Ukraina neprilygo užtikrintai sužaidusiai Prancūzijos rinktinei (FOTO, VIDEO) © Eurofootball.lt
Svarbią pergalę Europos čempionato D grupėje iškovojo Prancūzijos rinktinė, užtikrintai 2-0 įveikusi pirmą sykį suklupusią vieną turnyro šeimininkių Ukrainą.

Rungtynes gerokai pakoregavo gamtos išdaigos: nors futbolininkai į aikštę žengė planuotu laiku, sužaidus vos kelias minutes arbitras davė signalą jiems sugrįžti į rūbinę, mat Donetske įsisiautėjo audra. Dėl lietaus ir žaibų komandos priverstinai ilsėjosi beveik valandą, tačiau galiausiai oras nurimo, o stadiono darbuotojai nusausino aikštę ir dvikova buvo pratęsta.

AFP nuotr.

Prancūzai jau pirmajame kėlinyje perėmė iniciatyvą ir turėjo puikią galimybę įsiveržti į priekį, tačiau po Francko Ribery perdavimo iš krašto Jeremy Menezas, nežaidęs pirmosiose rungtynėse su Anglija, iš arti pataikė tiesiai į vartininką Andrejų Piatovą.

Iki pertraukos daugiausiai dėmesio gynybai skyrę ukrainiečiai nusprendė žaisti aktyviau, tačiau tai jiems brangiai kainavo: jau 53 minutę Menezas puikiu smūgiu iš po gynėjo kojų pasiuntė kamuolį į tinklą ir išvedė prancūzus į priekį.

Cabaye (AFP)

Lyg to nebūtų gana, ukrainiečiams po kelių akimirkų dar vieną smūgį sudavė Yohanas Cabaye, po puikaus Karimo Benzema perdavimo suklaidinęs gynėją ir antrą kartą nuginklavęs Piatovą.

Po šio įvarčio prancūzų pranašumas nekėlė abejonių. Nors ukrainiečius išjudino po keitimo aikštėje pasirodęs puolėjas Marko Devičius, geriausią progą pasižymėti turėjo tas pats Cabaye, po kurio smūgio kamuolys atsimušė į virpstą.

Ukraina 0 - 2 Prancūzija
53' [0 - 1] J.Menez
56' [0 - 2] Y.Cabaye

D grupės turnyrinė lentelė:
(vieta, šalis, žaista, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai)

1.Prancūzija2 1 1 0 3-14
2.Anglija21 1 0 4-34
3.Ukraina 21 0 1 2-33
4.Švedija2 0 0 2 3-50