V. Dambrauskas: iki darbo pabaigos dar yra labai toli

Vilniaus „Žalgiris“ lipa ant kulnų „SMScredit.lt A lygos“ čempionato lyderiams. Sostinės komanda puikiai sužaistame antrajame kėlinyje įmušė tris įvarčius ir įveikė vienus pagrindinių konkurentų kovoje dėl titulų „Trakus“ - 3:1 (0:0).

Nugalėtojų vyr. treneris Valdas Dambrauskas po rungtynių sakė, kad ruoštasi žaisti iki pirmo įvarčio - dažniausiai laimi ta komanda, kuri įmuša pirma, bei pripažino, kad rungtynių startas nebuvo sėkmingas.

„Pradėjome ne taip, kaip norėtume pradėti rungtynes. Pirmas 10-15 minučių davėme priešininkams per daug erdvės, bet žaidžiame su stipriu priešininku, kuris ne veltui yra pirmoje turnyro lentelės vietoje, kuris didžiąją sezono dalį demonstravo gerą futbolą. Planas suveikė labai neblogai. Kada iš karto įmuši, tik pradėjęs rungtynes, žaisti yra daug lengviau. Buvo kažkiek nerimo, nes praėjusiose rungtynėse lygiai taip pat įmušėme tik išėję iš persirengimo kambario, bet vyrai - šaunuoliai. Visi ženkliai prisidėjo prie pergalės. Norisi pasveikinti su pergale, nes jie jos nusipelnė. Bet tai tik 15-os rungtynės ir iki darbo pabaigos dar yra labai toli“, - kalbėjo strategas.

Kalbėdamas apie žaidėjų perstatymus, treneris sakė, kad visi jie turi priežastį - traumas, sveikatos problemas, žaidėjų formą. Todėl visi žaidėjai turi būti pasiruošę ir laukti savo šanso.

„Linas yra mums labai svarbus žaidėjas. Sezono eigoje, matėme, jis galėjo uždengti ne vieną poziciją saugų ir atraminių saugų grandyje. Žinoma, ką Linas gali padaryti priekyje. Tie jo įvarčiai, tas jo laikas, kada jis įkerta į baudos aikštelę - visi jo įvarčiai yra vienu lietimu. Jis save parodė pačioje ryškiausioje šviesoje ir buvo labai geras žaidėjas mūsų komandai“, - du įvarčius pelniusiam L.Pilibaičiui pagyrų negalėjo V.Dambrauskas.

Vertindamas komandoje debiutavusių serbų žaidimą, treneris pabrėžė, kad kartu turėta labai mažai treniruočių, tačiau jų žaidimas niekuo nenustebino ir buvo toks, kokį teko matyti video peržiūrose.

„Reikia suprasti, kad tie žaidėjai nėra optimalios sportinės formos, nėra pasiruošė, nes jų sezonas jau buvo pasibaigęs, turėjo tris savaites pertraukos. Atvažiavus į nauja klubą - adaptacija. Matėme, žaidybiniai ryšiai ne visada gavosi taip, kaip norėjome. Turėjome ne vieną šansą, ne vieną galimybę pabėgti į ataką, sukurti daugiau momentų. Galbūt ir fizinės kondicijos kol kas nėra pačios geriausios, bet aiški kryptis, kuria turime eiti, ką turime padaryti iki kitų rungtynių, iki Čempionų lygos, iki rungtynių lygoje, taurėje. Darbas tęsiasi“, - sakė V.Dambrauskas.

Vieno iš įvarčių autorius Marija Ljujičius antrino komandos treneriui sakydamas, kad „Trakai“ mačą pradėjo geriau.

„Po 15 minučių perėmėme iniciatyvą į savo rankas ir buvome geresnė komanda. Puikiai pradėjome antrą rungtynių pusę, įmušdami greitą įvartį. Po to žaidėme vis geriau ir įmušėme dar vieną, įmušiau ir aš. Tuo esu labai patenkintas. Tai didelė „Žalgirio“ pergalė, dėl kurios džiaugiasi komanda, džiaugiasi klubas. Dabar turime laimėti taurės rungtynes, o po to ruošimės Čempionų lygai“, - kalbėjo sostinės komandos naujokas.

Legionierius iš Serbijos debiutą „Žalgiryje“ prilygino debiutui „Partizane“ jaunystėje, kur futbolininkas aikštėje pasirodė 75-ą minutę ir netrukus įmušė įvartį.

„Už suteiktą šansą noriu padėkoti treneriui, komandos draugams, nes jie manimi tiki. Po trijų dienų Vilniuje gavau progą ir ja pasinaudojau. Nejaučiu spaudimo išbėgdamas į aikštę. Žiūrėdamas rungtynes visada noriu joje būti. Andrijai šiandien sakiau, kad rungtynėse pasirodysime gerai. Jis sužaidė irgi neblogai, atliko daug gerų perdavimų, gerai atsidenginėjo. Tai padės užsikrauti teigiamos energijos būsimoms rungtynėms“, - tvirtino M.Ljujičius.