"Super Maksas" padėjo "Trakams" nukauti "Sūduvą" (VIDEO)

Po nesėkmingo sezono starto vis didesniu greičiu riedanti „Trakų“ mašina pervažiavo ir vos antrąjį pralaimėjimą A lygoje patyrusią Marijampolės „Sūduvą“. Daugiau nei du metus Vilniuje prieš riterius nelaimintys suvalkiečiai sėkmės recepto nesurado ir šį kartą. Du Maksimo Maksimovo įvarčiai nulėmė vicečempionų pergalę 2:0 (1:0), po kurios atsilikimą nuo antrojo vietoje esančių varžovų jie sumažino iki dviejų taškų.

Pirmojo kvietimo į nacionalinę futbolo rinktinę sulaukęs  „Trakų“ vartininkas nuo dvikovos pradžios neturėjo kada atsikvėpti. Jo budrumą smūgiais iš toli kelis sykius tikrino Andro Švrljuga, savo laimę pabandė ir Ernestas Veliulis bei Vaidas Slavickas. Kėlinio viduryje riterius lydėjo sėkmė, kai greitos atakos metu baudos aikštelėje centimetrų iki kamuolio pritrūko visiškai laisvam Domantui Antanavičiui, o Vaido Slavicko smūgį blokavo gynėjui po kojomis kritęs varžovas.

Sužaidus pusvalandį, progas ėmė kurti ir aikštės šeimininkai. Jie norėjo baudinio po blokuoto Aleksandro Byčenoko smūgio, apeliuodami į tai, kad Radanfahas Abu Bakras kamuolį stabdė ranka netrukus galva šalia vartų mušė M.Maksimovas.

Antrasis „Trakų“ legionieriaus iš Rusijos smūgis galva 37-ą minutę buvo tikslus, o idealiu perdavimu komandos draugą surado tris rungtynes iš eilės įvarčius pelnęs Oscaras.

Iškart po pertraukos savo įvartį galėjo pelnyti ir pats rezultatyvaus perdavimo autorius, bet prieš vartus iššokęs liberietis mušė netiksliai. Vėliau nuo didelių nemalonumų suvalkiečius išgelbėjo I.Kardumas, kai po efektingo M.Maksimovo perdavimo kulnu prieš vartus iššoko Deividas Česnauskis, tačiau įveikti „Sūduvos“ vartininko nepajėgė.

Tik įpusėjus antrajame kėliniui vėl darbo turėjo riterių vartininkas, kuriam teko kumščiai atmušti labai pavojingą V.Slavicko baudos smūgį, o netrukus ir šuoliu palydėti Pauliaus Janušausko perdavimą link tolimojo virpsto.

„Sūduvos“ viltis iškovoti bent tašką sužlugdė grubi Aleksandro Živanovičiaus klaida. Serbas paslydo ir prarado kamuolį šalia baudos aikštelės, o kamuolį perėmęs Oscaras jo nepagailėjo M.Maksimovui, kuris padvigubino „Trakų“ persvarą 68-ą minutę, pelnydamas penktą savo įvartį sezone.

Aikštėje pasirodęs Robertas Vėževičius jau pirmos atakos metu dusyk galėjo sušvelninti rezultatą. Iš pradžių jis visiškai laisvas nepataikė į po gaisro baudos aikštelėje atšokusį kamuolį, po to jo efektingą smūgį per save I.Plūkas sugavo tik pakartotiniu bandymu.

A.Byčenokas pamatė, kad I.Kardumas kiek per toli paliko vartus, ir pabandė kone iš aikštės vidurio klastingu smūgiu permesti kamuolį, bet vartininkas jį sugebėjo pasiekti.

„Sūduvai“ didesnėmis pajėgomis nuskubėjus į priekį, gynyboje ėmė daugėti skylių, kurias riteriai bandė išnaudoti greitomis atakomis. Vienos jų metu prieš vartus iššoko Michailas Šyška, tačiau akistatoje su I.Kardumu įmušti nesugebėjo.

Paskutinę minutę į svečių vartus krito dar vienas įvartis po Modesto Vorobjovo tolimo smūgio, tačiau jis nebuvo įskaitytas, nes tuo metu ant žemės gulėjo stiprų smūgį į galvą praleidęs sūduviškių vartininkas. Suteikus medicininę pagalbą, I.Kardumas užbaigti rungtynes galėjo.