"Sūduva" įspūdingai žengė į kitą UEFA Taurės etapą © Eurofootball.lt
Ketvirtadienį Marijampolės "Sūduva" net 4-0 sutriuškino Šiaurės Airijos taurės finalininkus "Dungannon Swifts" futbolininkus ir atsirevanšavusi už pralaimėjimą minimaliu rezultatu pirmosiose rungtynėse žengė į antrąjį kvalifikacinį UEFA Taurės etapą. Tikru rungtynių didvyriu tapo jaunasis saugas Andrius Urbšys, įmušęs tris įvarčius ir padėjęs visą antrąjį kėlinį dešimtyje žaidusiems "Sūduvos" futbolininkams švęsti įspūdingą pergalę.

Marijampolės miesto stadionas, 2500 žiūrovų
Teisėjas - Svein-Erik Edvartsen (Norvegija)
Pirmosios rungtynės: 0-1
Marijampolės "%c00125" 4 – 0 "Dungannon Swifts"
(Pirmos rungtynės 0-1, bendras rezultatas 4-1)
29` [1 - 0] Gvidas Grigas
51` [2 - 0] Andrius Urbšys
56` [3 - 0] Andrius Urbšys
83` [4 - 0] Andrius Urbšys

44` Willer Souza Oliveira ("Sūduva") pašalintas iš aikštės

Rungtynių eiga

Dėkojame visiems, stebėjusiems šią transliaciją. Iki kitų susitikimų!

[imgcr]http://www.eurofootball.lt/img/news/suduva-swifts/dziaugsmas.jpg[comment]Marijampoliečiai dėkoja žiūrovams už palaikymą. (A.Zarembos nuotr.)[/comment] Stadione susirinkę žiūrovai atsistoję ploja "Sūduvai", kuri net 4-0 sutriuškino Šiaurės Airijos taurės finalininkus "Dungannon Swifts" futbolininkus, nors visą antrąjį kėlinį rungtyniavo dešimtyje. Puikus komandos žaidimas, o išskirtinių pagyrų nusipelno jaunasis ekipos saugas Andrius Urbšys, šiose rungtynėse pelnęs "hat-tricką".

90+4` Teisėjas skelbia rungtynių pabaigą.

90+3` "Sūduvos" futbolininkai gana nepagarbiai keičiasi perdavimais tarp gynėjų, tolokai nuo varžovų žaidėjų.

90+1` G.Slavickas kontratakos metu perlaiko kamuolį ir galiausiai jį praranda. Reikėjo atlikti perdavimą.

90` Teisėjas iš Norvegijos prideda keturias minutes.

89` McAllisteris atsiduria vienas prieš S.Klevinską, tačiau teisėjas fiksuoja nuošalę.

88` Po skirtingų epizodų ant vejos lieka gulėti Miklinevičius bei vienas svečių ekipos žaidėjų. Pastarasis pirmas pakyla tęsti žaidimo, tuo tarpu Miklinevičius pats palieka aikštę, kur jam komandos gydytojas šaldo koją.

86` Shea Campbellas vos nesušvelnino rezultato - airis bandė gražiu smūgiu "permesti" S.Klevinską, bet pritrūko tikslumo.

84` Rungtynių herojus Urbšys keičiamas - aidint aplodismentams vietoje jo aikštėje pasirodo komandos naujokas ukrainietis Sergejus Potapovas.

83` Įvartis!!!!! Šiose rungtynėse tampa viskas aišku, o "hat-tricką" pelno Andrius Urbšys. Giedrius Slavickas veržėsi link varžovų vartų, ji pargriovė varžovų gynėjai, teisėjas leido tęsti žaidimą pranašumą turėjusiai "Sūduvai" ir laisvas su kamuoliu atsidūręs Urbšys iš dešimties metrų įtvirtino Marijampolės klubo pergalę. Puikus jaunojo saugo žaidimas šiose rungtynėse.

