"Sūduva" po atkaklios kovos palaužė "Stumbrą"

Kovą dėl ketvirtos „SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelės vietos ne kartą deklaravę Kauno „Stumbro“ futbolininkai šiuos planus turėtų atidėti kitiems metams.

Marijampolės „Sūduva“, vedama naujo snaiperių klasifikacijos lyderio Tomo Radzinevičiaus, 19-ojo turo mače išvykoje po atkaklios kovos 3:2 (2:2) nugalėjo „Stumbrą“, nuo kurio marijampoliečiai atitrūko šešiolikos taškų persvara.

Kauno klubui šį kartą negalėjo padėti dėl diskvalifikacijos mačą praleidęs centro gynėjas Rimvydas Sadauskas, jo vietą užėmė Lukas Artimavičius, o kairiame gynybos krašte debiutavo italas Andrea Muto.

Tokie pokyčiai „Stumbrui“ buvo ne į naudą: marijampoliečiai pirmosiomis rungtynių minutėmis dominavo, pelnydami du greitus įvarčius.

Jau 2-ąją minutę Eligijus Jankauskas perdavė kamuolį į baudos aikštelę, Admiras Kecapas jį pamušė link T. Radzinevičius, kuris antru lietimu smūgiavo neatremiamai. 13-ąją minutę „Sūduva“ surengė puikią ataką, kurios smaigalyje po Nermino Jamako perdavimo atsidūrė E. Jankauskas, įmušęs savo pirmą įvartį naujame klube „SMScredit.lt A lygoje“.

Netrukus po pakelto kampinio Rafaelio Broetto šuolio galimybes patikrino visiškai laisvas smūgį atlikęs Miljanas Jablanas, kitame epizode – kamuolį toliau nuo vartų linijos teko atmušti Ainui Bareikiui.

Visgi 24-ąją bei 26-ąją minutėmis „Stumbras“ suriaumojo ir išlygino rezultatą. Abi atakas puikiais smūgiais vienu lietimu užbaigė patyręs Robertas Veževičius, kuriam rezultatyvius perdavimus atliko Nerijus Mačiulis ir Giorgio Russo.

Per likusį pirmo kėlinio laiką šeimininkai išsiskyrė tolimu, stipriu, bet pro šalį pralėkusiu Abdulo Basito smūgiu. Savo ruožtu kauniečių oponentai atsakė išpuoliu, kurio metu T. Radzinevičiaus spirtas kamuolys atsimušė į virpstą.

Antrasis kėlinys vėl prasidėjo „Sūduvos“ atakomis: A. Kecapo smūgį R. Broetto atrėmė, tačiau nuo Ernesto Veliulio bandymo būtų bejėgis. Vis dėlto svečių saugas vienu lietimu smūgiavo pro šalį.

Savo ruožtu T. Radzinevičius 54-ąją minutę savo šansą išnaudojo ir tiksliu smūgiu galva išvedė „Sūduvą“ į priekį. Devintą įvartį įmušusiam puolėjui rezultatyvų perdavimą atliko vos tik po keitimo aikštėje pasirodęs Paulius Janušauskas.

Nepaisant to, jog Mariano Barreto metė į aikštę tris naujus futbolininkus, tarp jų ir debiutantą Cristianą Alexą, šeimininkams pavojingomis atakomis išsiskirti nepavyko. Įsiminė tik Klaudijaus Upsto smūgis, skriejęs virš skersinio. „Sūduva“ užtikrintai atsilaikė nuo kauniečių atakų bei šventė svarbią pergalę.