Tokių Čempionų lygos pusfinalių nebuvo 29 metus: kur tuomet buvo dabartiniai dalyviai? © AFP nuotr.

Šis Čempionų lygos sezonas sirgaliams įsimins visomis prasmėmis.

Turnyras buvo ne tik pristabdytas, tačiau ir jo eigoje dėl koronaviruso grėsmės pakeistas atkrintamųjų varžybų formatas.

Tai galbūt ir nulėmė netikėtus rezultatus – pusfinaliuose nuo 1991 metų pirmą kartą nežais nė viena Anglijos, Ispanijos ar Italijos ekipa.

Kokius rezultatus tuomet demonstravo dabartiniai Čempionų lygos išsišokėliai?

„Leipzig“ komanda dar nebuvo įkurta, o „SSV Markranstadt“ klubas, ant kurio pamatų ir buvo sukalta Senojo žemyno turnyro dalyvė, žaidė šeštoje pagal pajėgumą Vokietijos lygoje.

PSG vietiniame čempionate finišavo vos devintoje vietoje, atsilikusi 17 taškų nuo čempionės „Marseille“.

„Bayern“ 1991 metais žaidė tuometinės Europos taurės turnyro pusfinalyje, kur po 11 m baudinių serijos pralaimėjo Belgrado „Red Star“ klubui. Vokietijos čempionate Miuncheno komanda liko antroje vietoje, nusileidusi „Kaiserslautern“. Negana to, pirmą kartą per klubo istoriją buvo pralaimėta pirmajame Vokietijos taurės etape. Komandai vadovavo Jupas Heynckesas, o dabartinis vairininkas Hansi Flickas žaidė debiutinį sezone „Cologne“ gretose.

„Lyon“ Prancūzijos lygoje užėmė penktą vietą ir užsitikrino vietą UEFA taurės turnyre. Klubo savininku ketvirtą sezoną buvo Jeanas-Michelis Aulas, kuris panaikino skolas ir planavo pradėti žygį į aukštumas.

Kiti įsimintini to laikotarpio įvykiai:

– „Red Star“ triumfavo Europos taurėje (tuometinėje Čempionų lygoje), po 11 m baudinių serijos palaužusi „Marseille“;

– „Arsenal“ tapo Anglijos čempionu;

– „Napoli“ superžvaigždė DIego Maradona sulaukė 15 mėnesių suspendavimo dėl teigiamo kokaino testo;

– „Sampdoria“ tapo Italijos čempione – pirmą ir vienintelį kartą klubo istorijoje;