Sužaistas priešpaskutinis BYFL grupių etapo turas

Praeitą savaitgalį jaunimo futbolo aistruoliai galėjo mėgautis Baltijos jaunimo lygos (BYFL) 4-ojo turo akistatomis, po kurio dalis komandų užsitikrino, kad pavasarį galės pratęsti savo pasirodymą turnyro ketvirtfinalyje.

Lietuvoje vyko U15 amžiaus diviziono rungtynės, kuriose aikštės šeimininkai iškovojo tris pergales, o pralaimėjimą patyrė tik Marijampolės FC. Metais vyresnių žaidėjų divizione „Be1 NFA“ pelnė ketvirtą pergalę iš tiek pat galimų.

BYFL U15 diviziono 4-ojo turo rezultatai:

Marijampolės FC 0:1 Rygos FS | Santrauka su komentarais

Vilniaus BFA 5:0 Vymsio MRJK | Santrauka su komentarais

Kauno Žalgirio FA 6:0 FA Tartu Kalev | Santrauka su komentarais

Klaipėdos FM 3:1 JDFS Alberts | Santrauka su komentarais

A grupės kovos šįkart prasidėjo Marijampolės manieže, kuriame triukšmingų sirgalių palaikomi vietos futbolininkai metė iššūkį Rygos futbolo mokyklos auklėtiniams. Nors marijampoliečiai pademonstravo akiai patrauklų žaidimą ir kūrybingas atakos kombinacijas, tačiau varžovų vartininko nepavyko nuginkluoti. Kantrūs rygiečiai sulaukė savojo šanso 42 minutę ir juo pasinaudojo – 0:1.

Vėjo Pociaus hetrikas tapo puikiu įvadu į „Kauno Žalgirio“ FA pergalę namų aikštėje 6:0 prieš „Tartu Kalev“. Pažymėtina, kad Vėjas Pocius savo įvarčių trijulę pateikė per pirmąjį kėlinį (2, 23 ir 36 min.), o vėliau jo komandos draugai Orlandas Janišius (38 min.), Matas Staškevičius (49 min.) ir Adas Vaičaitis (59 min.) padidino persvarą.

Rezultatyvumu pasižymėjo taip pat Vilniaus BFA vaikinai, sostinėje įrodę savo pranašumą 5:0 prieš Vymsio MRJK. Vilniečiai sumušė tris įvarčius jau per dešimt minučių, o trijų žaidėjų pavardės buvo išskirtos šių B grupės rungtynių protokole. Karolis Sargiūnas (2 ir 10 min.) ir Vytenis Rimkus (6 ir po baudinio 54 min.) užfiksavo dublius, vieną įvartį pridėjo Aidenas Antanevičius (46 min.).

Kaune susitiko Klaipėdos FM su Rygos „Alberts“ bendraamžiais. Mangirdas Venckus išvedė klaipėdiečius į priekį (28 min.) ir jie pirmavo ligi 54 minutės, kai varžovai išlygino rezultatą. Nors Erikas Gėrikas 67 minutę buvo pašalintas dėl antros geltonos kortelės, skaitlinė mažuma anaiptol netapo kliūtimi lietuviams. Netrukus sekė Dominyko Zubavičiaus (72 min.) ir Mangirdo Venckaus (79 min.) taiklūs smūgiai, suteikę pergalę 3:1.

BYFL U16 diviziono 4-ojo turo rezultatai:

FC Nõmme United 3:0 FK Žalgiris | Rungtynių įrašas

FS Metta 3:3 VFA Geležinis vilkas | Rungtynių įrašas

FA Tartu Kalev 1:11 Be1 NFA | Rungtynių įrašas

SK Super Nova 1:2 Vilniaus BFA | Rungtynių įrašas

Abu Vilniaus atstovai A grupėje negalėjo pasigirti savo gynyba per 4-ojo turo išvykos rungtynes. „Žalgiris“ Taline patyrė pirmąjį pralaimėjimą, neprilygęs 0:3 „Nõmme United“ ekipai. Susitikimą žalgiriečiai baigė be 81 minutę pašalinto Daumanto Bazio.

„Geležinis vilkas“ jau pirmą minutę praleido varžovų įvartį, bet paskiau sugebėjo atsakyti trimis įvarčiais paeiliui į „Mettos“ vartus – juos pelnė Nelijus Verbickas (27 min. po baudinio bei 56 min.) ir Danielis Mackevičius (51 min.). Deja, rygiečiams antrajame kėlinyje pavyko panaikinti atsilikimą ir komandos pasidalino po tašką. „Metta“ lieka grupės stipriausiųjų ketvertuke, o „juodai balti“ žengia penkti ir būsimose rungtynėse privalės laimėti, norėdami tęsti pasirodymą turnyre.

Kitokias nuotaikas išgyveno B grupėje žaidžiantys lietuviai. „Be1 NFA“ žaidėjai patriukšmavo Taline dviženkliu skirtumu triuškindami „Tartu Kalev“ bendraamžius. Rungtynes kauniečiai laimėjo 11:1, o įvarčius įmušė Paulius Stankus (6 ir 35 min.), Tomas Gutauskas (23 min.), Karolis Kuodis (42 ir 51 min.), Ignas Virbalas (49 min.),  Jugas Turčinskas (55 min. po baudinio),  Tomas Gudaitis (64 min.), Renat Švedčenko (71 ir 76 min.) ir Joris Stanulis (80 min.). Varžovai antrajame kėlinyje vieną kartą sušvelnino skirtumą realizavus baudinį.

Vilniaus BFA iškovojo svarbius 3 taškus prieš „Super Nova“ bendraamžius Rygoje. Pirmo kėlinio viduryje „mėlynieji“ pirmavo po Kajaus Mikoliūno smūgio (23 min.), o susitikimui artėjant į pabaigą persvarą padvigubino Žygimantas Jurevičius (84 min.). Latvijos ekipai pavyko įmušti įvartį tik per teisėjo pridėtą laiką, tad lietuvių užduotis patekti į ketvirtfinalį buvo pasiekta.