UEFA taurės pusfinalyje - Ukrainos ekipų lygiosios ir "Hamburg" pergalė © Eurofootball.lt
Ketvirtadienį buvo žaidžiamos pirmosios UEFA Taurės pusfinalių rungtynės.

Į tarpusavio kovą dėl kelialapio į turnyro finalą pradėjo du amžini priešai - "Dinamo" bei "Shakhtar". Pirmasis mačas nugalėtojo neišaiškino, tačiau sau palankesnį rezultatą pasiekė "Shakhtar".

Pirmasis rimtas pavojus prie "Shakhtar" vartų kilo 20 minutę, kai pasižymėti bandė šeimininkų puolėjas Artemas Millevsky. Vis tik futbolininkui pritrūko tikslumo.

Tačiau jau po dviejų minučių pavojinga situacija virto pirmuoju įvarčiu - po Olexandro Aliyevo baudos smūgio, kamuolį liečia A.Milevskis, tačiau prieš įlėkdamas į vartus jis atsimuša ir į svečių gynėją Dmitri Chigrinski.

30 minutę laimę pabandė ir svečiai, tačiau puolėjo Fernandinho smūgis nebuvo itin tikslus. Po kelių minučių vėl pavojingą ataką sukūrė "Shakhtar", tačiau smaigalyje atsidūręs Adriano nesugebėjo suklaidinti "Dinamo" vartininko Stanislavo Bogusho.

Antrojo kėlinio pradžioje vėl aktyvesni buvo šeimininkai - iš pradžių pavojingai smūgiavo A.Milevskis, vėliau vos įvarčiu nevirto ir O.Aliyevo smūgis.

Tačiau 68 minutę "Shakhtar" sugebėjo pelnyti įvartį - Willianas perdavė kamuolį iš krašto ir Fernandinho maždaug iš 6 metrų nukreipė jį į vartus.

Visgi "Dinamo" žūtbūt norėjo laimėti ir pelnyti pergalingo įvarčio vos jiems nepavyko 78 minutę - po A.Milevskio perdavimo, O.Aliyevas smūgiavo į vartus, bet puikiai savus vartus apgynė svečių vartininkas Andrejus Pyatovas.

Per likusį laiką nė vienai iš komandų daugiau pasižymėti nepavyko ir finalinis teisėjo švilpukas užfiksavo kovingas lygiasias 1-1.

Antrame pusfinalyje puikią pergalę iškovojo "Hamburg" klubas, kuris svečiuose 1-0 sugebėjo palaužti Bremeno "Werder" ekipos pasipriešinimą.

Pirmasis rimtas pavojus prie šeimininkų vartų kilo 22 minutę, kai pavojingai smūgiavo puolėjas Guerrero, vis tik futbolininko smūgį atrėmė vartinkas Timas Wiese.

Jau po šešių minučių svečiams pavyko išsiveržti į priekį - po Demelio perdavimo iš krašto, smūgiu galva pasižymėjo saugas Piotras Trochowskis.

Besibaigiant kėliniui dar vieną neblogą šansą turėjo Guerrero, tačiau ir tąkart savo vartus išgelbėjo T.Wiese. Komandos išėjo ilsėtis rezultatui esant 1-0 "Hamburg" naudai.

Antrasis kėlinys prasidėjo dar viena svečių ataka, tačiau Aogo smūgis buvo kiek netikslus. Bene geriausią šansą pasižymėti turėjo ir "Werder", bet Hugo Almeidos smūgį atrėmė vartininkas Frankas Rostas.

Kuo toliau, tuo "Werder" vis labiau ėmė spausti varžovus. 60 minutę gynėjas Sebastianas Boenischas pavojingai smūgiavo į vartus, tačiau jam pritrūko tikslumo.

Po kelių minučių pavojinga ataka jau atsakė svečiai, tačiau savo vietoje ir vėl buvo T.Wiese. Mačui artėjant prie pabaigos "Werder" stengėsi išlyginti rezultatą, tačiau dažnai pritrūkdavo tikslumo.

Pačioje pabaigoje į vartus dar pavojingai smūgiavo Claudio Pizarro, bet rezultato tai nepakeitė. Svečiai iškovojo pergalę ir žengė didelį žingsnį finalo link.

Kijevo "Dinamo" 1 - 1 Donecko "Shakhtar"
22' [1 - 0] Dmitri Chigrinski (į savus vartus)
68' [1 - 1] Fernandinho

Bremeno "Werder" 0 - 1 "Hamburg"
28' [0 - 1] Piotr Trochowski