Sugrįžimo proga – jaunųjų talentų mūšis Vokietijoje © Imago images/Revierfoto nuotr.

Šeštadienis taps išskirtine diena futbolo pasaulyje.

Bundeslygos pirmenybėse po ilgos pertraukos bus žaidžiami net šeši susitikimai, o labiausiai futbolo sirgalius domins Šiaurės Reino–Vestfalijos derbis tarp Dortmundo „Borussia“ ir Gelzenkircheno „Schalke“ klubų.

Rungtynės taps ypatingomis ne tik dėl ilgametės komandų priešpriešos - savo meistriškumą aikštėje demonstruos ir ypač gabūs jaunieji abiejų ekipų futbolininkai.

Nenuostabu – anot statistikos, šį sezoną abu klubai suteikia daugiausiai laiko perspektyviems talentams tarp visų Bundeslygos komandų.

„Borussia“ ekipoje žaidėjams iki 21-erių metų rezervuotas 22,3 proc. laikas aikštėje, tuo tarpu antroje vietoje pagal šį rodiklį esančioje „Schalke“ – 19,1 proc.

Kaip visiškai skirtingas pavyzdys yra pateikiama Berlyno „Union“ komanda – klube nė vienam futbolininkui jaunesniam nei 22-ejų metų amžiaus šiame sezone neleista sužaisti nė sekundės.

Dortmundo „Borussia“ gretose žiba naujokas 19–metis Erlingas Haalandas, kuriam pagyrų negailėjo ir klubo vadovas Hansas-Joachimas Watzke:

„Visada norėjome turėti vidurio puolėją, kuris pasižymėtų skirtingu žaidimo stiliumi. Tai turėjo būti aukštas, fiziškai stiprus klasikinis devintas numeris. Turėjome palaukti, kol toks žaidėjas atsirado rinkoje.

Nėra daug futbolininkų, kurie būdami 194 cm ūgio galėtų pasigirti tokiu greičiu.“

Klube gretose sirgalius taip pat žavi krašto puolėjas Jadonas Sancho, kuris kovo mėnesį paminėjo savo 20-ąjį gimtadienį.

Be šių talentų ekipos treneris Lucienas Favre dar į kovą gali mesti 17-metį amerikietį Giovanni Reiną, kuris jau spėjo įsirašyti į istoriją, kaip jauniausias įvartį Vokietijos taurėje pelnęs žaidėjas.

Kol „Borussia“ rikiuoja talentus priešakinėse linijoje, „Schalke“ turi visiškai priešingą atsakymą – pajėgius gynėjus.

Tai iš „Barcelona“ pasiskolinti Juanas Miranda ir Jeanas–Clairas Todibo. Pastarasis atletas gali būti išpirktas už sutartyje numatytą 25 mln. eurų sumą, tačiau kalbama, kad nuomos sutartis bus pratęsta dar vienam sezonui.

Futbolo gerbėjai taip pat turėtų atkreipti dėmesį ir 23-ejų gynėją Jonjoe Kenny, 20–metį saugą Suatą Serdarą, 22–ejų atakuojantį saugą Amine Haritą bei fanų numylėtiniais jau tapusius Rabbi Matondo (19 m.) ir Ahmedą Kutucu (20 m.).

Kad ir kaip baigtųsi šios dienos rungtynės, fanai susitikimą prisimins ne tik dėl futbolo sugrįžimo į aikštę Vokietijoje, bet ir dėl perspektyvių futbolininkų mūšio, kuris gali padovanoti ne vieną įsimintiną akimirką.