82` Pavojingą baudos smūgį dešiniajame atakos krašte prie pat baudos aikštelės ribos uždirba G.Slavickas. Kamuolį puikiai pakėlė Urbšys, aukščiau visų iššoko Jasaitis, tačiau jo galva smūgiuotas kamuolys nuo žemės skrieja virš skersinio.

82` Paskutinis keitimas "Swifts" gretose: Marko McConkey aikštėje pasirodo Paulas Baronas.

81` Dar kartą puikiai sužaidžia Mikuckis, šįkart galva išmušdamas į baudos aikštelę pavojingai pakeltą kamuolį.

79` Puikiai gynyboje sužaidžia Mikuckis, nutraukęs pavojingą varžovų išpuolį dešiniajame baudos aikštelės krašte.

78` Varžovai pastarosiomis minutėmis žaidžia labai grubiai - teisėjas vieną po kitos fiksuoja pražangas, o marijampoliečiai prašo rodyti geltonas korteles.

78` Už laiko vilkinimą teisėjas rodo geltoną kortelę vartininkui S.Klevinskui.

76` Grubi varžovų pražanga prieš G.Slavicką. Į aikštę iš tribūnų skrieja plastikinis butelis. Laimei, šis daiktas į nieką nepataiko.

74` Abiejų komandų žaidėjai "apsikeičia" pražangomis.

72` Pavojingas baudos smūgis prie kairiojo "Sūduvos" baudos aikštelės krašto. Pakeltą kamuolį marijampoliečiai išmuša už galinės linijos. Po kampinio bei kelių perdavimų S.Klevinskas galiausiai pasiima kamuolį.

70` Keitimas šeimininkų gretose: vietoje aktyviai rungtyniavusio veterano Dariaus Maciulevičiaus aikštėje pasirodo jaunasis Giedrius Slavickas. Prieš įvykstant keitimui Maciulevičius dar pabando laimę iš aikštės vidurio, tačiau netiksliai. Lietuvis neskuba palikti aikštės, todėl susilaukia teisėjo dėmesio. Galiausiai lydimas plojimų saugas palieka aikštę.

69` "Sūduva" stengiasi patausoti kamuolį ir tai galima suprasti - toks rezultatas leistų Marijampolės klubui žengti į kitą etapą.

68` Kitoje aikštės pusėje "Sūduvos" baudos aikštelės pakraštyje su kamuoliu atsidūręs po keitimo pasirodęs McGennis smūgiuoja smarkiai virš vartų.

67` Dar kartą nuostabiai sužaidžia Urbšys - beveik aikštės viduryje gavęs kamuolį jis įspūdingu greičiu aplenkė du varžovus, atsidūrė prieš vartininką, tačiau iš labai aštraus kampo smūgiavo į šoninį vartų tinklą.

66` Varžovai tikrai pasimetę - niekieno nespaudžiamas gynėjas netiksliai atiduoda kamuolį ir šis išrieda už šoninės linijos.

65` Už pražangą prieš Urbšį prie pat šoninės linijos geltoną kortelę gauna JP Gallagheris.

64` Iš karto du keitimai "Swifts" gretose: vietoje geltoną kortelę jau turinčio T.Fitzpatricko aikštėje pasirodo Markas McGennis, o vietoje Hegarty aikštėje pasirodė Dwayne`as McManusas.

63` Sujudimas techninėje zonoje - "Swifts" nori į aikštę išleisti 18 numeriu pažymėtus marškinėlius vilkintį žaidėją, nors tokio nėra rungtynių protokole.

62` McConkey dešiniajame "Sūduvos" baudos aikštelės krašte atsiduria laisvas su kamuoliu, smūgiuoja į vartus, tačiau labai netiksliai.

61` Jasaitis nusprendžia smūgiuoti į vartus, tačiau vartininkas savo vietoje.

61` Urbšys su kamuoliu dešiniajame krašte, jį grubiai stabdo T.Fitzpatrickas ir teisėjas šiam skiria geltoną kortelę.

