Vaikinų pasaulio čempionais tapo Anglijos 17-mečiai

Anglijos 17-mečiai nerado sau lygių pasaulio čempionate. Įspūdingame finale Anglijos vaikinai 5:2 (1:2) palaužė bendraamžius iš Ispanijos.

Indijoje vykusiame finale Anglijos rinktinė atsigavo po patirto nokauto per pirmą pusvalandį ir galiausiai nepaliko vilčių ispanams.

Sergio Gomezas ispanus į priekį išvedė jau 10-ąją minutę, o rezultatą padvigubino 31-ąją. Tiesa, prieš pat pertrauką situaciją aikštėje kiek sušvelnino Rhianas Brewsteris, kai pelnė atsakomąjį įvartį 44-ąją minutę.

Po pertraukos anglai į aikštę išėjo itin pikti. 58-ąją minutę Morganas Gibbsas-White'as išlygino rezultatą, o po 12 minučių Philas Fodenas pirmą kartą išvedė savo šalį į priekį.

Kai ispanams teko eiti „vabank“ ir koncentruotis ties puolimu, anglai sudavė paskutinį smūgį. Marcas Guehis 84-ąją minutę įmušė ketvirtą komandos įvartį, o paskutinė vinis į karstą tapo antrasis P. Fodeno įvartis.

Anglijos rinktinė pirmą kartą tapo 17-mečių pasaulio taurės čempionais ir nutraukė Nigerijos karaliavimą. Afrikiečiai šiame turnyre triumfavo 2013 ir 2015 metais. Įdomu tai, kad Anglija tapo vos antrąją Europos valstybe triumfavusia šiame turnyre. 2001-aisiais tai padarė Prancūzija.

Anglija 5-2 Ispanija

10‘ S. Gomez 0:1
31‘ S. Gomez 0:2
44‘ R. Brewster 1:2
58‘ M. Gibbs-White 2:2
69‘ P. Foden 3:2
84‘ M. Guehi 4:2
88‘ P. Foden 5:2