Triuškinanti "Arsenal" pergalė ir "Liverpool" kluptelėjimas © Eurofootball.lt
Šeštadienį Anglijos „Premier“ lygos čempionate buvo sužaistos penkerios 7-ojo turo varžybos. „Arsenal“ sumindė „Derby“, „Liverpool“ sužaidė lygiosiomis su „Birmingham“, „Reading“ nukovė „Wigan“, „Middlesbrough“ išsiskyrė taikiai su „Sunderland“, o „Fulham“ šešių įvarčių dramoje išplėšė lygiąsias su „Man City“.

Pastaruoju metu fantastišką formą demonstruojantis Londono „Arsenal“ klubas namuose šį kartą priėmė absoliučius čempionato autsaiderius, naujokus „Derby“ futbolininkus. Įvarčio ilgai laukti nereikėjo. 10-ąją minutę dešiniuoju kraštu link baudos aikštelės prasiveržęs prancūzas Abou Diaby pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą.

Po to dar vieną šio saugo bandymą šį kartą jau atmušė „Derby“ vartų sargas Stephanas Bywateris. 25-ąją minutę „kanonieriai“ pirmavo jau 2-0. Po ispano Cesco Fabregaso perdavimo puolėjas iš Togo Emmanuelis Adebayoras krūtine susistabdė kamuolį ir nuginklavo „avinų“ vartininką. Progą taip pat turėjo brazilų kilmės kroatas Eduardo Da Silva, bet jo smūgį galva atrėmė S.Bywateris.

Po pertraukos aikštės šeimininkai neleido lengviau atsipūsti varžovams ir toliau bombardavo „Derby“ vartus. 50-ąją minutę Mattas Oakley savo baudos aikštelėej pargriovė E.Da Silva ir teisėjas skyrė 11 metrų baudinį, kurį sėkmingai realizavo E.Adebayoras.

Po šio įvarčio liko vienintelis klausimas – ar pavyks „Arsenal“ primušti daugiau įvarčių nei „Liverpool“ klubas, kuris prieš dvi savaites šešis kartus siuntė kamuolį į lygos naujokų vartų tinklą. Gynėjas Kolo Toure nepataikė į kamuolį smūgiuodamas galva, jaunajam puolėjui Theo Walcottui pritrūko tikslumo, o E.Adebayoras mušė virš skersinio.

Visgi krito ir ketvirtasis įvartis į „Derdy“ vartus. Jau ketvirtąjį įvartį šiame sezone pelnė Ispanijos rinktinės saugas C.Fabregasas, kuris iš už baudos aikštelės prieigų nepaliko nė menkiausių šansų vartininkui S.Bywateriui.

Likus žaisti dešimt minučių paskutinį žodį šiame mače tarė ir „hat-tricku“ pasižymėjo puolėjas E.Adebayoras, kuris pademonstravęs kamuolio krūtine susistabdymo techniką pasiuntė kamuolį į apatinį vartų kampą.

Buksuojantis „Reading“ klubas šį kartą iškovojo daugiau nei reikalingą pergalę prieš „Wigan“ vienuolikę. Šeimininkai daugiau rodė iniciatyvos ir jų pastangos atsipirko 29-ąją minutę, kai silpną Kevino Doyle`o smūgį nesėkmingai atmušė vartininkas Chrisas Kirklandas, ir prie atšokusio kamuolio pirmasis suskubęs Dave`as Kitsonas pasiuntė jį į vartus.

Antrajame kėlinyje prabėgus penkioms minutėms svečiai sugebėjo išlyginti rezultatą. Po Jasono Koumaso baudos smūgio visų aukščiausiai baudos aikštelėje iššokęs iš Londono „Charlton“ ekipos pasiskolintas puolėjas Marcusas Bentas galva kamuolį nukreipė į tinklą.