59` Varžovai kelintą kartą pavojingai priartėja prie "Sūduvos" vartų, tačiau jie atrodo sutrikę - visiškai laisvas airis vietoje perdavimo išsmūgiuoja kamuolį už galinės linijos.

56`Įvartis!!!!!! Andrius Urbšys įspūdingu reidu įsiveržia į baudos aikštelę ir nestipriu, tačiau tiksliu smūgiu antrąkart šiose rungtynėse nuginkluoja varžovų vartininką Dwayne`ą Nelsoną. Puiki "Sūduvos" kontrataka ir puikus žaidimas, ypač turint omenyje, jog jų yra vienu mažiau nei varžovų.

56` Puikiai savo baudos aikštelėje sužaidžia S.Klevinskas, išmušdamas

55` Už grubią pražangą teisėjas rodo geltoną kortelę Tomui Mikuckiui.

53` Hegarty kurį laiką guli ant vejos, priversdamas "Sūduvą" išmušti kamuolį už šoninės linijos. Aikštės darbuotojai pristato neštuvus, tačiau airiui jų neprireikia. "Swifts" pagal "Garbingo žaidimo" taisykles grąžina kamuolį lietuviams.

51` Įvartis!!!!!!!!! Stadionas šėlsta, kai po puikaus perdavimo Urbšys atsidurė visiškai laisvas baudos aikštelėje, techniškai pergudravo varžovų vartininką ir pasiuntė kamuolį į tuščius vartus. Puikus įvartis!

49` Už pražangą prieš Urbšį teisėjas rodo geltoną kortelę Šiaurės Airijos klubo žaidėjui.

49` Po keitimo aikštėje pasirodęs Jasaitis smūgiuoja labai stipriai, tačiau netiksliai.

48` Airiai grubiai griauna Miklinevičių baudos aikštelės prieigose. Pavojingas baudos smūgis.

46` Prasideda antrasis kėlinys. Atrodo, kad "Sūduva" nepasimokė - dar vienas varžovas grubiai griaunamas. Laimei, šįkart teisėjas fiksuoja tik pražangą.

46` Keitimas "Sūduvos" gretose - vietoje Gvido Juškos aikštėje pasirodo atraminio saugo pozicijoje žaidžiantis Karolis Jasaitis.

Nors po pirmojo kėlinio Marijampolės ekipa pirmauja 1-0, tokio rezultato jiems neužtenka norint užtikrintai žengti į kitą etapą. Rungtynėms pasibaigus tokiu rezultatu būtų mušami vienuolikos metrų baudiniai. Be to, visą antrą kėlinį marijampoliečiai turės žaisti dešimtyje.

45` Baigiasi pirmasis kėlinys. "Sūduva" visą antrąjį kėlinį turės žaisti dešimtyje.

44` "Sūduvos" situacija komplikuojasi. Pargriovęs Shane`ą McCabe`ą Willeris smogia gulinčiam varžovui. Teisėjas nedvejodamas rodo raudoną kortelę brazilui ir šalina šį iš aikštelės.

41` T.Fitzpatrickas atlieka puikų perdavimą į baudos aikštelę, ten su kamuoliu atsiduria Markas McConkey, tačiau šio smūgis iš aštraus kampo skrieja smarkiai virš vartų. Labai pavojingas epizodas.

39` Maciulevičius kontratakos metu atsiduria visiškai laisvas dešiniajame krašte, greitai priartėja prie varžovų baudos aikštelės, tačiau jo skersuotas kamuolys adresato neranda.

Panašu, jog įvartį įmušusi "Sūduva" kiek aprimo, tačiau nereikėtų atsipalaiduoti, kadangi rungtynėms pasibaigus tokiu rezultatu, būtų mušami 11 metrų baudiniai.

37` Airiai dešiniajame krašte prasižengia prieš Urbšį, teisėjas fiksuoja pražangą. Willeras kelia kamuolį į baudos aikštelę, tačiau ten šeimininkauja varžovų vartininkas.

