Švedijos rinktinė namuose palaužė italus, kelialapį į PČ jau iškovojo Senegalas (VIDEO)

Pasaulio čempionato atrankoje pasibaigė vienerios Europos bei dvejos Afrikos atrankos zonos rungtynės.

Senajame žemyne pergalę namuose prieš tituluotą Italijos rinktinę pasiekė švedai, įveikę varžovus rezultatu 1-0.

Mačas iš tiesų klostėsi itin atkakliai, tačiau iki įvarčio abi komandos sukūrė tik po vieną rimtą progą. Pirmasis jau šeštąją minutę galėjo įmušti italų snaiperis Andrea Belotti, o pirmajam kėliniui įpusėjus nuo Giorgio Chiellini klaidos išgelbėjo tik puikiai sužaidęs Gianluigi Buffonas.

Vienintelis įvartis krito sužaidus kiek daugiau nei valandą, kai vos aikštėje pasirodęs Jakobas Johanssonas pasižymėjo po rikošeto. Giampiero Venturos auklėtiniai pabaigoje dar buvo perėmę iniciatyvą, tačiau nieko išpešti jiems nepavyko.

Ši pergalė švedus dabar prie kelialapio į Rusiją priartino vienu žingsniu arčiau, bet Italijos futbolininkai dar turi visus šansus atsitiesti.

Tuo tarpu Afrikoje D grupės nugalėtojo vardą užsitikrino Senegalas, išvykoje rezultatu 2-0 nugalėjęs Pietų Afrikos Respublikos ekpą. Čia dar iki pertraukos įvartį pelnė Diafra Sakho, o Thamsanqa Mkhize įsimušė į savus vartus.

Iškovota pirmoji vieta reiškia, kad senegaliečiai tikrai žais pasaulio čempionate, už nugaros palikdami tiek šio vakaro oponentus, tiek Burkina Fasą bei Žaliojo Kyšulio vienuolikę.

Kitas susitikimas tarp B grupės lyderės Nigerijos ir Alžyro jau nieko nebelėmė. Jis pasibaigė lygiosiomis 1-1, bet Nigerijos komanda vietą kitą vasarą vyksiančiame turnyre buvo užsitikrinusi dar prieš paskutinįjį turą.

Švedija 1 - 0 Italija
[1-0] 61' Jakob Johansson

Alžyras 1 - 1 Nigerija
[0-1] 62' John Ogu
[1-1] 88' Yacine Brahimi (iš 11 metrų baudinio)

Pietų Afrikos Respublika 0 - 2 Senegalas
[0-1] 12' Diafra Sakho
[0-2] 38' Thamsanqa Mkhize (į savus vartus)