"Sūduva" per pratęsimą subombardavo "Trakus" ir žengė į kitą LFF taurės etapą

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės rungtynes „Sūduva“ ir „Trakai“ pradėjo neįprastomis sudėtimis. „Sūduvos“ gretose ant atsarginių žaidėjų suolelio liko komandos kapitonas Tomas Radzinevičius, tuo tarpu „Trakų“ startinėje sudėtyje nebuvo puolėjo Luko Kochanausko, vietoje jo puolėjo pozicijoje žaidė Nerijus Valskis.

Penktą susitikimo minutę iš toli smūgiuoti mėgino rungtynes puolėjo pozicijoje pradėjęs „sūduvietis“ Eligijus Jankauskas, tačiau jo smūgis buvo per silpnas ir netikslus – kamuolys praskriejo greta vartų.

Labai pavojingas momentas kilo 13 minutę prie „Sūduvos“ vartų. „Trakų“ puolėjai „spaudė“ Marijampolės ekipos gynėjus ir išprovokavo klaidą. Kamuolį perėmęs A. Bychanokas vienu lietimu į laisvą plotą išvedė Nerijų Valskį, kuris įsiveržęs į baudos aikštelę stipriai smūgiavo į vartų plotą, tačiau Ivanas Kardumas kojomis smūgį atrėmė.

20 minutę dar kartą atakos smaigalyje atsidūrė „Trakų“ puolėjas N. Valskis. Tolimą perdavimą į kraštą gavęs A. Hurenka puikiu perdavimu surado baudos aikštelėje laisvą buvusį komandos draugą, bet N. Valskio smūgiuotą kamuolį sugavo marijampoliečių vartininkas I. Kardumas.

Vos po minutės dar vienos greitos atakos metu N. Valskis išbėgo vienas prieš vartininką, tačiau jį pasivyti sugebėjęs „Sūduvos“ gynėjas A. Jankauskas kamuolį perėmė ir pavojų likvidavo.

24 minutę kamuolys pabuvojo „Sūduvos“ vartuose. Po perdavimo iš krašto tiksliai galva smūgiavo „Trakų“ saugas D. Murphy, tačiau teisėjo asistentas užfiksavo nuošalę ir įvartis įskaitytas nebuvo.

26 minutę nuo įvarčio „Sūduvą“ išgelbėjo vartininkas. Po klaidos aikštės viduryje vienas prieš vartininką išbėgo N. Valskis, tačiau progos „riterių“ puolėjas išnaudoti nesugebėjo, jo smūgiuotą kamuolį atmušė I. Kardumas.

38 minutę pavojingu ataka atsakė ir „Sūduva“. Dešiniuoju kraštu prasiveržęs marijampoliečių gynėjas Marius Činikas „skersavo“ kamuolį į baudos aikštelę, kur laisvas buvęs P. Pavlovičius smūgiavo galva, tačiau kamuolys praskriejo virš vartų.

42 minutę Ernestas Veliulis suklaidino „Trakų“ gynėją, įsiveržė į baudos aikštelę ir iš baudos aikštelės krašto smūgiavo į vartus, tačiau „riterių“ vartų sargas I. Plūkas kamuolį sugavo.

Pirmoje kėlinio dalyje iniciatyva priklausė „Trakams“, kurie sukūrė daugiau pavojingų momentų bei žaidė „aštriau“, tačiau aikštės šeimininkai „Sūduvos“ futbolininkai taip pat neišnaudojo kelių gerų progų pasižymėti. Po pirmojo kėlinio „Arvi“ futbolo arenos švieslentėje degė lygus rezultatas – 0:0.

52 minutę „Trakų“ saugas A. Hurenka sulaukė perdavimo kairiame atakos krašte, įsiveržė į baudos aikštelę ir iš krašto klastingai smūgiavo į marijampoliečių vartus, bet svečių ekipos saugui pritrūko tikslumo, kamuolys praskriejo šalia vartų.

Po kelių minučių pavojumi atsakė ir „Sūduva“. Po kampinio baudos aikštelėje aukščiau visų iššoko A. Kecapas, tačiau legionieriaus galva smūgiuotas kamuolys pralėkė virš vartų.

70 minutę dar vienos puikios progos neišnaudojo „Trakų“ puolėjas N. Valskis, kuris „įkirtęs“ į laisvą plotą ir sulaukęs perdavimo atsidūrė vienas prieš vartininką, tačiau iš aštraus kampo smūgiavęs „riterių“ lyderis pataikė į vartininką I. Kardumą.

80 minutę sėkmingą kombinaciją išvedusią Admirą Kecapą į smūgio poziciją sužaidė Tomas Radzinevičius ir Valentinas Baranovskis. A. Kecapas kamuolio sulaukė maždaug 20 metrų atstumu nuo vartų, tačiau jo stiprų smūgį blokavo gynėjas.

86 minutę Marijampolės ekipos futbolininkai perėmė kamuolį „Trakų“ aikštės pusėje ir bandė kontratakuoti, po E. Jankausko aukšto perdavimo į baudos aikštelę galva smūgiavo P. Leimonas, tačiau „sūduviečio“ smūgis buvo per silpnas.

Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi be įvarčių. Komandoms santykius aiškintis teko pratęsimo metu.

Prasidėjus pratęsimui, vos per kelias minutes krito trys įvarčiai į „Trakų“ vartus. 95 minutę po pakelto kampinio ir sumaišties baudos aikštelėje sėkmingai koją kyštelėjo ir „Sūduvą“ į priekį išvedė A. Kecapas. Vos po minutės vienas prieš vartininką išbėgo ir įvartį pelnė V. Baranovskis.

98 minutę įvartį gražuolį pelnė ir komandos kapitonas T. Radzinevičius, baudos smūgiu iš maždaug 25 metrų atstumo pasiuntė kamuolį virš sienelės ir nepaliko vilčių „Trakų“ vartininkui I. Plūkui.

Antrojo pratęsimo kėlinio metu krito dar vienas įvartis. Po keitimo aikštėje pasirodęs D. Antanavičius išprovokavo pražangą varžovų baudos aikštelėje ir pats sėkmingai realizavo 11 metrų baudinį.

Puikiai sužaidusi pratęsimą „Sūduva“ užtikrintai įveikė „Trakus“ ir žengė į kitą LFF taurės turnyro etapą.

Marijampolės „Sūduva“ 4-0 Trakų „Trakai“

94‘ [1-0] A. Kecap

95’ [2-0] V. Baranovskij

98’ [3-0] T. Radzinevičius

106’ [4-0] D. Antanavičius (11 m.)

Komandų sudėtys:

„Sūduva“: I. Kardum, M. Činikas, P. Leimonas, E. Veliulis (76’ V. Baranovskij), A. Kecap (112’ M. Kardokas), P. Janušauskas, E. Jankauskas (96’ D. Antanavičius), V. Slavickas (46’ T. Radzinevičius), A. Jankauskas, P. Pavlovič, M. Jablan.

„Trakai“: I. Plūkas, A. Klimavičius, M. Vorobjovas, D. Česnauskis, D. Murphy (70’ L. Kochanauskas), A. Wakili, E. Zasavitchi, N. Valskis, G. Pelagias, A. Hurenka (68’ M. Gudaitis), A. Bychanok (59’ R. Masenzovas).