"Trakai" tvirtina lyderio poziciją: minimaliu skirtumu įveiktas "Žalgiris"

„Trakų“ pergalių serija išaugo iki septynių laimėtų rungtynių. „SMScredit.lt A lygos“ lyderiai atsirevanšavo Vilniaus „Žalgiriui“ už nesėkmę sezono pradžioje. II rato dvikovoje nugalėję čempiono titulą ginančius vilniečius minimaliu rezultatu 1:0 (1:0), riteriai turnyro lentelėje nuo sostinės komandos atitrūko penkių taškų persvara.

Vienintelį mačo įvartį pelnė Davidas Aršakianas, o „Trakų“ komanda išlaikė „sausus“ vartus penktose rungtynėse paeiliui.

Sužaidus vos keturias minutes, čempioną išgelbėjo virpstas. Pirmąsias rungtynes starto vienuolikėje pradėjęs Dmitrijus Rekišas išsivadavo iš dviejų gynėjų priežiūros ir mušė į tolimą vartų kampą, tačiau Mamadou Mbodjis sugebėjo šiek tiek liesti kamuolį ir to „Žalgiriui“ užteko išvengti didelių nemalonumų.

Eltono klaida aikštės viduryje 15-ą minutę virto įvarčiu į vilniečių vartus. Kamuolį perėmęs D.Rekišas tiksliu perdavimu prieš vartus išvedė D.Aršakianą, kuris savo šanso nepraleido ir išvedė „Trakus“ į priekį.

Link riterių vartų nuskubėjęs „Žalgiris“ ėmė ieškoti progų rezultatui išlyginti. Erdvės flange gavęs Saulius Mikoliūnas privertė į smūgį šuoliu reaguoti Mariu Rapalį, tačiau vartininkui komandos gelbėti nereikėjo, nes kamuolį blokavo netoliese buvęs Arūnas Klimavičius.

Kėliniui įpusėjus, po puikaus ir labai pavojingo Artiomo Gurenkos perdavimo link tolimo virpsto plojimų susilaukė Donovanas Slijingardas. Žalgirietis sugebėjo galva pasiekti kamuolį, neleisdamas už jo buvusiam D.Rekišui padvigubinti „Trakų“ persvaros.

Netrukus dar vieną dvikovą prieš Eltoną laimėjęs D.Rekišas atsilygino A,Gurenkai, išvesdamas jį į palankią smūgiui poziciją, bet saugo smūgis buvo per aukštas.

Pavojingą momentą „Žalgiris“ sukūrė prieš pertrauką. Suklydus Deividui Česnauskiui, žaliai balti surengė greitą išpuolį, tačiau Marino Matošo bandymą įsukti kamuolį į viršutinį vartų kampą, nutraukė užtikrintai sužaidęs vartininkas.

Po pertraukos nominalūs svečiai į aikštę metė traumą išsigydžiusį Mantą Kuklį ir puolėją Bahrudiną Atajičių. Jei bosnis didelės grėsmės „Trakų“ vartams nekėlė, tai M.Kuklio perdavimai riterių gynybai kurį laiką kėlė nemažą galvos skausmą.

Komandoms aikštėje praleidus daugiau nei valandą, Marius Rapalis nerizikavo ir kumščiais atmušė labai stiprų, tolimą Vytauto Lukšos šūvį. Vėliau S.Mikoliūnas sukūrė galimybę B.Atajičiui, bet legionieriaus smūgį pažeme vartininkas sugavo. Dar viena proga liko neišnaudota, kai Lino Pilibaičio galva numesta kamuolį virš skersinio pasiuntė Simonas Stankevičius.

Mačui artėjant prie pabaigos, „Trakams“ pavyko atitraukti žaidimą toliau nuo savo vartų, atimant iš „Žalgirio“ bet kokią galimybę surengti lemiamą šturmą. Rungtynių eigos nepakeitė ir aikštėje pasirodęs Lucasas Gaucho, pasižymėjęs paskutinėse I rato rungtynėse.

Per likusį laiką sukurti didesnio pavojaus prie riterių vartų čempionui nepavyko, riteriai pratęsė pergalių seriją.