Triuškinanti "Heerenveen" pergalė ir "Ajax" lygiosios © Eurofootball.lt
Sekmadienį aukščiausioje Olandijos „Eredivisie“ lygos čempionate buvo sužaistos paskutinės penkerios 7-ojo turo varžybos. „Heerenveen“ namuose tiesiog „suvalgė“ autsaiderius „Heracles“, du taškus prarado „Ajax“ ir „AZ“, tuo tarpu „Feyenoord“ iškovojęs pergalę susigrąžino pirmąją poziciją, o pergalę taip pat šventė „Roda“.

Tikra futbolo fiesta įvyko rungtynėse tarp „Heerenveen“ ir Almelo „Herules“ futbolininkų. Jau sužaidus dešimt minučių pasipylė įvarčių kruša. Pasižymėjo Brazilijos nacionalinės rinktinės puolėjas Alfonso Alvesas.

Po septynių minučių futbolininkas padvigubino savo komandos pranašumą, o dar prabėgus dviems minutėms atliko „hat-tricką“. Antrajame kėlinyje „Heerenveen“ įvarčių fiesta ir toliau tęsėsi.

60-ąją minutę po Geraldo Cibono taikslaus smūgio rezultatas tapo 4-0. po aštuonių minučių vis tas pats A.Alvesas šiame mače atliko pokerį. 70-ąją minutę legionierius iš Brazilijos įmušė dar vieną įvartį, o po keturių minučių pelnė jau šeštąjį įvartį šiame susitikime.

Bet tai buvo dar ne vakaras. 76-ąją minutę A.Alvesas pasižymėjęs septintuoju tiksliu smūgiu turbūt neteko parako, tačiau įvarčiai dar nesiliovė. Iki rungtynių pabaigos likus dešimčiai minučių dublį šiose rungtynėse atliko G.Cibonas: 9-0 ir daugiau nei įspūdinga antroji „Heerenveen“ pergalė Olandijos čempionate.

Tuo tarpu Roterdame vienas iš autsaiderių „Sparta“ klubas mėtė labai rimtą iššūkį praėjusių metų čempionato vicečempionams Amsterdamo „Ajax“. Visi įvarčiai buvo įmušti antrajame kėlinyje.

Po pertraukos sužaidus septynias minutes kiek netikėtai po Charleso Disselso pelnyto įvarčio į priekį išsiveržė aikštės šeimininkai. Jų pranašumas užsilaikė neilgam, nes po penkiolikos minučių rezultatą išlygino Olandijos rinktinės puolėjas Klaasas Janas Huntelaaras.

Visgi „Sparta“ dar kartą sugebėjo persverti rezultatą savo naudai. Tai įvyko 80-ąją minutę, kai pasižymėjo Seppas De Rooveris. „Ajax“ vis tik patyko išsigelbėti nuo pralaimėjimo paskutinę minutę, kai tiksliai smūgiavo Siemas de Jongas.

Kol kas čempionate prastai atrodantis Alkmaaro „AZ“ klubas namuose priėmė „Groningen“. 17-ąją minutę po Ferreiros Da Silva Ari įvarčio šeimininkai išsiveržė į priekį.

Tik antrajame kėlinyje likus žaisti apie 20 minučių svečiams pavyko išlyginti rezultatą. Tai padarė Marcusas Bergas. Bet „AZ“ lygiosios netenkino ir kapitonas Demy de Zeeuwas vėl persvėrė rezultatą savo komandos naudai. Deja šeimininkams taip ir nepavyko išlaikyti turėtos persvaros. Paskutinę minutę rezultatą išlygino Ondrejus Svejdikas.

Varžovų kluptelėjimais kuo puikiausiai pasinaudojo Roterdamo „Feyenoord“ klubas, kuris po minimalios pergalės prieš Arnhemo „Vitesse“ vėl sugrįžo į pirmąją turnyrinės lentelės vietą. Pergalę Berto van Marwijko vadovaujamai ekipai 55 minutę atnešė Nicky Hofsas.

Pergalę rezultatu 1-0 taip pat šventė Kerkradės „Roda“, kuri išvykoje nugalėjo Enschedo „Twente“ ekipą. Tai buvo pirmasis šios komandos pralaimėjimas šiose pirmenybėse. Pergalę 71-ąją minutę atnešė tiksliai į vartus smūgiavęs Davy de Fauwas.