UEFA taurėje - skirtinga Prancūzijos klubų sėkmė © Eurofootball.lt
Nors UEFA taurės turnyro grupių varžybos vieneriomis rungtynėmis prasidėjo jau trečiadienį, visi kiti pirmojo turo susitikimai vyko ketvirtadienį. Labai skirtinga diena buvo prancūzų klubams - "Monaco" ir "Lens" patyrė sensacingas nesėkmes, "Marseille" ir "Stasbourg" iškovojo puikias pergales, o "Rennes" turėjo pripažinti pralaimėjimą paskutinėmis minutėmis. Visose kitose rungtynėse didesnių staigmenų neužfiksuota.

Viena iš didžiausių turnyro staigmenų tapęs Stavangero "Viking" namuose susitiko su 2004 metų Čempionų lygos finalininku "Monaco" ir sensacingai nugalėjo minimalia persvara po 18 minutę įmušto T.Nhleko įvarčio. Svečiai iš Prancūzijos dar galėjo išlyginti rezultatą, bet 89 minutę D.Gigliotti galva smūgiuotas kamuolys pataikė į skersinį. Antrose A grupės rungtynėse "Hamburger" vienintelio R.van der Vaarto įvarčio dėka laimėjo prieš Sofijos "CSKA".

B grupėje, kur trečiadienį Maskvos "Lokomotiv" namuose nusileido Barselonos "Espanyol" ekipai, nelengvą pergalę išvykoje pasiekė italų "Palermo", palaužęs Petach Tikvoas "Maccabi" pasipriešinimą. Siciliečiai pirmavo pasižymėjus F.Brienzai, ir nors O.Golanas pirmo kėlinio pabaigoje rezultatą buvo išlyginęs, svečiai šventė pergalę dėl 77 minutę įmušto rezultatyviausio komandos žaidėjo gynėjo C.Terlizzi įvarčio.

Katastrofiškai grupių turnyras prasidėjo "Lens" komandai, kuri Bukarešte patyrė sutriuškinimą mače prieš "Steaua". Susitikimo pradžioje rumunai V.Iacobas ir D.Goianas išvedė savo komandą į priekį, prieš pertrauką persvarą dar padidino N.Dica, vėliau pastarasis įmušė dar ir antro kėlinio viduryje, o svečiai baigė mačą dešimtyje dėl A.Dindane pašalinimo iš aikštės. Staigmenos deja nepavyko sukurti "Halmstad" su T.Žvirgždausku - namuose Švedijos klubas turėjo pripažinti Berlyno "Hertha" vienuolikės pranašumą.

D grupėje pergales šventė svečiai - praėjusių metų pusfinalininkas Alkmaaro "AZ" Dnipropetrovske po įnirtingos kovos įveikęs vietos "Dnipro" klubą. Olandų ekipą į priekį išvedė gruzinas S.Arveladze, antrajame kėlinyje rezultatą padvigubino T.Sektioui, ir S.Mathiukino įvarčio ukrainiečiams nebeužteko. Nelengva buvo ir anglų "Middlesbrough", Šveicarijoje po vienintelio J.F.Hasselbainko įvarčio palaužęs Ciuricho "Grasshopers" pasipriešinimą.

Gerokai pavargti E grupėje reikėjo iš krizės bandančiai išbristi "Roma" ekipai - Norvegijoje Italijos klubas pirmavo prieš "Tromso" pasižymėjus S.Kuffourui, bet O.M.Arstas netrukus rezultatą išlygino. Pergalę italams lėmė gynėjo L.Cufre įvartis likus šešioms minutėms iki mačo pabaigos. Tuo tarpu Prancūzijos pirmenybėse nei vienos pergalės dar neiškovojęs "Stasbourg" pradėjo grupės turnyrą netikėtai įtikinama pergale išvykoje prieš visą valandą dešimtyje žaidusią "Basel" komandą dviejų įvarčių persvara.

Vienas įdomiausių dienos susitikimų vyko Maskvoje, kur taurės nugalėtojų titulą ginantis "CSKA" kartu su D.Šemberu priemė "Marseille" ekipą. Po dviejų gynybos klaidų pirmajame kėlinyje prancūzai pirmavo rezultatu 2-0, o antrajame "Marseille" vartininkas F.Barthezas atmušė S.Ignaševičiaus 11 metrų baudinį. 80 minutę rezultatą dar sušvelnino V.Love, bet "armiečiams" išvengti pralaimėjimo nepavyko. Antrame grupės susitikime Bukarešto "Dinamo" savo aikštėje sužaidė nulinėmis lygiosiomis su "Heerenveen".

