Trys A.Veličkos įvarčiai Škotijos taurėje © Eurofootball.lt
Sėkmingai Škotijos taurės varžybas pradėjo nugalėtojų titulą ginanti Edinburgo "Hearts" ekipa - Valdo Ivanausko auklėtiniai trečioje etapo mače išvykoje 4-0 sutriuškino trečios lygos klubą "Stranraer", o tris įvarčius pelnė lietuvis Andrius Velička.

Praėjusį sezoną taurę laimėjusiai sostinės ekipai pirmasis barjeras buvo nesunkus - trečiosios lygos klubas "Stranraer". Į startinę "Hearts" vienuolikę po traumos grįžo puolėjas Andrius Velička, Nerijus Barasa išbėgo į aikštę vietoje tarp atsarginių likusio Sauliaus Mikoliūno, o kiti lietuviai į ekipos sudėtį įtraukti nebuvo.

"Hearts" nuo rungtynių pradžios perimė iniciatyvą ir 17 minutę po Bruno Aguiaro perdavimo A.Velička išbėgęs vienas prieš vieną sau įprastu stiliumi permetė kamuolį per vartininką ir išvedė svečius į priekį. Vėliau šansų įmušti turėjo ir aikštės šeimininkai, bet likus trims minutėms iki pertraukos savo antrąjį įvartį po kito puolėjo Michalo Pospišilo perdavimo smūgiu nestabdydamas kamuolio pelnė A.Velička.

Po pertraukos "Stanraer" nenuleido rankų ir bandė atakuoti, tačiau nesugebėjo nuginkluoti vartininko Craigo Gordono. "Hearts" pergalę trečiuoju įvarčiu įtvirtino 70 minutę kartu su S.Mikoliūnu aikštėje po keitimo pasirodęs R.Bednaras - čekas sužaidė "sienelę" su A.Velička ir stipriu smūgiu nuginklavo varžovų vartininką.

Rungtynių pabaigoje smūgiu iš toli į virpstą pataikė S.Mikoliūnas, bet ir tai dar buvo ne pabaiga, nes jau per pridėtinį laiką dar kartą įmušė A.Velička, kuriam šis "hat-trickas" leido padidinti "Hearts" gretose pelnytų įvarčių skaičių iki dešimties.

Nesunkiai į kitą etapą pateko ir šalies čempionas Glazgo "Celtic", kuris namuose 4-0 sutriuškino ketvirtoje pagal pajėgumą lygoje žaidžiantį "Dumbarton". Du įvarčius keltams pelnė lenkas Maciejus Zurawskis, po kartą pasižymėjo Janas Vennegooras of Hesselinkas ir Derekas Riordanas.

Iš aukščiausios lygos klubų tolyn žengė ir "Inverness", "Falkirk" bei "Motherwell", tuo tarpu "Kilmarnock" svečiuose netikėtai 1-3 nusileido trečios lygos lyderiui "Morton" ir buvo eliminuotas. Likusieji trys etapo mačai, kuriuose tarpusavyje susitiks "Premier" lygos ekipos, bus sužaisti sausio 7 ir 10 dienomis.