Ukrainiečiai sutriuškino Saudo Arabijos rinktinę © Eurofootball.lt
Tragiškai blogai pasirodžiusi pirmosiose Pasaulio čempionato rungtynėse Ukrainos rinktinė antrajame susitikime demonstravo visai kitokį futbolą ir sutriuškino savo varžovus Saudo Arabijos futbolininkus rezultatu 4-0. Savo komandą į priekį vedė kapitonas Andrejus Ševčenka, kuris pelnė įvartį antro kėlinio pradžioje ir susitikimui artėjant į pabaigą dar atliko rezultatyvų perdavimą savo komandos draugui.

Stadionas: AOL Arena, Hamburgas, 50000 žiūrovų
Teisėjas: Graham Poll (Anglija)
Saudo Arabija 0 – 4 Ukraina
4' [0 - 1] Andriy Rusol
36' [0 - 2] Serhiy Rebrov
46' [0 - 3] Andriy Shevchenko
84' [0 - 4] Maksim Kalinichenko

Saudo Arabija: Zaid, Dokhi (55' Khathran), Tukar, Al Montashari; Sulimani, Al Ghamdi, Ameen (55' Mouath), Noor (77' Al Jaber), Khariri; Aziz, Al Kahtani.

Ukraina: Shovkovskiy; Nesmachniy, Rusol, Sviderskiy, Tymoschuk; Shelayev, Gusev, Rebrov (71' Rotan), Kalinichenko; Shevchenko (85' Milevskiy), Voronin (79' Gusin)

Saudo Arabijos futbolininkai rungtynes pradėjo nervingai ir pirmosiomis minutėmis klydo gindamiesi. Viena iš tokių klaidų 4-ąją mačo minutę pasinaudojo Andrejus Rusolis. Pakėlus kampinį jis liko laisvas prie artimojo virpsto ir pasiuntęs kamuolį vartininkui tarp kojų, kartu pasiuntė varžovus į nokdauną.

Kiek vėliau vieną iš nedaugelio pavojingiausių progų pirmajame kėlinyje ties Ukrainos vartais sukūrė arabai.

Pakėlus dar vieną kampinį galva į vartus mušė Andrejus Ševčenka, kamuolys pataikė į šalia virpsto stovėjusį gynėją ir atšoko tiesiai Sergejui Rebrovui, bet šio spyris iš kelių metrų buvo nevykęs ir kamuolys praskriejo virš skersinio.

Ukraina stengėsi pelnyti dar vieną įvartį ir įgyti solidesnę persvarą, tačiau įmušti nesisekė. Galbūt todėl, kad aikštė buvo šlapia ir žaidėjams būdavo sunku sužaisti tiksliai.

Galiausiai artėjant kėlinio pabaigai, 36 rungtynių minutę gražų įvartį iš maždaug 30 metrų pelnė S. Rebrovas. Vėliau Ukrainos rinktinės persvarą dar galėjo padidinti Andrejus Voroninas, Maksimas Kaliničenka, bet jų smūgiai tikslo nepasiekė. Pirmas kėlinys baigėsi rezultatu 2-0 Ukrainos rinktinės naudai.

Antras kėlinys prasidėjo tragiškai arabų rinktinės gerbėjams. Jau pirmąją kėlinio minutę įvartį galva į Saudo Arabijos vartus po M.Kaliničenkos perdavimo įmušė naujasis „Chelsea“ pirkinys A.Ševčenka.

Sužaidus 10 minučių Saudo Arabijos rinktinės treneris nusprendė žaisti „va bank“ ir į aikštę išleido gynėją Abdulazizą Khathraną ir puolėją Maleką Mouathą, atitinkamai pakeitusius Ahmedą Dokhi ir Mohammedą Ameeną.

Arabas Omaras Al Ghamdi bandė gudrauti ir apgauti teisėją griūdamas baudos aikštelėje ir taip bandydamas uždirbti vienuolikos metų baudinį, tačiau nepriekaištingai visas rungtynes dirbęs Grahamas Pollas nesuklydo pačiam žaidėjui parodydamas geltonę kortelę už vaidybą.

Vėliau į arabų vartų skersinį pataikė M.Kaliničenka. 68 rungtynių minutę kilo dar viena grėsmė Saudo Arabijos vartams, tačiau įmušti nesisekė. Ukrainiečiai netgi sulėtinę rungtynių tempą sukurdavo nemažai pavojingų progų ties varžovų vartais, o Saudo Arabijos futbolininkai stengėsi įmušti bent jau garbės įvartį.

Saudo Arabijos rinktinės triuškinimą 83 mačo minutę pabaigė ne vieną progą rungtynėse turėjęs M.Kalinichenko, šįkart smūgiavęs tiklsiai. Perdavimą atliko A.Ševčenka, kuris po poros minučių buvo pakeistas Artiomas Milevskiy.

Rungtynių rezultatas galėjo būti dar tragiškesnis Saudo Arabijos komandai, bet pačioje rungtynių pabaigoje dar vienos progos neišnaudojo M.Kaliničenka, pagailėjęs perdavimo komandos draugui, kiek vėliau šalia virpsto praskriejo Anatolijaus Tymoščuko iš toli smūgiuotas kamuolys.

Ukraina šventė pergalę ir kitose grupės rungtynėse prieš Tunisą kovos dėl kelialapio į aštunfinalį.