Urugvajus sutriuškino šeimininkę PAR © Eurofootball.lt
Pirmajame pasaulio čempionato antrojo turo mače Urugvajus pelnytai 3-0 sutriuškino šeimininkę Pietų Afrikos Respubliką ir žengė didžiulį žingsnį kelialapio į aštuntfinalį link.

Urugvajiečių pergalę lėmė du Diego Forlano bei vienas Alvaro Pereira įvarčiai.

Už dviejų puolėjų - Luiso Suarezo ir Edisono Cavani - nugarų žaidęs Forlanas įrodė savo meistriškumą bei klasę, tapdamas pagrindiniu pergalės kalviu.

Pirmąjį įvartį Forlanas pelnė 24 minutę, kai po jo tolimo smūgio kamuolys atsimušė į Aaroną Mokoeną ir, pakeitęs skriejimo kryptį, atsidūrė Itumelengo Khune ginamų vartų tinkle.

Urugvajiečiai galėjo padvigubinti pranašumą, tačiau Luisas Suarezas smūgiavo į išorinę vartų tinklo dalį, o Cavani paskutinę akimirką pelnyti įvartį sukliudė Tsepo Masilelas.

Tuo metu PAR rasti spragų varžovų gynyboje sekėsi sunkiai - bene arčiausiai tikslo buvo Katlego Mphela, kurio smūgiuotas kamuolys praskriejo greta virpsto.

Urugvajaus pergalę 80 minutę įtvirtino Diego Forlanas, realizavęs 11 metrų baudinį. Jį uždirbo vartininkas Khune, šalia vartų pargriovęs patogioje situacijoje atsidūrusį Suarezą bei užsidirbęs raudoną kortelę.

Paskutinę vinį į PAR rinktinės, kurios sirgaliai sparčiai skirstėsi iš stadiono dar nesibaigus dvikovai, karstą įkalė Alvaro Pereira.

Pietų Afrikos Respublika 0 -3 Urugvajus
24' [0 - 1] Diego Forlan
80' [0 - 2] Diego Forlan (iš 11 metrų baudinio)
90' [0 - 3] Alvaro Pereira

76' iš aikštės pašalintas Itumeleng Khune (PAR)