Atrodė, kad be įvarčių baigsis ir "Rennes" bei "Stuttgart" susitikimas G grupėje, tačiau 87 minutę akrobatiškai T.Hitzlspergerio smūgiuotas kamuolys atšoko nuo J.D.Tomassono ir įskriejo į vartus, o paskutinę minutę 11 metrų baudinį dar pridėjo serbas D.Ljuboja. Pergale grupės varžybas pradėjo Ukrainos čempionas Donecko "Shakhtar", namuose nugalėjęs Salonikų "PAOK" ekipą. Vienintelį įvartį rungtynėse nuo 11 metrų žymos pelnė brazilas Brandao.

Intriguojančios rungtynės vyko Stambule - ten vietos "Besiktas" žaidė prieš "Bolton" klubą ir išsiveržė į priekį 7-ą minutę, kai puikiu smūgiu į viršutinį vartų kampą pasižymėjo legionierius iš Brazilijos Ailtonas. Visgi kėlinio viduryje po E.H.Dioufo perdavimo rezultatą išlygino meksikietis J.Borgetti, tad dvikova baigėsi lygiosiomis. Toks rezultatas palankus buvo Sankt Peterburgo "Zenit" komandai, namuose rezultatu 2-1 laimėjusiai prieš Guimaraešo "Vitoria". Nugalėtojų ekipoje aikštėje nuo 66-osios minutės žaidė po traumos atsigavęs lietuvis R.Poškus.

Ketvirtadienio rungtynių statistika

A grupė:

Sofijos "CSKA" (Bulgarija) 0 - 1 "Hamburger" (Vokietija)
58` [0 - 1] Rafael van der Vaart

Stavangero "Viking" (Norvegija) 1 - 0 "Monaco" (Prancūzija)
18` [1 - 0] Toni Nhleko

B grupė:

P.Tikvos "Maccabi" (Izraelis) 1 - 2 "Palermo" (Italija)
11` [0 - 1] Franco Brienza
45` [1 - 1] Omer Golan
77` [1 - 2] Christian Terlizzi

C grupė:

Bukarešto "Steaua" (Rumunija) 4 - 0 "Lens" (Prancūzija)
13` [1 - 0] Victoras Iacob
16` [2 - 0] Dorin Goian
43` [3 - 0] Nicolae Dica
63` [4 - 0] Nicolae Dica

77` Aruna Dindane ("Lens") pašalintas iš aikštės

"Halmstad" (Švedija) 0 - 1 Berlyno "Hertha" (Vokietija)
67` [0 - 1] Andreas Neuendorf

D grupė:

Dnipropetrovsko "Dnipro" (Ukraina) 1 - 2 Alkmaaro "AZ" (Olandija)
13` [0 - 1] Shota Arveladze
52` [0 - 2] Tarik Sektioui
69` [1 - 2] Serhiy Matyukhin

Ciuricho "Grasshoppers" (Šveicarija) 0 - 1 "Middlesbrough" (Anglija)
10` [0 - 1] Jimmy Floyd Hasselbaink

E grupė:

"Tromso" (Norvegija) 1 - 2 "Roma" (Italija)
35` [0 - 1] Samuel Kuffour
42` [1 - 1] Ole Martin Arst
84` [1 - 2] Leandro Cufre

89` Simone Perrotta ("Roma") pašalintas iš aikštės

"Basel" (Šveicarija) 0 - 2 "Strasbourg" (Prancūzija)
15` [0 - 1] Amara Diane
25` [0 - 2] Arthur Boka

31` Patrick Mueller ("Basel") pašalintas iš aikštės

F grupė:

Bukarešto "Dinamo" (Rumunija) 0 - 0 "Heerenveen" (Olandija)

Maskvos "CSKA" (Rusija) 1 - 2 "Marseille" (Prancūzija)
23` [0 - 1] Sabri Lamouchi
38` [0 - 2] Mamadou Niang
80` [1 - 2] Vagner Love

G grupė:

Donecko "Shakhtar" (Ukraina) 1 - 0 Salonikų "PAOK" (Graikija)
67` [1 - 0] Brandao (11 m.)

"Rennes" (Prancūzija) 0 - 2 "Stuttgart" (Vokietija)
87` [0 - 1] Jon Dahl Tomasson
90` [0 - 2] Daniel Lljuboja (11 m.)

H grupė:

Stambulo "Besiktas" (Turkija) 1 - 1 "Bolton" (Anglija)
7` [1 - 0] Ailton
29` [1 - 1] Jared Borgetti

Sankt Peterburgo "Zenit" (Rusija) 2 - 1 Guimaraešo "Vitoria" (Portugalija)
39` [1 - 0] Olexandr Spivak (11 m.)
54` [2 - 0] Andrei Arshavin
59` [2 - 1] Neca

37` Leonel Medeiros ("Vitoria"), 84` Vladislav Radimov ("Zenit") pašalinti iš aikštės