Titulo gynybą „Vytis“ pradėjo triuškinama pergale

Sekmadienį startavo Lietuvos „Betsafe-Futsal A lygos“ čempionatas. Rezultatyvumu išsiskyrusiame pirmajame ture užfiksuoti skirtingi favoritų bei naujokų pasirodymai.

Kauno „Vyčio“ ekipa čempionų titulo gynybą pradėjo sėkmingai. Namuose Mindaugo Grigalevičiaus auklėtiniai priėmė Vilniaus Dailės akademijos (VDA) komandą, kuri drąsiai startavo ir kelis kartus pagrasino oponentų vartams, bet kauniečiai buvo kokybiškesni savo atakose.

Pirmajame kėlinyje, nepaisant didvyriškų VDA vartininko Kęstučio Rainio pastangų, „Vytį“ į priekį išvedė Luizas Da Silva, užbaigęs gražią komandinę kombinaciją. Po pertraukos čempionai buvo negailestingi savo atakose ir po Gelmiro Denigle, Klebero Limos ir Deivido Stradalovo įvarčių iškovojo pergalę 4:0.

Tuo tarpu lygos debiutantai Klaipėdos „Koralo“ futbolininkai priėmė apie čempionų vardus vėl galvojančią Panevėžio „Baltiją“. Visgi naujokų riešutas panevėžiečiams pasirodė per kietas.

Nors po pirmojo kėlinio „Baltija“ pirmavo 2:1, antrojoje rungtynių dalyje uostamiesčio komanda sugebėjo išsiveržti į priekį. Tačiau Aurelijaus Vekeroto vadovaujamas klubas sugebėjo išsigelbėti nuo pralaimėjimo, kai 37 minutę Žilvinas Banys išlygino rezultatą. Susitikimas baigėsi rezultatu 3:3.

Pavadinimą ir miestą pakeitusi Vilniaus „Turbotransfers“ ekipa užfiksavo galingiausią dienos pergalę ir net 8:3 sutriuškino debiutavusius Jonavos „Vikingus“, nors po pirmojo kėlinio atsiliko 2:3. Nugalėtojams „hat-tricką“ pelnė Paulius Sakalis.

Dar vieni lygos naujokai Gargždų „Pramogos-SC“ startavo gražia pergale svečiuose prieš Kauno „Inkaro“ ekipą, kuri turi turėjo kur kas ilgesnį atsarginių suolą nei varžovai. Gargždiškiai laimėjo 3:0, o nugalėtojams įvarčius pelnė Aurelijus Staponka, Andrius Marcinkevičius ir Evaldas Garbauskas.

O štai A lygos senbuvių Mažeikių VIP ir „Vievio žiedo“ akistatoje triumfavo Žemaitijos komanda, šventusi pergalę rezultatu 5:2.

Rungtynių statistika:

Kauno „Vytis“ – VDA 4:0 (1:0)
Įvarčiai: 14 min. L. Da Silva (1:0). 26 min. G. Delmiro (2:0), 30 min. K. Lima (3:0), 31 min. D. Stradalovas (4:0).

Kauno „Inkaras“ – Gargždų „Pramogos-SC“ 0:3 (0:2)
Įvarčiai: 4 min. A. Staponka (0:1), 9 min. A. Marcinkevičius (0:2), 34 min. E. Garbauskas (0:3).

Klaipėdos „Koralas“ – Panevėžio „Baltija“ 3:3 (1:2)
Įvarčiai: 3 min. D. Paulauskas (0:1), 9 min. D. Paulauskas (0:2), 10 min. V. Munoz (1:2), 33 min. A. Surdelis (2:2), 34 min. A. Skurdelis (3:2), 37 min. Ž. Banys (3:3)

Vilniaus „Turbotransfers“ – Jonavos „Vikingai“ 8:3 (2:3)
Įvarčiai: 4 min. M. Makutunovičius (1:0), 14 min. P. Sakalis (2:0), 15 min. E. Utyra (2:1), 16 min. A. Meškinis (į savus vartus, 2:2), 20 min. A. Ramonas (2:3), 22 min. T. Sirevičius (3:3), 24 min. I. Šapola (4:3), 25 min. P. Sakalis (5:3), 27 min. P. Sakalis (6:3), 38 min. A. Tamaliūnas (7:3), 39 min. J. Gulbinas (8:3).

Mažeikių VIP – „Vievio žiedas“ 5:2 (3:0)
Įvarčiai: 6 min. A. Bulošas (1:0), 15 min. M. Šluta (2:0), 18 min. H. Vaineikis (3:0), 21 min. K. Gedgaudas (3:1), 26 min. K. Gedgaudas (3:2), 36 min. J. Mockus (4:2), 38 min. M. Šluta (5:2)