U-21 rinktinei - sudėtingas dublis Balkanuose (VIDEO)

Trečiadienį anksti ryte Lietuvos jaunimo U-21 (iki 21 metų, gimę 1994 m. ir jaunesni žaidėjai) futbolo rinktinė iškeliavo žaisti Europos čempionato atrankos rungtynes svečiuose su Slovėnija ir Serbija.

Europos čempionato atrankos antroje grupėje Lietuvos U-21 rinktinės varžovais yra Italijos, Serbijos, Slovėnijos, Airijos bei Andoros komandos. Atrankos ciklą lietuviai pradėjo nesėkme Andoroje, tad artėjantys susitikimai - galimybė atsitiesti. Vis dėlto  laukiantys varžovai  žada labai sudėtingas užduotis.

Artėjančiuose susitikimuose lietuviams negalės padėti diskvalifikuoti Donatas Kazlauskas ir Gratas Sirgėdas. Į nacionalinę rinktinę pakviesti Vykintas Slivka, Lukas Spalvis ir Deimantas Petravičius, tad U-21 rinktinės trenerių štabui teks spręsti, kuo kompensuoti šias netektis.

Komandą susitikimams trumpoje treniruočių stovykloje Kaune ruošė naujas trenerių štabas su Antanu Vingiliu priešakyje. Jis vyriausiojo trenerio pozicijoje pakeitė pasitraukusį Armina Narbekovą.

„Iššūkiai laukia sudėtingi. Išvyka į Slovėniją ir Serbiją bene viena sudėtingiausių šiame atrankos cikle. Galime tik prižadėti, jog atiduosime visas jėgas, o kaip pavyks - pamatysime", - LFF.lt sakė naujasis rinktinės treneris Antanas Vingilys.

U-21 rinktinės treneris Slovėnijoje ir Serbijoje versis „SMSCredit.lt A lygos" kovų užgrūdintais futbolininkais. Po keturis savo žaidėjus delegavo Klaipėdos „Atlanto" ir Utenos „Utenio" klubai. Rinktinėje taip pat trys Kauno „Stumbro" bei po du Vilniaus „Žalgirio", „Trakų" ir Kauno „Spyrio" atstovai. Vienintelis Sigitas Urbys žaidžia LFF Pirmoje lygoje.

Po pertraukos į rinktinę sugrįžtantis gynėjas Edgaras Žarskis dega noru įrodyti, jog Lietuvos rinktinė gali kovoti išvykoje su aiškiais favoritais.

„Malonu būti vėl pakviestam bei visada atstovauti savo šalį. Savo klube esu įgyjęs trenerių pasitikėjimą ir esu patenkintas savo sportine forma. Rinktinėje bandysime įrodyti, jog nesame silpnesni nei už slovėnus, nei už serbus. Be kovos tikrai nepasiduosime", - kalbėjo „Atlanto" ekipos futbolininkas.

Rinktinės gretose bus ir du užsienyje rungtyniaujantys ir neseniai klubus pakeitę futbolininkai. Vartininkas Tomas Švedkauskas, kurį „Roma" klubas paskolino „Ascoli Picchio" komandai ir puolėjas Simonas Stankevičius iš „Leicester City", šiuo metu išnuomotas Anglijos "League One" klubui "Oldham Athletic".

Pastarasis teigė, jog į rinktinę atvyko puikios nuotaikos, nes pavyko pakeisti klubą, kuriame tikisi gauti daugiau žaidybinės praktikos.

„Esu visiškai pasiruošęs. Kalbant apie rinktinę, tai visi žaidėjai pažįstami dar nuo Nacionalinės futbolo akademijos laikų. Manau, jog tai duos naudos rinktinei. Motyvacijos nestinga, nes rungtyniausime prieš stiprius varžovus jų tvirtovėse. Šios rungtynės bus puikus šansas visiem įrodyti ką mes sugebame", - ryžtingai nusiteikęs kalbėjo U-21 rinktinės puolėjas.

Lietuvos ir Slovėnijos U-21 komandos buvo susitikusios atrankoje į 2013 metų čempionatą. Tuomet lietuviai vadovaujami trenerio Vitalijaus Stankevičiaus Šiauliuose po garbingos kovos tik mačo pabaigoje nusileido slovėnams, o išvykoje neprilygo varžovams rezultatu 0:2. Rungtynių su serbais balansas mūsiškiams - itin nepalankus. Įvairaus amžiaus rinktinių lygmenyje pralaimėtos dešimt rungtynių iš dvylikos.

Penktadienį Slovėnijos ir Lietuvos rinktinės žais Celės miesto „Arena Petrol" stadione, dvikovos pradžia - 18:30 Lietuvos laiku. Kitos rungtynės prieš Serbiją vyks po keturių dienų.

Lietuvos U-21 rinktinės sudėtis Europos čempionato atrankos rungtynėms su Slovėnija ir Serbija
(Vardas, pavardė, klubas)
 
Vartininkai:
Tomas Švedkauskas ("Ascoli Picchio", Italija)
Deividas Mikelionis (Kauno "Spyris")
 
Gynėjai:
Justinas Januševskij (FK „Trakai")
Julius Aleksandravičius (Utenos „Utenis")
Lukas Artimavičius (Utenos "Utenis")
Aurimas Tručinskas (Utenos „Utenis")
Sigitas Urbys (Gargždų „Banga")
Lukas Čerkauskas (Kauno "Stumbras")
Edgaras Žarskis (Klaipėdos „Atlantas")
Aldas Korsakas (Vilniaus „Žalgiris")

Saugai:
Rolandas Baravykas (Klaipėdos „Atlantas")
Donatas Šėgžda (FK „Trakai")
Daniel Romanovskij (Vilniaus "Žalgiris")
Erikas Skripkinas (Kauno „Stumbras")
Klaudijus Upstas (Kauno „Stumbras")
Tomas Dombrauskis (Utenos „Utenis")
Skirmantas Rakauskas (Klaipėdos „Atlantas")
Gerardas Žukauskas (Klaipėdos „Atlantas")
 
Puolėjai:
Simonas Stankevičius („Oldham Athletic" AFC, Anglija)
Rokas Krušnauskas (Kauno „Spyris")

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos