T.Simaitis: „Khazar Lankaran“ aršiai kovėsi

Tadas Simaitis išsaugojo „sausus“ vartus sekmadienį vykusiose Azerbaidžano aukščiausiojo diviziono „Premyer Liqa“ XXV turo rungtynėse. Vartininko iš Lietuvos atstovaujama Gendžės „Kapaz“ komanda namie 2:0 (0:0) nugalėjo Lenkoranės „Khazar Lankaran“.

Vos neįsirašė į istoriją

T. Simaičiui paprakaituoti teko prabėgus porai sekundžių po pirmojo teisėjo švilpuko. Svečiai atliko puikų perdavimą į baudos aikštelę, kur „Khazar Lankaran“ žaidėjas atsidūrė vienas prieš lietuvį. Patikimai sužaidęs 25-erių vartininkas smūgį atrėmė.

T. Simaitis svarstė, kad galbūt prastam startui įtakos turėjo nesusižaidimas – „Kapaz“ vidurio gynėjai kartu rungtyniavo pirmą kartą.

„Džiaugiuosi, kad nepatekome į Azerbaidžano metraščius iš blogosios pusės, nes tai turbūt butų buvęs greičiausias įvartis per visą lygos istoriją, – po rungtynių „Futbolo.TV“ šypsojosi T. Simaitis. – Prieš rungtynes privalai gerai apšilti, kad būtent tokiais momentais būtum pasiruošęs. Esu susikoncentravęs šimtu procentų nuo teisėjo švilpuko, todėl nėra labai svarbu, kada tenka gelbėti komandą – penktą sekundę ar 85 minutę.“

T. Simaitis pirmajame kėlinyje sužaidė ir tarsi Manuelis Neueris. Lietuvis paliko savuosius vartus, buvo pirmas prie kamuolio, kurį išmušė galva iš baudos aikštelės prieigų.

Sunki pergalė

T. Simaičio tvirtinimu, tiek visa „Kapaz“ komanda, tiek vyriausiasis ekipos treneris Şahinas Diniyevas nebuvo patenkintas žaidimu pirmajame kėlinyje.

Šeimininkams po pertraukos gana greitai pavyko pasižymėti. 48-ąją minutę po kampinio puikiu smūgiu galva kamuolį į vartus nukreipė Turalas Nərimanovas (1:0).

Vėliau T. Simaitis vėl laimėjo dvikovą, kai „Khazar Lankaran“ futbolininkas pabėgo vienas prieš lietuvį. Po to gerą progą turėjo ir Ruslanas Cəfərovas, po kampinio mušęs iš kelių metrų, bet T. Simaitis buvo budrus.

Paskutinį tašką „Kapaz“ padėjo 91-ąją minutę. Ataką dešiniuoju kraštu puikiu ir tiksliu smūgiu užbaigė po keitimo aikštėje pasirodęs Turalas Rzayevas (2:0).

Pasak T. Simaičio, tai buvo rungtynės, kuriose „Kapaz“ žaidė žemiau savo galimybių ribų.

„Nors rungtyniavome prieš vienus lygos autsaiderių, mačas tikrai nebuvo lengvas. „Khazar Lankaran“ aršiai kovėsi, bet rungtynių baigtį nulėmė sėkmė ir didesnė patirtis, – vertino T. Simaitis. – Iš tikrųjų, Azerbaidžano lygoje lengvų rungtynių ir nebūna. Nesvarbu, prieš ką žaidi. Labai retai pamatysi didesnį nei vieno ar dviejų įvarčių skirtumą. Tuo šis čempionatas ir įdomus.“

Artėja derbis

„Kapaz“ (39 taškai) Azerbaidžano lygoje žengia penkta tarp 10-ies komandų. Pasak T. Simaičio, penketukas ir yra jo ekipos šio sezono tikslas.

„Khazar Lankaran“ (14 tšk.) Azerbaidžano lygoje užima devintąją vietą.

Artimiausias rungtynes T. Simaičio komanda žais kovo 19-ąją svečiuose su Baku „Neftçi“ (32 tšk. – 7 vieta).

„Tai bus rungtynės, Azerbaidžane vadinamos derbiu. Abi komandos – šlovingų istorijų. Su nekantrumu laukiu artėjančios dvikovos. Tikiuosi pergalės ir turnyrinėje lentelėje pakilti laipteliu ar dviem aukščiau“, – vylėsi T. Simaitis.