UEFA taurės turnyre - dramatiška "Milan" pergalė © Eurofootball.lt
Ketvirtadienį UEFA taurės turnyre žaisti antrojo grupių etapo turo mačai.

Antrą pergalę iškovojo Maskvos CSKA, kuriam atstovauja Lietuvos rinktinės saugas Deividas Šemberas. Armiečiai šį kartą išvykoje 3-1 įveikė Roterdamo "Feyenoord".

Šemberas žaidė visas rungtynes.

Svečiai į priekį įsiveržė jau 13 minutę, kai įvartį į savus vartus po Jurijaus Žirkovo pakelto kampinio įsimušė gynėjas Giovanni van Bronckhorstas. "Feyenoord" į tai atsakė pavojingu Roy'aus Makaay'aus smūgiu, po kurio kamuolys atsimušė į skersinį, o 29 minutę pirmojo netyčinio įvarčio autorius ištaisė ištaisė savo klaidą ir atstatė pusiausvyrą.

Tiesa, toks rezultatas išliko neilgai - jau po kelių minučių Maskvos vienuolikę į priekį išvedė Vagneris Love'as.

Antrajame kėlinyje vėl keleto progų neišnaudojo pro šalį šaudęs Makaay'us ir CSKA tuo pasinaudojo, kai po Žirkovo perdavimo iš 12 metrų antrą įvartį pelnė Love'as.

Nors pabaigoje už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas Jevgenijus Aldoninas, "Feyenoord" tuo pasinaudoti nebesugebėjo ir turėjo pripažinti rusų pranašumą.

Sunkią ir dramatišką pergalę iškovojo pirmenybių favoritas "AC Milan", savo aikštėje vargais negalais 1-0 įveikęs "Braga" ekipą iš Portugalijos.

Rungtynių pradžioje kiek aktyviau žaidė šeimininkai - į virpstą pataikė Andrejus Ševčenka, arti tikslo smūgiuodamas galva buvo Filippo Inzaghi.

Tačiau kuo toliau, tuo labiau įsižaidė ir "Braga" vienuolikė, ypatingai didelę grėsmę varžovų vartams kėlusi dešiniuoju atakos kraštu. Keliskart pavojingai veržėsi Rentiera, tačiau "Milan" pavyko apsiginti.

Bene geriausią galimybę pirmajame kėlinyje pelnyti įvartį 29 minutę turėjo portugalai, bet į baudos aikštelę įkirtęs ir perdavimo iš komandos draugo sulaukęs Cesaras Peixoto iš kelių metrų mušė nepernelyg stipriai ir jo bandymą atrėmė puikiai sužaidęs vartininkas Dida.

"Milan" į tai atsakė Ševčenkos ir Inzaghi šūviais, tačiau šiems puolėjams trūko tikslumo.

Po didžiosios pertraukos Carlo Ancelotti auklėtiniai ieškojo kelių varžovų vartų link, bet "Braga" futbolininkai gynėsi itin patikimai ir, turėdami galimybę, patys pavojingai kontratakuodavo.

82 ir 84 minutę dviejų puikių galimybių neišnaudojo "Braga" puolėjas Cesaras ir šeimininkai tuo pasinaudojo - po keitimo antrajame kėlinyje aikštėje pasirodęs Ronaldinho kone paskutinės rungtynių atakos metu 93 minutę galingu smūgiu iš 20 metrų į viršutinį vartų kampą išplėšė dramatišką pergalę Italijos klubui.

Portugalijos komandos žaidėjai, pavyzdingai rungtyniavę 92 minutes, į rūbines iškeliavo susiėmę už galvų, o "Milan" šventė pergalę, išplėšta tada, kuomet jau atrodė, kad teks susitaikyti su lygiosiomis.

Į atkrintamąsias UEFA taurės varžybas prasimuš tris pirmąsias vietas grupėje užėmę klubai, prie kurių prisijungs Čempionų lygos grupės etape 3-ąsias vietas užėmusios komandos.

A grupė:

"Man City" 3 - 2 Enschedės "Twente"
2' [1 - 0] Shaun Wright Phillips
17' [1 - 1] Eljero Elia
57' [2 - 1] Robinho
62' [3 - 1] Benjani Mwaruwari
65' [3 - 2] Rob Wielaert

Santandero "Racing" 1 - 1 Gelzenkircheno "Schalke"
59' [1 - 0] Mohammed Tchite
61' [1 - 1] Orlando Engelaar

B grupė:

Charkovo "Metalist" 0 - 0 Berlyno "Hertha"

Lisabonos "Benfica" 0 - 2 Stambulo "Galatasaray"
52' [0 - 1] Emre Asik
69' [0 - 2] Umit Karan

"Stuttgart" 2 - 0 Belgrado "Partizan"
76' [1 - 0] Mario Gomez
80' [2 - 0] Mario Gomez

Liežo "Standart" 1 - 0 "Sevilla"
38' [1 - 0] Dieumerci Mbokani

Maskvos "Spartak" 1 - 2 "Udinese"
12' [0 - 1] Fabio Quagliarella
17' [1 - 1] Clemente Rodriguez
60' [1 - 2] Fabio Quagliarella (iš 11 metrų baudinio)

86' iš aikštės pašalintas Giovanni Pasquale ("Udinese")

Londono "Tottenham" 4 - 0 Zagrebo "Dinamo"
30' [1 - 0] Darren Bent
33' [2 - 0] Darren Bent
59' [3 - 0] Tom Huddlestone
70' [4 - 0] Darren Bent

"Wolfsburg" 5 - 1 "Herenveen"
31' [0 - 1] Mika Vayrynen
34' [1 - 1] Edin Dzeko
39' [2 - 1] Grafite
53' [3 - 1] Zvjezdan Misimovic
60' [4 - 1] Edin Dzeko
71' [5 - 1] Jacek Krzynowek

"Milan" 1 - 0 "Braga"
90' [1 - 0] Ronaldinho

Amsterdamo "Ajax" 1 - 0 "Zilina"
41' [1 - 0] Luiz Suarez

Prahos "Slavia" 0 - 1 Birmingemo "Aston Villa"
26' [0 - 1] John Carew

1. "Aston Villa" 2 6 tšk.
2. "Hamburg" 1 3
3. "Ajax" 2 3
4. "Slavia" 1 0
5. "Zilina" 2 0

G grupė:

"Saint Etiene" 3 - 0 Trondheimo "Rosenborg"
58' [1 - 0] Araujo Ilan
63' [2 - 0] Paulo Machado
76' [3 - 0] Kevin Mirallas

"Valencia" 1 - 1 "FC Kobenhavn"
61' [1 - 0] Fernando Morientes
84' [1 - 1] Cesar Santin

Poznanės "Lech" 2 - 2 "Nancy"
5' [1 - 0] Slawomir Peszko
8' [1 - 1] Francis Malonga Ntsayi
21' [2 - 1] Semir Stilic
81' [2 - 2] Moncef Zerka

Roterdamo "Feyenoord" 1 - 3 Maskvos CSKA
13' [0 - 1] Giovanni van Bronckhorst (į savus vartus)
29' [1 - 1] Giovanni van Bronckhorst
40' [1 - 2] Vagner Love
81' [1 - 3] Vagner Love

83' iš aikštės pašalintas Evgeni Aldonin (CSKA)