„Sūduvai“ kontroliniai testai nesiklosto palankiai © V. Kuralavičiaus nuotr.

Antradienį Kaune Gargždų „Banga“ žaidė draugiškas rungtynes su „Jonava“. Antrajame kėlinyje gargždiškiai įmušė du įvarčius ir šventė pergalę 2:0.

Nuo rungtynių pradžios iniciatyvą turėjo „Banga“, tačiau pirmąjį pavojingą epizodą sukūrė „Jonava“, kai 10 minutę jonavietis galva sukirto kamuolį į skersinį.

Įpusėjus pirmajam kėliniui, gerų progų neišnaudojo „Banga“. Pirmiausia kamuolį į vartus pasiuntusiam E. Stočkūnui buvo užfiksuota nuošalė, vėliau peržiūroje esantis žaidėjas po standartinės situacijos galva iš 7 metrų smūgiavo greta vartų. Besibaigiant kėliniui komandos apsikeitė pavojingomis atakomis, tačiau susikurtomis progomis nepasinaudojo.

50 minutę į baudos aikštelę įsiveržęs V. Antužis uždirbo baudinį, kurį sėkmingai realizavo K. Urbaitis – 1:0.

Įpusėjus antrajam kėliniui, „Jonava“ liko mažumoje. 72 minutę po I. Venckaus smūgio galva varžovus išgelbėjo vartų sargas. 78 minutę po K. Urbaičio perdavimo D. Zubauskas smūgiu galva padvigubino „Bangos“ persvarą – 2:0.

80 minutę į „Bangos“ vartus buvo skirtas baudinys, tačiau M. Bertašius varžovų smūgį atrėmė.

Baigiantis rungtynėms „Banga“ užgulė varžovų vartus, tačiau nuo didesnių nemalonumų „Jonavą“ gelbėjo puikiai žaidęs vartų sargas.

„Bangos“ sudėtis: I. Driomovas (60 min. M. Bertašius), E. Stočkūnas (46 min. V. Antužis), žaidėjas peržiūroje, D. Padaigis (46 min. E. Bračkus), J. Pavlykas, R. Vėževičius (46 min. žaidėjas peržiūroje), N. Hashiguchi (60 min. I. Venckus), S. Rakauskas (46 min. D. Norvilas), Sh. Yoshikawa (46 min. K. Urbaitis), B. Anisas (46 min. D. Zubauskas), žaidėjas peržiūroje (75 min. A. Šveistrys).

***

Vilniaus BFA arenoje vykusiose kontrolinėse rungtynėse Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ 7:0 nugalėjo šeimininkų futbolininkus bei pasiruošimo metu iškovojo trečiąją pergalę.

Tris įvarčius nugalėtojams pelnė Ugnius Lekečinskas, du pridėjo peržiūroje esantis japonas Yukiyoshi Karashima, po vieną Jonas Supronas ir Mantas Fridrikas.

Šią dvikovą mėlynai balti pradėjo tokia startine sudėtimi: Ignas Plūkas, Lukas Čerkauskas, Mantas Fridrikas, Vilius Armanavičius, Thompsonas Gavi, Vilius Armalas, Aurimas Raginis, Yukiyoshi Karashima, Klaudijus Upstas, Nauris Petkevičius, Omokhafe Thomasas.

Nuo pat dvikovos pradžios aukštą tempą pasiūlę svečiai valdė situaciją. Pirmąjį įvartį Kauno rajono klubas pelnė jau 7-ą minutę, pasižymėjo Y. Karashima. Japonas dar kartą nuginklavo varžovų vartus po 26 minučių.

Po pertraukos „Hegelmann Litauen“ persvara tapo dar didesnė – tris įvarčius pridėjo U. Lekečinskas, po įvartį M. Fridrikas ir J. Supronas.

„Visi gavome žaisti, gal buvome šiek tiek išsiblaškę rungtynių pradžioje, tačiau greitai įjungėme aukštesnę pavarą, turėjome tam tikrus rungtynių tikslus, kuriuos stengiamės įvykdyti ir tai gavosi gan neblogai.

Žinoma, kad pelnytas įvartis nesvarbu kokiai komandai, visada suteikia daugiau pasitikėjimo savimi“, – po dvikovos sakė „hetriką“ atlikęs U. Lekečinskas.

„Pasiruošimas įgavo pagreitį ir viskas eina sklandžiai, turime savo braižą ir kiekvienas stengiamės atiduoti visą save ar tai būtų treniruotė ar rungtynės. Labai geras trenerių atgalinis ryšys, tiesiog viskas yra taip, kaip ir turėtų būti.

Šiuo metu akcentuojame paskutinį momentą atakoje, ko šiuo metu mums kartais ir pritrūksta, bet dar turime šiek tiek laiko iki sezono pradžios, tikiuosi viskas bus gerai ir startuosime būdami geriausios formos kokios tik gali būti ši komanda“, – kalbėjo U. Lekečinskas.

Kitas kontrolines rungtynes „Hegelmann Litauen“ žais vėl Vilniuje, vasario 21 dieną prieš „Jonavos“ komandą.

***

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai per kontrolines rungtynes „Hikvision“ arenos manieže nusileido „Panevėžiui“ 0:1 (0:1).

Pirmajame kėlinyje iniciatyva priklausė „Sūduvai“, progų pelnyti įvarčius netrūko, bet Catalinui Tirai, Romainui Habranui ir Xabi Auzmendi nepavyko įveikti varžovų vartininko. Ivanas Kardumas taip pat turėjo darbo, bet ir jis apgynė savo vartus.

Po pertraukos panevėžiečiai ėmė žaisti aktyviau ir jiems pavyko pelnyti pergalingą įvartį. Kamuolys į „Sūduvos“ vartus po Ernesto Veliulio smūgio krito 74 min., kai nepavyko sėkmingai išmušti kamuolio iš savo baudos aikštelės.

„Sūduvos“ sudėtis: Ivanas Kardumas (Vilius Stebrys), Jevgenas Jefremovas (Modestas Vainikaitis), Markas Beneta (Povilas Leimonas), Aleksandaras Živanovičius, Vaidas Slavickas, Nacho Casesas (Ernestas Burdzilauskas), Giedrius Matulevičius (Nicolas Gorobsovas), Romainas Habranas, Aleksandras Makasis, Xabi Auzmendi (Saulius Vikertas), Catalinas Tira.

Susitikimą su „Sūduva“ panevėžiečiai pradėjo tokios sudėties: Rafaelis Broetto, Hugo Figueredo, Matheusas Bissi, Justinas Januševskis, Rafaelis Floro, Domantas Antanavičius, Žygimantas Baguška, Eligijus Jankauskas, Ernestas Veliulis, Jeffrey Sarpongas, Jorge Eliasas.

Kitas kontrolines rungtynes Marijampolės komanda žais vasario 20 d. Vilniuje su vietos „Riteriais“.