitikimo dalyje pliaupiant lietui Tabarezo auklėtiniai atsitraukė į gynybą ir už tai buvo nubausti 68 minutę - nesėkmingai sužaidus gynėjui Mauricio Victorino ir vartų sargui Fernando Muslerai rezultatą smūgiu galva išlygino Lee Chung-Yongas. Tai buvo jau antrasis "Bolton" saugo įvartis šiame čempionate.

Kai atrodė, kad komandos teks žaisti pratęsimą, savo meistriškumą 81 minutę dar kartą pademonstravo Amsterdamo "Ajax" puolėjas Luizas Suarezas, techniškai nuginklavęs Sung-Ryongą.

Už 6 minučių azijiečiai turėjo puikų šansą dar kartą išlyginti rezultatą, tačiau be priežiūros palikto Lee Dong-Gooko bandymą atrėmė Muslera.

Urugvajiečiai turnyro ketvirtfinalyje susikaus su JAV - Ganos poros nugalėtoju.

Urugvajus 2 - 1 Pietų Korėja
8' [1 - 0] Luiz Suarez
68' [1 - 1] Lee Chung-Yong
80' [2 - 1] Luiz Suarez