"Sūduva" nutraukė "Žalgirio" pergalių seriją, "Trakai" sutriuškino "Stumbrą"

Devynių iš eilės Vilniaus „Žalgirio“ laimėtų rungtynių „SMScredit.lt A lygoje“ serija nutrūko Marijampolėje. Prieš rinktinių pertrauką savo aikštėje įveikęs suvalkiečius čempionas svečiuose varžovų neįveikė.

Be įvarčių 0:0 pasibaigusiose rungtynėse „Sūduvai“ vadovavo vyr. trenerio poste atleistą Aleksandarą Veselinovičių laikinai pakeitęs jo asistentas Eivinas Černiauskas.

Be Lietuvos nacionalinėje rinktinėje žaidusių žalgiriečių Egidijaus Vaitkūno ir Manto Kuklio bei sūduviškio Vaido Slavicko mačą pradėjusios komandos stengėsi viena kitai suteikti kuo mažiau erdvės ir visų pirma stengėsi griauti varžovų atakas, todėl kova daugiausiai vyko aikštės viduryje.

Pirmieji spragų priešininkų gynyboje, kurioje po ilgos pertraukos vėl žaidė su ankstesniu treneriu konfliktavęs kroatas Andro Švrljuga, surado vilniečiai. Gynybos linijoje rungtyniavęs Saulius Mikoliūnas perdavimu iš gilumos prieš vartus išvedė Andriją Kaludjerovičių, bet jį pasivijęs Algis Jankauskas paskutinę akimirką kamuolį sugebėjo blokuoti.

Netrukus rezultatyviausias „Žalgirio“ gynėjas darsyk buvo išvestas prieš vartus, tačiau puolėjui po kojomis kritęs Darius Isoda padarė viską, kad smūgis žalgiriečiui nesigautų.

Kėlinio viduryje pavojingiausią savo ataką sukūrė „Sūduva“. Admiras Kecapas laiku pamatė link vartų įkertantį Predragą Pavlovičių, kuris vienu lietimu mušė aukštai virš vartų.

Po pertraukos komandų žaidimas suaktyvėjo ir kamuolys aikštės viduryje užsilaikydavo retai, tačiau vartininkams savo meistriškumo demonstruoti neteko.

Iš toli greitos atakos metu šalia vartų pavojingai šovė A.Kaludjerovičius. Aktyviai žaidęs sūduviškis Eligijus Jankauskas liko nepatenkintas teisėjo sprendimu nefiksuoti ji prilaikiusio ir neleidusio pabėgti S.Mikoliūno pražangos.

Sužaidus daugiau nei valandą, Ivano Kardumo ūgis padėjo vartininkui sugauti nestiprų, bet technišką A.Kaludjerovičiaus bandymą galva nukreipti kamuolį į tolimą vartų kampą. Jo kolegai Armantui Vitkauskui vėliau teko palikti vartus ir, krentant po Pauliaus Janušausko kojomis, išmušti kamuolį kone ant baudos aikštelės linijos.

Aikštėje po keitimo pasirodęs Justas Lasickas jau po poros minučių galėjo tapti rungtynių didvyriu, bet po S.Mikoliūno perdavimo jaunasis vilnietis vienu lietimu iš aštraus kampo mušė pro šalį. Netrukus I.Kardumo gudrumą tolimu smūgiu patikrino M.Kuklys.

Mačo pabaigoje aktyviau žaidė ir pergalę iškovoti labiau norėjo svečiai, bet jų atakas sėkmingai griovė be klaidų rungtyniavusi „Sūduvos“ gynybos linija.

Jau per pridėtą laiką sūduviškių gretose debiutavo naujasis komandos puolėjas iš Ukrainos Leonidas Akulininas.

Naujasis vicečempionų strategas Sergejus Kovalecas pergalingai debiutavo prie „Trakų“ vairo. 24-ajame „SMScredit.lt A lygos“ ture „riteriai“ nesunkiai 4:1 (2:0) sutriuškino Kauno „Stumbrą“.

Rungtynės prasidėjo staigiu svečių spurtu. „Trakai“ pasinaudojo varžovų skylėta gynyba ir greitai pelnė du įvarčius.

5-ąją minutę Aleksandras Byčenokas uždirbo 11 metrų baudinį, kuri nepriekaištingu smūgiu realizavo Nerijus Valskis, o dar po septynių minučių retai aikštėje pasirodantis Donatas Šėgžda nukreipė kamuolį į tuščius vartus.

Akivaizdu, jog šeimininkai tokios mačo pradžios nesitikėjo ir tik sėkmė keletą sykių „Stumbrą“ gelbėjo nuo trečio įvarčio. Treneris Mariano Barreto jau pirmo kėlinio viduryje pakeitė Nerijų Mačiulį, į aikštę išleisdamas Klaudijų Upstą, kuris pagyvino komandos atakas.

Kauniečiai itin pavojingai atakavo po kampinio, kai kamuolys skriejo visai šalia skersinio, o taip pat privertė pasiaukojančiai apsiginti Arūną Klimavičių, blokavusį pavojingą Cristiano Alexo baudos smūgį.

„Trakų“ komandoje ir vėl arti tikslo po gražios atakos buvo N. Valskis, sykį šalia vartų smūgiavo Artiomas Gurenka. Po pertraukos pastarasis legionierius iš Baltarusijos pataikė į skersinį, o kamuolys, atšokęs nuo Luko Artimavičiaus, vos nesuspurdėjo vartų tinkle.

Visgi 59-ąją minutę svečiai pelnė trečią įvartį. A. Byčenokas perdavė kamuolį Jevgenijui Zasavickiui, pasinaudojusiam suteikta laisve baudos aikštelės prieigose. Saugas iš Moldovos puikiai smūgiavo nuo virpsto, pasižymėdamas antrame susitikime iš eilės.

„Stumbrui“ netrukus pavyko sušvelninti rezultatą: po Jardelio Nazare pakelto kampinio 67-ąją minutę tiksliu smūgiu galva pasižymėjo Tomas Snapkauskas. Kiek vėliau šalia vartų smūgiavo po keitimo aikštėje pasirodęs Alexandre‘as Kore.

Galutinį tašką šiame mače padėjo Rokas Masenzovas. Jaunasis „riteris“ 76-ąją minutę pasinaudojo N. Valskio perdavimu iš kairiojo krašto ir pelnė pirmą savo įvartį šiame sezone.

„Stumbro“ komandoje debiutavo saugas iš Rusijos Maksimas Jermakovas. Kauniečiams savaitgalį Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės pusfinalyje teks kovoti su Marijampolės „Sūduva“ – galbūt šioms rungtynėms kauniečiai teikė didesnį prioritetą.