Triumfuojantis Vilnius: "Žalgiris" po atkaklios kovos pasiekė dramatišką pergalę prieš bulgarus (VIDEO)

21 valandą Lietuvos laiku Vilniuje startavo išskirtinė futbolo dvikova - pirmajame UEFA Čempionų lygos atrankos etape pasirodymą pradėjo Lietuvos čempionai.

LFF stadione Vilniaus "Žalgirio" futbolininkai susigrūmė su stipriausia Bulgarijos ekipa ir praėjusį sezoną Čempionų lygos grupių etape žaidusia "Ludogorets". Nuostabiai visą rungtynių laiką žaidę vilniečiai sukūrė tikrą futbolo šventę Vilniuje - atsitiesė po praleisto įvarčio ir pasiekę įspūdingą pergalę rezultatu 2-1.

Dvikovos pradžioje bulgarai kiek ilgiau kontroliavo kamuolį, rengdami pozicines atakas, savo ruožtu, „Žalgiris“ atsakė dviem pavojingais išpuoliais, kurių smaigalyje atsidūrė Darvydas Šernas. Pirmame epizode puolėjas galva smūgiavo kiek virš skersinio, o antrame buvo arti to, jog smūgiu į tolimąjį vartų kampą užkluptų vartininką nepasiruošusį.

Visgi 18-ąją minutę svečiai užklupo „Žalgirį“ greitos kontratakos metu bei išsiveržė į preikį. „Ludogorets“ ekipos legionierius iš Madagaskaro Anicetas sulaukė savalaikio komandos draugo perdavimo ir akistatoje su Armantu Vitkausku smūgiavo nepriekaištingai.

25-ąją minutę vilniečiai turėjo idealią progą atstatyti pusiausvyrą: Matija Ljujičius baudos aikštelėje efektingai suklaidino varžovą ir surado laisvą D.Šerną, kuriam smūgis nepavyko, o prie kamuolio suskubęs vartininkas Renanas išgelbėjo ekipą nuo išlyginamojo įvarčio.

Antroje kėlinio pusėje Razgrado klubas surengė aštrią ataką, kuri baigėsi pavojingu Jonathano Cafu smūgiu galva, o Renanui teko dar kartą gelbėti savo komandą, kai pavojingai kampinį pakėlė Mantas Kuklys.

Antrame kėlinyje svečiai žalgiriečių nespaudė, tad šie turėjo progų ilgiau kontroliuoti kamuolį. A.Vitkauskui teko atmušti du pavojingus varžovų smūgius, tačiau charakterį parodę vilniečiai atsitiesė, o labiausiai žibalo į ugnį po keitimo aikštėje pasirodęs Serge‘as Nyuiadzi.

74-ąją minutę prancūzas pats nuginklavo Renaną, o po dešimties minučių sukūrė dėkingą progą Mantui Kukliui, kuris įstabiu smūgiu į artimąjį vartų kampą pasiuntė oponentus į nokautą.

Atsakomosios rungtynės Bulgarijoje, kurioje stipriausia šios šalies komanda bus kupina keršto vilniečiams, įvyks lygiai po savaitės kitą trečiadienį.

Vilniaus "Žalgiris" 2 - 1 "Ludogorets"
18' [0 - 1] Anicet
78' [1 - 1] S. Nyuiadzi
86' [2 - 1] M. Kuklys
90+4' D. Šernas ("Žalgiris") pašalintas iš aikštės

<iframe width="500" height="323" src="https://www.youtube.com/embed/nX8nDCLZaN4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Startinės sudėtys:

"Žalgiris": Vitkauskas, Vaitkūnas, Mbodj, Klimavičius, Slijngard, Kuklys, Blagojevič, Ljujič, Elivelto, Šernas, Antal.

"Ludogerts": Renan, Sasha, Moti, Terziev, Natanael, Campanharo, Anicet, Lukoki, Marcelinho, Wanderson, Cafu.