"Sūduva" įveikė "Žalgirį" paskutinėmis akimirkomis © Eurofootball.lt
Šeštadienį Vilniaus "Žalgiris" A lygos pirmenybių 29-ojo turo rungtynes išvykoje dramatiškai po paskutinę minutę praleisto įvarčio 0-1 pralaimėjo Marijampolės "Sūduvai" ir pagal prarastus taškus užleido antrąją poziciją varžovams.

Marijampolės "Sūduvos" stadionas, 1500 žiūrovų
Teisėjas - Edmundas Gaigalas
"%c00125" 1 – 0 "%c00032"
90+3' [1 - 0] Raimondas Vilėniškis (į savo vartus)

"Sūduva": S.Klevinskas; V.Slavickas (77' Grigas), Mikuckis, L.Klimavičius, Leimonas; D.Maciulevičius, Jasaitis (55' S.Willer), Miklinevičius, Kozyuberda, Urbšys; Braga (46' Negreiros).

"Žalgiris": Šetkus; Radavičius, I.Steško, Lukoševičius, Dubina; Choruži (88' A.Steško), Ostap (85' Miliškevičius), Vilėniškis, Lemežis, I.Morinas; Čurlinov (73' Mižigurskis).

"Žalgirio" gretose stigo dešinio saugo iš Moldovos Juliano Bursuko, rungtynes turėjusio praleisti dėl keturių įspėjimų. Į J.Bursuko poziciją iš kairiojo krašto buvo pervestas Igoris Morinas. Per apšilimą nugaros traumą patyrė pagrindinis komandos vartininkas Marius Rapalis, kurį pakeitė Ernestas Šetkus.

Rungtynių pradžia priklausė "Žalgiriui", kontroliavusiam žaidimą aikštės viduryje. 18-ą minutę Igoris Morinas vieną prieš "Sūduvos" vartininką išvedė puolėją Cvetaną Čurlinovą, kuris pasiuntė kamuolį į vartus. Tačiau įvarčio teisėjas neįskaitė dėl nuošalės.

32 minutę po kelių mėnesių pertraukos "Žalgirio" vartus gynęs vartininkas E.Šetkus po Dariaus Maciulevičiaus klastingo baudos smūgio atmušė į "devyniukę" skriejusį kamuolį.

Per pirmąjį kėlinį grėsmingesnes situacijas prie komandų vartų galima buvo suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų.

Antroji žaidimo pusė prasidėjo lygiai taip pat kaip ir pirmoji. Žalgiriečiai turėjo iniciatyvą, neblogai rezgė kombinacijas aikštės viduryje, bet priartėjus prie varžovų baudos aikštelės atakoms stigdavo aštrumo.

Nuo kėlinio vidurio "Sūduva", kai aištėje pasirodė brazilas Willeris Oliveira, suaktyvino savo atakas. Gana pavojingai į vartus smūgiavo Tomas Mikuckis, D.Maciulevičius. Porą kartų nesėkmingai kamuolį prieš save atmušė vartininkas E.Šetkus.

Rungtynės artėjo prie logiškos baigties - lygiųjų. Tačiau Jau per trečią antrojo kėlinio pridėtinio laiko minutę "Sūduva" iš dešinio krašto gavo teisę į baudos smūgį, ir po Willerio perdavimo į baudos aikštelę kamuolys atsimušęs į Raimondo Vilėniškio koją atsidūrė vartuose.

"Žalgiris" šiose pirmenybėse patyrė ketvirtą pralaimėjimą, o "Sūduva" šventė svarbią pergalę, kuri leido marijampoliečiams pasivyti varžovus turnyrinėje lentelėje ir susilyginti taškais - abu klubai jų turi po 55.