Vis labiau besipildančiame skyrelyje "Tribūna" siūlome paskaityti tinklapio lankytojo Giedriaus straipsnį apie jo mėgstamiausio klubo "Manchester United" legendą ir vieną garsiausių praėjusio dešimtmečio Anglijos čempionato žaidėjų, nenuspėjamu elgesiu garsėjusį ir nepakartojamu talentu apdovanotą puolėją iš Prancūzijos Ericą Cantoną.

Primename, kad savo straipsnius galite siųsti adresu [email protected]


Ericas Cantona - "raudonasis velnias" visiems laikams

Futbolas yra komandinis žaidimas, tačiau futbolas be asmenybių gali tapti nuobodus ir pilkas. "Manchester United" klube niekada netrūko ryškių asmenybių. Praėjusio amžiaus 5 dešimtmetyje žibėjo G.Bestas, B.Charltonas, D.Law, vėliau B.Robsonas, M.Hughesas, P.Schmeichelis, R.Keane`as, D.Beckhamas, R.Giggsas, R.Van Nistelrooy ir kiti. Tačiau jeigu reiktų įvardinti viena futbolininką tapusį tikra ir didžiausia "Man Utd" legenda didžioji dalis raudonųjų velnių gerbėjų neabejodami pasakytų – tai Karalius Ericas.

Ericas Cantona gimė 1966 metų gegužės 24 dieną Paryžiuje. Futbolininko karjerą pradėjo "Auxerre" klube 1983 metais, ten praleidęs 5 metus, vėliau trumpai žaidė "Marseille", "Bordeaux", "Montpellier" ir "Nimes" klubuose, kol galiausiai 1991 metais atvyko į Angliją.

Čia Ericas iškarto sulaukė pripažinimo ir jau savo pirmajame sezone padėjo "Leeds" klubui tapti Anglijos čempionais. Jis buvo neginčytinas klubo lyderis per 28 varžybas įmušęs 9 įvarčius. Po sezono į jį dėmesį atkreipė dauguma "Premier" Lygos klubų, tačiau didžiausią įspūdį jis paliko legendiniam Serui Alexui Fergusonui ir už palyginus nedidelę 1,2 mln. svarų sterlingų sumą jis atsidūrė Mančesteryje.

"Man Utd" klubas tuo metu išgyveno ne pačius geriausius laikus, klubui labai trūko ryškių asmenybių, kurios gražintų klubo gerbėjams tikėjimą komanda. Kaip vėliau paaiškėjo Ericas Cantona buvo būtent tai ko "Man Utd" ir trūko. Jis turėjo tas lyderio savybes, kurios buvo reikalingos klubui, tačiau ne mažiau už jo triukus futbolo aikštėje, "Man Utd" sirgaliai jį pamėgo dėl jo išskirtinės asmenybės, gyvenimo būdo, charakterio.

Ericas galėdavo iki paryčių trankytis po barus ar klubus, tačiau kai reikėdavo žaisti jis komandai atsiduodavo visu šimtu procentų. Per savo karjerą Mančesteryje jis su klubu iškovojo 4 "Premier" lygos taures bei 2 FA taures. Klube jis per 5 metus žaidė 107 varžybas ir pelnė 53 įvarčius. Su Cantona klubas laimėjo pirmą trofėjų per 26 metus, kai jie laimėjo pirmąjį naujai įkurtos "Premier" lygos čempionų titulą.

Taigi Ericas atgaivino klubą ir įsigijo milijonus gerbėjų visame pasaulyje. Keista, tačiau tik atvykęs į Angliją Cantona atskleidė visas savo lyderio savybes, Prancūzijoje jo niekas nelaikė "super" žaidėju ir dėl savo aikštingo charakterio jis dažnai būdavo kritikuojamas. Todėl ir su Prancūzijos rinktine išskirtinių aukštumų jis nepasiekė. Tačiau grįžęs į Mančesterį jis žaisdavo geriausią futbolą savo karjeroje.

Įsimintiniausios karjeros rungtynės

E.Cantona sužaidė daug puikių varžybų "Man Utd" gretose. Buvo rungtynių, kur jis įmušęs 2 įvarčius nulėmė klubo pergalę FA taurės finale (kaip įvyko 1994 metais prieš "Chelsea"), ar atlikdavo lemiamus perdavimus komandos draugams. Tačiau rungtynės apie kurias žmonės šneka dar ir dabar įvyko 1995 sausio mėnesį. Tai buvo eilės "Premier" Lygos varžybos, "Man Utd" išvykoje žaidė prieš "Crystal Palace".

Viename epizode Ericas nesusivaldė dėl eilės pražangų, kurių arbitras nefiksavo, jis bandydamas atimti kamuolį iš "Palace" gynėjo Richard‘o Shaw, grubiai prieš pastarąjį prasižengė ir buvo išvarytas iš aikštės. Palikdamas aikštę jis išgirdo daug riebių keiksmažodžių skirtų jam iš pirmoje eilėje sėdėjusio "Palace" gerbėjo Matthew Simonso.

Kas įvyko vėliau, šokiravo net visko mačiusius ir dažnai tribūnose santykius besiaiškinančius britus ž Ericas, Bruce Lee stiliumi, šoko į tribūnas tiesia koja į Matthew Simonsą ir pasiuntė šį į nokautą. Šis įvykis vėliau buvo karščiausia diskusijų tema visoje Didžiojoje Britanijoje ir Europoje gerus puse metų. Cantona buvo diskvalifikuotas iki sezono pabaigos ir turėjo atlikti 120 valandų viešųjų darbų.

Po varžybų vykusioje legendinėje spaudos konferencijoje Cantona šį įvykį pakomentavo taip: "Kirai seka žvejybos laivus, nes tikisi, kad sardinės bus išmestos į jūrą". Tai pasakęs jis atsistojo ir išėjo palikdamas šimtus žurnalistų visiškai šokiruotus.

Cantona po šio įvykio Mančesteryje nebuvo smerkiamas, netgi priešingai tapo tikru kai kurių klubo gerbėjų herojumi.

Futbolininko karjerą jis baigė labai anksti, vos sulaukęs 30 metų. A.Fergusonas dar bandė įkalbėti "Karalių" Ericą persigalvoti, tačiau jis teigė, kad norėjo išeiti būdamas karjeros viršūnėje. Vėliau jis žaidė paplūdimio futbolą, nusifilmavo keliuose filmuose, dalyvavo reklaminiuose projektuose. Ericas turi kelis namus Anglijoje ir daugiausiai laiko leidžia šioje šalyje.

Kaip jis pats teigia, šiuo metu jis save laiko daugiau britu negu prancūzu. Mančesterio klubo gerbėjai dar ir dabar prisimena savo dievuką, dainuodami dainas klubo garbei jie visada prisimena ir "Karalių" Ericą.
Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
Peticijos.lt

Kitos naujienos