V.Dambrauskas: "Greiti įvarčiai leido žaisti ramiai"

Antrąjį „SMScredit.lt A lygos“ ratą Vilniaus futbolo klubas „Žalgiris“ pradėjo užtikrinta pergale Utenoje prieš vietos „Utenio“ ekipą. Žalgiriečiai, dėka pirmame kėlinyje pelnytų įvarčių, nugalėjo rezultatu 2:0 (2:0) ir į Vilnių parsivežė tris taškus.

Aukščiausios Lietuvos futbolo lygos rungtynės į Uteną sugrįžo net po 28 metų pertraukos, tačiau po dvikovos „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Valdas Dambrauskas nesielvartavo dėl uteniškiams sugadintos šventės: „Jeigu būtume nelaimėję, sugadintume nuotaiką ne tik sau, bet ir savo sirgaliams.“

Vilniečių treneris džiaugėsi greitai pelnytu įvarčiu, tačiau, jo nuomone, komanda galėjo pademonstruoti geresnę žaidimo kokybę.

„To mums neleido padaryti aikštės danga. Šiame sezone pirmą kartą žaidėme ant natūralios vejos. Ji buvo „sunki“ ir nelygi, todėl nesisekė žaisti taip, kaip norėtume.

Po pirmojo įvarčio turėjome tris progas greitų atakų metu. Vėliau pelnėme dar vieną įvartį ir susikūrėme saugų atstumą, dėl kurio galėjome žaisti ramiau antroje rungtynių dalyje“, - sakė čempionų titulą ginančios komandos strategas.

Antrajeme kėlinyje žalgiriečiai išnaudojo savo turimą pranašumą ir dažniau kontroliavo kamuolį. Pasak sostinės ekipos trenerio, tai lėmė „Utenio“ pasirinktas gynybinio stiliaus žaidimas.

„Jie norėjo mus nustebinti kontratakų metu, tačiau mes neleidome jiems to padaryti. Džiaugiuosi, kad išlaikėme „sausus“ vartus, beveik neleidome jiems sukurti pavojingų atakų. Iškovojome užtikrintą pergalę“, - po rungtynių sakė V. Dambrauskas.

„Žalgirio“ treneris pasakojo, kokius nurodymus davė savo žaidėjams pertraukos metu.

„Liepiau antroje žaidimo pusėje geriau valdyti kamuolį, neatiduoti jo varžovams taip lengvai, kaip tai darėme pirmajame kėlinyje. Mums padėjo ir tai, kad pripratome prie stadiono dangos, galėjome lengviau judėti“, - savo įžvalgomis dalinosi strategas.

Žalgiriečiai iškovojo jau aštuntą pergalę šių metų „SMScredit.lt A lygos“ čempionate.

Kitas rungtynes FK „Žalgiris“ žais gegužės 1 dieną su „Klaipėdos granitu“ Vilniuje. Mačas Lietuvos futbolo federacijos stadione prasidės 19:30 val.