Daugiau progų turėjo Chriso Hutchingso treniruojamas „Wigan“ klubas. Per paskutiniąsias dešimt minučių „Reading“ vartininkas Marcusas Hahnemannas turėjo gelbėti savo komandą.

Gynėjas Michaelas Dubbery paskutiniu momentu spėjo kyštelėti koją ir išmušti kamuolį iš M.Bento, o Julius Aghahowa suklaidinęs vartininką nesugebėjo išsilaikyti ant kojų ir pasiųsti kamuolio į vartus.

„Neįmuši tu – įmuša tau“. Šią nerašytą futbolo taisyklę svečiams priminė Jamesas Harperis, kuris gavęs D.Kitsono perdavimą paskutinę minutę išplėšė „Reading“ ekipai žūtbūt reikalingą pergalę.

Kitose rungtynėse „Riverside“ stadione šeimininkai „Middlesbrough“ susitiko su Roy`aus Keane`o treniruojama „Sunderland“ ekipa. Sužaidus vos 75 sekundes svečiai išsiveržė į priekį, kai po Michaelo Chopra perdavimo pasižymėjo Grantas Leadbitteris.

„Sunderland“ ilgai negalėjo pasimėgauti įgyta persvara, nes 15-ąją minutę po Gary O‘Neilo perdavimo galva įvartį įmušė saugas iš Argentinos Julio Arca. Antrajame kėlinyje tolimu smūgiu Craigą Gordoną nuginklavo Stewartas Downingas, kuris išvedė „Boro“ į priekį.

Visgi 89-ąją minutę „juodosioms katėms“ pavyko išsivežti svarbų tašką, kai iš maždaug 18 metrų nuotolio antrą kartą šiame mače „Middlesbrough“ vartų sargą Marką Schwarzerį nuginklavo saugas Liamas Milleris.

Vakarinėse rungtynėse tarp Londono „Fulham“ ir „Man City“ buvo užfiksuotos rezultatyvios lygiosios rezultatu 3-3. Sužaidus kiek daugiau nei 10 minučių po Hameuro Bouazza perdavimo iš kairiojo krašto šeimininkus į priekį išvedė saugas Simonas Daviesas.

Įpusėjus pirmajam kėliniui „Man City“ saugas Martinas Petrovas tiksliu smūgiu išlygino rezultatą. Prabėgus vos trims minutėms „Fulham“ vėl persvėrė rezultatą savo naudai, kai baudos smūgiu pasižymėjo saugas H.Bouazza.

Bet šeimininkai ilgai džiaugtis negalėjo, nes jau po dviejų minučių rezultatas tapo vėl lygus 2-2. Legionieriaus iš Brazilijos Elano smūgį atrėmė „Fulham“ vartininkas Antti Niemi, bet puolėjas Emile`is Mpenza pakartotinu smūgiu visgi nukreipė kamuolį į tinklą.

60-ąją minutę visų Londono gerbėjų nusivylimui „Man City“ pirmą kartą išsiveržė į priekį. Elano „sienele“ susižaidė su M.Petrovu ir bulgaras stipriu smūgiu pažeme pasiuntė kamuolį į vartus. Bet šį kartą svečiams nepavyko išlaikyti turėtos persvaros.

Po keitimo „Fulham“ ekipoje pasirodęs saugas Danny Murhpy 74-ąją minutę būdamas baudos aikštelės prieigose smūgiavo tiksliai ir nepaliko šansų „City“ vartininkui Kasperui Schmeicheliui. Po septynių minučių D.Murhpy galėjo vėl išvesti savo ekipą į priekį, bet būdamas laisvas smūgiavo visiškai šalia vartų.

Tuo tarpu vienas favoritų „Liverpool“ antrą kartą iš eilės turėjo nuliūdinti savo gerbėjus. Šį kartą Rafaelio Benitezo auklėtiniai namuose nesugebėjo įveikti naujoko „Birmingham“ klubo. Mačas pasibaigė rezultatu 0-0.