"Valencia" nesėkmė ir triuškinanti "Barcelona" pergalė Ispanijoje © Eurofootball.lt
Šeštadienį Ispanijos čempionate sužaistos ketverios IX turo rungtynės.

Vienvalde lydere bent kuriam laikui tapo "Barcelona". Josepo Guardiolos auklėtiniai be didesnio vargo 4-1 sutriuškino "Malaga" ir iškovojo septintą pergalę Ispanijos čempionate iš eilės.

Rungtynes kataloniečiai pradėjo labai sėkmingai - sužaidus vos 6 minutes Xavi puikiu baudos smūgiu išvedė savo komandą į priekį. Tiesa, 13 minutę "Malaga" atstatė pusiausvyrą - Victorą Valdesą iš baudos aikštelės prieigų nuginklavo Duda.

Tačiau slidžioje aikštėje dominavo "Barcelona" - netrukus, pasinaudojęs gynėjų klaida, antrą įvartį svečiams pelnė argentinietis Lionelis Messi, o antrojo kėlinio pradžioje persvarą po Thierry Henry perdavimo įtvirtino Xavi.

Ketvirtą naujųjų pirmenybių lyderių įvartį žiūrovai išvydo 83 minutę - po galingo Danielio Alveso baudos smūgio iš toli kamuolys atsimušė į gynėją Robsoną Weligtoną bei įskriejo į vartų tinklą.

Kiek netikėtą pralaimėjimą savo aikštėje patyrė pirmoje turnyrinės lentelės vietoje žengusi, tačiau į trečiąją poziciją nusmukusi "Valencia", 2-4 nusileidusi vidutiniokei Santandero "Racing" vienuolikei.

Svečiai netikėtai į priekį įsiveržė mačo pradžioje, kuomet Tchite slysdamas įmušė įvartį po Jonathano Pereiros perdavimo.

Bet "Valencia" netrukus išlygino santykį - baudos aikštelėje Joaquino uždirbtą 11 metrų baudinį realizavo bei rezultatyviausiu čempionato žaidėju su 10 įvarčių tapo puolėjas Davidas Villa.

Tchite antrojo kėlinio pradžioje galingu šūviu iš toli nuo virpsto vėl grąžino persvarą "Racing", bet 70 minutę, pasinaudojęs vartininko Tono klaida, antrąjį įvartį šeimininkams pelnė Joaquinas.

Visgi tai buvo viskas, ką šeimininkai nuveikė tą vakarą. 80 minutę nesustabdomasis Tchite galva pelnė trečią įvartį bei įsirašė į savo sąskaitą 'hattrick'ą', o dar po kelių akimirkų įvartį į savo vartus įsimušė "Valencia" saugas Davidas Albelda, pats to nenorėdamas įtvirtindamas pergalę Santandero ekipai.

Į šeštąją vietą pakilo Madrido "Atletico", 2-0 palaužusi "Mallorca", o "Villarrreal" 4-1 sutriuškino priešpaskutinėje pozicijoje besirikiuojančią Bilbao "Athletic".

Bilbao "Athletic" 1 - 4 "Villarreal"
24' [0 - 1] Giuseppe Rossi
28' [1 - 1] Joseba Etxebarria
53' [1 - 2] Robert Pires
59' [1 - 3] Santiago Cazorla
90' [1 - 4] Jozy Altidore

Madrido "Atletico" 2 - 0 "Mallorca"
14' [1 - 0] Sergio Aguero
28' [2 - 0] Sergio Aguero

"Malaga" 1 - 4 "Barcelona"
6' [0 - 1] Xavi
13' [1 - 1] Sergio Paulo Duda
19' [1 - 2] Lionel Messi
52' [1 - 3] Xavi
81' [1 - 4] Robson Weligton (į savus vartus)

"Valencia" 2 - 4 Santandero "Racing"
24' [0 - 1] Mohammed Tchite
28' [1 - 1] David Villa (iš 11 metrų baudinio)
49' [1 - 2] Mohammed Tchite
70' [2 - 2] Joaquin
80' [2 - 3] Mohammed Tchite
85' [2 - 4] David Albelda (į savus vartus)