Svarbios "Bayern" ir "Borussia" pergalės © Eurofootball.lt
Sekmadienį Vokietijos Bundesligos pirmenybėse buvo sužaistos paskutinės dvejos 27-ojo turo varžybos. Net ir turėdami vienu žaidėju mažiau svarbų žingsnį čempiono vardo link žengė „Bayern“, įveikęs „Bochum“, o „Borussia“ savo sirgalių akivaizdoje galiausiai nutraukė penkių iš eilės nelaimėtų mačų seriją nugalėdami „Bayer“.

Miuncheno „Bayern“ futbolininkai mačą su „Bochum“ pradėjo labai aktyviai. Jau 3-iąją minutę Christianas Lellas prasiveržė dešiniuoju kraštu, atliko perdavimą Luca Toni, šis jį perdavė prancūzui Frankcui Ribery, bet po jo smūgio kamuolys pralėkė greta virpsto.

„Neįmuši tu – įmuša tau“. Šią nerašyta futbolo taisyklę šeimininkams priminė svečiai pelnydami pirmąjį mačo įvartį. Po Danny Fuchso perdavimo patyrusį „Bayern“ vartų sargą kapituliuoti privertė saugas Mimounas Azaouagh.

Ottmaro Hitzfeldo auklėtiniai nepasimetė ir neturkus galėjo išlyginti rezultatą. Ze Roberto kulniuku atidavė perdavimą L.Toni, šis jį perdavė F.Ribery, bet jam ir vėl nepavyko nuginkluoti „Bochum“ vartininko Jano Lastuvkos.

20-ąją minutę greitai kampinį įžaidė svečiai iš Bochumo. Po M.Azaouagh perdavimo D.Fuchsas mušė pro šalį, tuo tarpu kitoje aikštės pusėje po Lucio perdavimo Martinas Demichelis smūgiavo kiek netiksliai.

27-ąją minutę „Bayern“ ekipą sukrėtė gan stiprus smūgis, kadangi už antrąją gautą geltoną kortelę iš aikštės buvo išvarytas saugas Markas van Bommelis. Bet ir tai nepražudė šeimininkų, kurie sužaidus pusvalandį išlygino rezultatą.

Bastianas Schweinsteigeris iš dešiniojo krašto atliko baudos smūgį, ir baudos aikštelėj visų aukščiausiai iššokęs gynėjas iš Brazilijos Lucio tiksliai galva nukreipė į kairįjį apatinį vartų kampą.

Artėjant kėliniui prie pabaigos po dar vieno B.Schweinsteigerio pakelto baudos smūgio puolėjo iš Italijos L.Toni smūgiuotą kamuolį galva sugavo J.Lastuvka, o vėliau F.Ribery vėl mušė pro šalį.

Po pertraukos „Bayern“ ir toliau spaudė savo varžovus. Po F.Ribery skersuoto kamuolio nepatogioje pozicijoje buvęs M.Demichelis galva smūgiavo netiksliai. Pirmąją savo progą antrajame kėlinyje „Bochum“ sukūrė tik įpusėjant kėliniui, kai Benjaminas Aueris „išmaudė“ M.Demichelį, tačiau į jo smūgį sureagavo O.Kahnas.

69-ąją minutę F.Ribery iš kairiojo krašto skersavo kamuolį į baudos aikštelę ir L.Toni bandymas galva nukreipti jį į tolimąjį vartų kampą buvo nesėkmingas. Likus žaisti 15 minučių už Marco Pfertzelio žaidimą ranka į „Bochum“ vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys, kurį realizavo F.Ribery.

Visos svečių viltys žlugo 88-ąją minutę, kai „Bayern“ įmušė trečiąjį įvartį. L.Toni perdavė kamuolį Miroslavui Klose, šis kulnu jį atidavė C.Lellui, kuris nuginklavo J.Lastuvka. Mačo pabaigoje rezultatą galėjo padidint italas L.Toni, bet mušė pro šalį.

Kitose varžybose svarbią pergalę pasiekė Thomo Dollo treniruojama Dortmundo „Borussia“ ekipa, kuri per paskutines rungtynių akimirkas sugebėjo parklupdyti Leverkuzeno „Bayer“ rezultatu 2-1.

Pirmieji šiame mače į priekį išsiveržė svečiai, kai po „Borussia“ vartininko Marco Zieglerio klaidos pasižymėjo puolėjas Stefanas Kiesslingas. Visgi eilinį kartą šeimininkai parodė savo charakterį ir sugebėjo išplėšti pergalę.

Po keitimo pasirodęs didelę dalį šio sezono praleidęs Šveicarijos rinktinės kapitonas Alexanderas Frei`us 78-ąją minutę baudos smūgiu pasiuntė kamuolį į virpstą. Vis tik Likus žaisti tris minutes puolėjas pasiekė savo nestabdydamas kamuolio pasiųsdamas neatremiamą smūgį: 1-1.

Rodėsi, kad abi komandos turės tenkintis tokiu rezultatu, bet jau per teisėjo pridėtinį laiką gynėjas iš Brazilijos Dede po varžovų vartų apgulties stipriai mušė į vartus, ir kamuolys atsimušęs į „Bayer“ vartininko Rene Adlerio kojas atsidūrė tinkle.