U–15 merginų rinktinė garbingai pralaimėjo estėms

Birštone finišavo Baltijos taurės turnyras, kuriame rungėsi trjų valstybių merginų rinktinės, sukurtos iš 2006 m. gimusių ir jaunesnių žaidėjų.

Šiandien Birštono SC stadione susirungė Lietuvos ir Estijos rinktinės. Pastaroji vakar rezultatu 5:0 įveikė latves ir įgijo pranašumą kovojant dėl pirmos vietos.

Lietuvaitės šiandien pademonstravo darnesnį žaidimą, palyginus su pirmosiomis rungtynėmis prieš latves. Pirmajame kėlinyje komandos įvarčių nepelnė, nors žaidybinė iniciatyva labiau priklausė Tatjanos Veržbickajos treniruojamai komandai.

Estijos rinktinė įsiveržė į priekį 42 minutę, kai po Vanessos Grutop reido dešiniuoju kraštu ir perdavimo, įvartį įmušė Jane Mirjam.

Po Austėjos Petkevičiūtės perdavimo Žemyna Lekavičiūtė 47 minutę pelnė lietuvių įvartį. Puiki proga buvo susikurta 50 minutę, kai atakos smaigalyje atsidūrusi Gytė Ulenskaitė smūgiavo šalia pat dešiniojo virpsto.

Dvikovos pabaigoje estėms pavyko iškovoti tris taškus – 78 minutę Aleksandra Orlova realizavo teisėjo skirtą baudinį ir prisidėjo prie triumfo Baltijos taurės turnyre.

Preliminari rungtynių statistika

Estija – Lietuva 2:1 (0:0)

Birštono sporto centro stadionas, teisėjas – Šarūnas Tamulynas

Įvarčiai: 42 min. Jane Mirjam, 78 min. iš 11 m baudinio Aleksandra Orlova (Estija); 47 min. Žemyna Lekavičiūtė (Lietuva)

Įspėta: 44 min. Jane Mirjam (Estija)

Lietuvos merginų U-15 rinktinės sudėtis: Martyna Paplauskaitė (76 min. Gabija Jakuta), Kamilė Mikalauskytė (41 min. Žemyna Lekavičiūtė), Miglė Žižytė, Jotvilė Šapaitė (64 min. Kamilė Medvedeva), Agnieška Kazarina (76 min. Melita Globytė), Atėnė Streckytė, Greta Jaroševičiutė, Aivė Andriuškevičiutė (76 min. Julija Žvaliauskaitė), Austėja Petkevičiūtė (64 min. Laura Radžiūtė), Gytė Ulenskaitė (76 min. Gabrielė Platovaitė), Kotryna Maželytė.