35` Po Maciulevičiaus perdavimo iš dešinės iš maždaug 10 metrų į vartus vienu lietimu smūgiavo Willeris, tačiau brazilo smūgis buvo silpnas.

33` Grubiai prieš Campbellą sužaidžia Miklinevičius, tačiau teisėjas nefiksuoja pražangos. Varžovas kuriam laikui lieka gulėti ant žolės.

[imgcr]http://www.eurofootball.lt/img/news/suduva-swifts/ivartis.jpg[comment]G.Grigas džiaugiasi įmušęs įvartį į "Dungannon" vartus. (A.Zarembos nuotr.)[/comment] 29` Įvartis!!!!! Kampinį kelia Maciulevičius, jis nusprendžia atiduoti trumpą perdavimą Willeriui, šis gražina kamuolį lietuviui, kuris iš aštraus kampo smūgiuoja į vartus. Vartininkas atremia kamuolį, tačiau gynėjas Gvidas Grigas iš arti pasiunčia kamuolį į tinklą. Puikus lietuvio žaidimas ne tik gynyboje, tačiau ir puolime.

29` Puikiai sužaidžia Willeris, laiku atidavęs kamuolį į dešinįjį kraštą Maciulevičiui, kuris vienu lietimu labai stipriai ir pavojingai perduoda kamuolį į baudos aikštelę, kur net du žaidėjai neuždaro perdavimo.

28` Juška atsiduria laisvas kairiajame krašte, pasitaiso kamuolį ir pavojingai skersuoja kamuolį į baudos aikštelę, kur puikiai sužaidžia varžovų vartininkas.

27` Į dar vieną "karštą" epizodą įsivelia Maciulevičius. Panašu, jog marijampoliečiai gali susilaukti teisėjo nemalonės.

26` Grigas nesėkmingai sužaidžia galva ir kamuolys skrieja už šoninės linijos. Britišką žaidimo stilių propaguojantys airiai gali sukurti pavojingą situaciją.

25` G.Klevinskas apsistumdo su Shea Campbellu, tačiau teisėjas nusprendžia kortelių nerodyti nei vienam iš žaidėjų.

Kol kas iniciatyva "Sūduvos" rankose, tačiau įvarčio įmušti nepavyksta. Varžovai retai grasina marijampoliečių vartams.

22` Baudos smūgiu kamuolį į baudos aikštelę kelia Miklinevičius, G.Klevinskas iššoka aukščiau varžovų, tačiau smūgiuoja labai netiksliai.

20` Fitzpatrickas įsiveržia į "Sūduvos" baudos aikštelę, tačiau šeimininkų gynėjai "uždaro jį į dėžutę" ir Klevinskas pasiima kamuolį.

18` Willeris perduoda kamuolį iš kairės, tačiau prie artimojo virpsto buvęs Braga spaudžiamas varžovo smūgiuoja netiksliai.

17` Mikuckis skersuoja kamuolį iš kairiojo krašto, tačiau Braga kamuolio prie tolimojo virpsto nepasiekia.

16` JP Gallagheris grubiai griauna Maciulevičių, tačiau teisėjas iš Norvegijos kortelės pirmajam nerodo.

14` Miklinevičius griaunamas svečių baudos aikštelės prieigose. Pozicija – tiesiai priešais vartus. Smūgiuoja Willeras, tačiau kamuolys pataiko į varžovą.

13` Svečiai baudos smūgiu kelia kamuolį į “Sūduvos” baudos aikštelę, tačiau teisėjas užfiksuoja pražangą.

12` Įspūdingas Sobolio reidas dešiniajame atakos krašte - baltarusis pergudrauja du varžovus ir smūgiuoja iš 16 metrų, deja, kamuolys praskrieja vos virš skersinio.

[imgck]http://www.eurofootball.lt/img/news/suduva-swifts/urbsys.jpg[comment]Varžovai gana grubiai žaidžia prieš Marijampolės klubo žaidėjus. (A.Zarembos nuotr.)[/comment]10` "Sūduvos" kontrataka, Juška atlieka tolimą perdavimą į priekį, kur vartininkas greičiau už Urbšį suspėja prie kamuolio. Gana pavojingas epizodas.

9` Varžovai baudos smūgiu kelia labai aukštą kamuolį "Sūduvos" baudos aikštelę, tačiau ten karaliauja Grigas.

8` Miklinevičius prarado kamuolį, tačiau netrukus ištaiso savo klaidą nutraukdamas varžovų kontrataką.

7` Miklinevičiaus perdavimas į kraštą labai netikslus, kamuolys skrieja už šoninės linijos.

6` Willeris atsiduria laisvas prie varžovų baudos aikštelės, tačiau nusprendžia nesmūgiuoti, tačiau galiausiai prarado kamuolį.

5` Maciulevičius laisvas dešiniajame krašte, pakelia kamuolį į baudos aikštelę, tačiau ten Braga griauna varžovą ir teisėjas fiksuoja pražangą.

4` Miklinevičiaus smūgis iš 20 metrų silpnas ir netikslus.

3` Svečiai kuriam laikui užgulė marijampoliečių vartus, skirsto kamuolį per visą aikštės plotą, tačiau galiausiai "Sūduva" perėmė kamuolį.

2` Varžovai savo baudos aikštelės prieigose grubiai pargriovė Urbšį. Skiriamas baudos smūgis, kuro mušti stoja Maciulevičius. Svečiai sėkmingai apsigina nuo šio išpuolio. Stabdydamas varžovų kontrataką "Sūduvos" gynėjas išmuša kamuolį už šoninės linijos.

1` Rungtynes pradeda "Sūduva". Airiai pražanga stabdo šeimininkų ataką. Juška nesėkmingai kelia kamuolį į varžovų baudos aikštelę.

Aikštėje pasirodo abiejų komandų žaidėjai, kurie pasitinkami gausiais žiūrovų aplodismentais.

[imgck]http://www.eurofootball.lt/img/news/suduva-swifts/ziurovai.jpg[comment]Marijampolės stadione susirinko gausus būrys žiūrovų. (A.Zarembos nuotr.)[/comment] Labas vakaras, gerbiami EuroFootball.lt lankytojai. Pradedame tiesioginę transliaciją iš Marijampolės "Sūduvos" stadiono, kur atsakomąsias UEFA Taurės pirmojo kvalifikacinio etapo rungtynes žaidžia vietos "Sūduva" ir Šiaurės Airijos taurės finalininkai „Dungannon Swifts”. Artėjant rungtynių pradžiai į stadioną aktyviai renkasi žiūrovai. Oras puikus, kiek debesuota, tačiau lietaus būti neturėtų.

"Sūduvai" šiose rungtynėse reikalinga pergalė dviejų įvarčių santykiu, kadangi pirmąją dvikovą Belfaste minimaliu rezultatu laimėjo "Swifts".

Komandų naujienos:

Šeimininkų gretose startinėje sudėtyje vietoje pastaruoju metu dažnokai klystančio Mariaus Skinderio gynybos grandyje pasirodė Gvidas Grigas. Po traumos į aikštę grįžo legionierius iš Brazilijos Otavio Braga. Komandos paraiškoje nėra puolėjo Negreiroso ir jaunojo gynėjo Lino Klimavičiaus – naujokai nebuvo registruoti UEFA Taurės varžyboms. Marijampoliečių sudėtyje taip pat nėra traumuoto saugo ukrainiečio Sergėjaus Koziuberdos.

Tuo tarpu "Swifts" gretose yra ir pirmųjų rungtynių vienintelio įvarčio autorius Markas McAllisteris bei JP Gallagheris, kuris galėjo nepasirodyti aikštėje, kadangi šiomis dienomis turi gimdyti jo žmona. Į Lietuvą net neatvyko pakinklinės sausgyslės traumos kamuojamas gynėjas Johnny Montgomery bei su neaiškiu negalavimu į ligoninę paguldytas saugas Ryanas McCluskey.