U-17 rinktinė triumfavo UEFA Jaunųjų talentų turnyre Bosnijoje ir Hercegovinoje

Vytauto Vaškūno ir Gintaro Krasausko treniruojama Lietuvos vaikinų U-17 (gimę 2000 m. ir jaunesni) rinktinė sėkmingai užbaigė Bosnijoje ir Hercegovinoje vykusį UEFA Jaunųjų talentų turnyrą.

Paskutinę varžybų dieną po baudinių serijos įveikę juodkalniečius, Lietuvos rinktinė surinkusi 5 taškus ir dėka pergalės pirmose rungtynėse prieš šeimininkus, užėmė pirmąją vietą turnyre.

Mūsiškiai šiame turnyre rezultatu 1:0 įveikė Slovėnijos futbolininkus, nusileido 0:1 Bosnijos ir Hercegovinos ekipai ir lygiosiomis 1:1 sužaidė su Juodkalnija bei laimėjusi baudinių seriją pelnė iš šių rungtynių 2 taškus. Tik geresnis įvarčių santykis lietuviams leido aplenkti tiek pat taškų pelniusius bosnius.

Dvikovą su juodkalniečiais lietuviai pradėjo aktyviai ir jau 5 minutę pavojingai į varžovų vartus smūgiavo Karolis Uzėla.

Kėlinio viduryje Lietuvos rinktinės treneriai turėjo atlikti priverstinį keitimą, vietoj traumą patyrusio Dariaus Zubausko aikštėje pasirodė Arnold Baulin. Būtent pastarasis po penkių minučių dalyvavo pavojingame lietuvių išpuolyje, kurio metu Edgaro Utkaus smūgiuotą kamuolį varžovų vartininkas nukreipė į kampinį.

Po pertraukos Lietuvos U-17 rinktinės treneriai atliko keturis keitimus. Antrojo kėlinio pradžioje pavojingais smūgiais juodkalniečių vartams pagrąsino Arnas Paura, Matas Gudaitis bei Benas Šatkus.

Visi pagrindiniai dvikovos įvykiai buvo palikti antrojo kėlinio pabaigoje. 71 minutę Juodkalnijos atstovai surengę greitą ataką pelnė įvartį smūgiu galva. Lietuviams pavyko savo pastangas paversti įvarčiais ir 75 minutę išlyginti rezultatą. Pasižymėjo Artūr Dolžnikov.

Baudinių serijoje lietuvius gelbėjo puikus Arijaus Bražinsko žaidimas. Mūsiškių vartininkas atrėmė du priešininkų smūgius. Laimėta baudinių serija ir iškovoti du taškai leido Lietuvos rinktinei triumfuoti turnyre.

Artimiausias turnyras kuriame dalyvaus Lietuvos U-17 rinktinė vyks birželio pabaigoje. Tai bus Latvijoje vyksiantis Baltijos taurės turnyras. Didžiausias ir svarbiausias iššūkis rinktinės lauks rugsėjo 22-29 dienomis Lietuvoje vyksiančiame atrankos į Europos čempionatą etape.