Vėl į rungtynes sugrįžusi Prancūzijos rinktinė – UEFA Tautų lygos čempionai © Pool via REUTERS nuotr.

Antrojo UEFA Tautų lygos sezono nugalėtojais tapo Prancūzijos rinktinė, kuri finale 2:1 įveikė Ispanijos rinktinę.

Šiose rungtynėse „Les Blues“ vėl buvo priversti grįžti į rungtynes, kadangi vienu metu atsiliko 0:1. Pusfinalyje su belgais prancūzai atsilikinėjo 0:2, tačiau visgi sugebėjo laimėti 3:2.

Pirmasis rungtynių kėlinys buvo gan nykokas. Komandos progų beveik nesukūrė. Tiesa, traumą patyrė Prancūzijos rinktinės centro gynėjas Raphaelis Varane'as, kuris buvo priverstinai pakeistas.

Antrajame kėlinyje pagrindinis veiksmas prasidėjo nuo 64-osios minutės. Tą pačią minutę Theo Hernandezas patikrino vartų konstrukcija, o kitoje aikštės pusėje Mikelis Oyarzabalis puikiai susitvarkė su Prancūzijos rinktinės gynėju Dayot Upamecano ir išvedė Ispanijos rinktinę į priekį.

Iškart po ispanų įvarčio atsakė Karimas Benzema, kuris įvartį mušė kitoje atakoje. Madrido „Real“ puolėjas puikiu smūgiu nuginklavo Unai'ų Simoną ir išlygino rezultatą.

Lemiamą įvartį 80-ąją minutę pelnė Kylianas Mbappe. PSG puolėjas po Theo Hernandezo rez. perdavimo nuginklavo Ispanijos rinktinės vartininką vienas prieš vieną.

Tiesa, lemiamas įvartis gali kelti ir klausimų, kadangi epizodas buvo panašus į nuošalę. Įvartis buvo užfiksuotas su VAR pagalba, kur, veikiausiai, buvo nuspręsta, kad Ispanijos rinktinės gynėjas Ericas Garcia tyčia žaidė į kamuolį, ji palietė ir taip nuošalė anuliavosi.

Paskutinėmis rungtynių minutėmis Prancūzijos rinktinę dar turėjo gelbėti Hugo Llorisas, tačiau „Tottenham“ vartininkas su savo užduotimis susitvarkė.

Galiausiai UEFA Tautų lygos finale ir triumfavo Prancūzija, kuriai tai buvo pirmas trofėjus po triumfo Pasaulio taurėje 2018 metais.