V. Basadre: „Daryti išvadas dar anksti“ © V. Kuralavičiaus nuotr.

Marijampolės „Sūduvos“ vyriausiasis treneris Victoras Basadre po kontrolinių rungtynių su Kauno „Hegelmann Litauen“ (1:2) sakė, kad pralaimėti nėra malonu, tačiau įžvelgė ir teigiamų dalykų.

Marijampolės komandai per rungtynes su laikinosios sostinės atstovais vienintelį įvartį pelnė Romainas Habranas, įmušęs po pražangos prieš Cataliną Tirą paskirtą baudinį.

„Tai buvo normalios ikisezoninės rungtynės. Treniruojamės tik 2 savaites, sudėtyje trūksta daug žaidėjų, o šį kartą dėl traumų dar negalėjo žaisti ir dalis jau esamų futbolininkų: Thomas Salamonas, Semiras Kerla, Markas Beneta. Markas galbūt būtų galėjęs žengti į aikštę, tačiau nenorėjome rizikuoti, dabar tam tikrai ne laikas, – kalbėjo V. Basadre. – Pralaimėjimai visada nedžiugina, bet tikrai yra dalykų, kuriuos po rungtynių galime išskirti kaip teigiamus. Pradėjome apsnūdę, taip atrodėme pirmąsias 10-15 min. Po to, manau, buvo daug gerų dalykų, gerų epizodų ir puolant, ir ginantis. Komanda buvo nusiteikusi daryti tai, ką rengiame treniruotėse.

Antrasis kėlinys buvo pirmojo pabaigos tęsinys. Aišku, kai atsilieki, stengiesi veržtis į priekį, išlyginti rezultatą, tad gal ir tai padėjo demonstruoti geresnį žaidimą. Manau, antrasis kėlinys nebuvo prastesnis už pirmąjį, gal tik po visų keitimų, kai aikštėje pasirodė daug B komandos narių, padėtis kažkiek pasikeitė. Tačiau galiu pasakyti, kad visais savo žaidėjais esu patenkintas.“

Vienintelį „Sūduvos“ įvartį sukūrė du komandos naujokai, tačiau apie juos strategas konkrečiau kalbėti taip pat dar nenorėjo.

„Catalinas ir Romainas pirmą kartą žaidė rungtynes Lietuvoje, žmonės kol kas galėjo susidaryti tik pirmąjį įspūdį apie juos. Dar ne laikas kalbėti apie didelis išvadas. Esu tikras, kad net tie žaidėjai, kurie per rungtynes parodė gerų dalykų, ateityje gali viską daryti kur kas geriau“, – teigė V. Basadre.

Marijampoliečiai, daug metų naudoję 5-3-2 taktiką, šį kartą rungtyniavo naudodamiesi schema 4-2-3-1. Pirmajame kėlinyje kai kurie futbolininkai aikštėje užėmė vieną poziciją, o antrajame išbandė save kitoje.

„Apie taktiką kalbėti kol kas taip pat anksti, – nusišypsojo treneris. – Dar per mažai laiko treniruojamės, kad būtų galima kažką vertinti. Atvyks nauji žaidėjai, prisijungs tie, kas dabar dar negali rungtyniauti, sužaisime visi keletą kontrolinių rungtynių, tada viskas bus aiškiau. Dabar tik klojame pamatus tam, kokią komandą norime matyti per pirmąsias oficialias rungtynes.“

Per rungtynių pertrauką „Sūduva“ paskelbė apie pratęstą bendradarbiavimo sutartį su „Hikvision“, o po jos tiesioginės transliacijos žiūrovai aikštėje išvydo ir gerokai pasikeitusią komandą.

Įsibėgėjus antrajam kėliniui į aikštę žengė vartininkas Vilius Stebrys ir saugas Matas Miškinis, netrukus tą patį padarė gynėjas Justas Paškauskas, saugai Saulius Vikertas, Ernestas Burdzilauskas ir visą savaitę peržiūroje dalyvavęs Arthuras Feudjio. Pastarajam po rungtynių buvo padėkota už įdėtas pastangas ir pranešta, kad „Sūduvos“ treneriai nusprendė jo komandoje nepasilikti.

„Jaunimas turi gerų savybių, Matui dar tik 15 metų, tad viskas jiems yra prieš akis. Jaunuoliams tai buvo gera proga išbandyti save su aukščiausios lygos komanda, gera patirtis, kuri padės ateityje. Viskas yra jų rankose, neabejoju, kad „Sūduvos“ aistruoliai juos dar pamatys žaidžiančius“, – tvirtino V. Basadre.

Kitas rungtynes „Sūduva“ žais vasario 6 d. 12 val. vėl su „Hegelmann Litauen“ ekipa. Šį mačą taip pat bus galima stebėti tiesiogiai.