V.Dambrauskas: toks rezultatas "Žalgiriui" yra paprasčiausiai gėdingas

Ketvirtadienį kontrolinėse rungtynėse 0:4 Rygos FS ekipai nusileidęs FK „Žalgiris“ patyrė didžiausią pralaimėjimą per paskutinius kelis metus. 2013 m. vasarą UEFA Europos lygos atrankos etapo rungtynėse „Žalgiris“ 0:5 nusileido Zalcburgo „Red Bull“ ekipai. Nuo to laiko Lietuvos čempionai tik kartą praleido keturis įvarčius.

2015 m. birželį „Žalgiris“ A lygos 15 turo rungtynėse 2:4 pralaimėjo Klaipėdos „Atlantui“. Po to nei vienam varžovui nepavyko pramušti žalgiriečių gynybos daugiau nei tris kartus. Tačiau Rygos FS futbolininkai tris įvarčius į „Žalgirio“ vartus įmušė per pirmas 25 rungtynių minutes. O baigiantis mačui po dar vienos žalgiriečių klaidos įgėlė ir ketvirtą kartą.

Nors tai buvo tik kontrolinės rungtynės, tačiau po jų „Žalgirio“stovykloje tvyrojo niūri nuotaika. „Kaip bežiūrėsi, praleidome keturis įvarčius, o toks rezultatas „Žalgiriui“ yra paprasčiausiai gėdingas. Kad ir koks būtų sezono etapas, kad ir kokios rungtynės, bet taip pralaimėti neturime teisės, – konstatavo „Žalgirio“ vyriausias treneris Valdas Dambrauskas. – Tačiau tokių rungtynių negalima vertinti vien tik negatyviai. Mes šiuo metu iš esmės perkuriame savo žaidimą. Bandome naują taktinę schemą, naują žaidimo modelį, žaidėjai gauna labai daug naujos informacijos, gal ne viską spėja įsisavinti. Iš to gimsta klaidos, o šį kartą mūsų varžovai tas klaidas sėkmingai išnaudojo. Pirmame kėlinyje jie atliko tris smūgius ir įmušė tris įvarčius. Galima sakyti, kad mes žaidėme, o jie mušė įvarčius. Bet futbole taip jau būna. Šios rungtynės suteikė mums daug peno apmąstymams. Tuo pačiu jos parodė, kad norint sėkmingai taikyti agresyvesnį žaidimą, aukštesnę gynybos liniją, mums reikės dar daug dirbti.“

-Treneri, šiose rungtynės nuo pirmų minučių vartus gynė 17-metis vartininkas Airidas Mickevičius. Debiutas pagrindinėje komandoje jam nenusisekė. Ar turite pastabų jaunajam vartininkui?

-Tie įvarčiai į mūsų vartus krito ne dėl Airido kaltės. Klydo visi žaidėjai, tad kaltinti vartininko dėl pralaimėjimo ar praleistų įvarčių tikrai negalima.

-Rygos komanda šiose rungtynėse į kovą metė pagrindinės sudėties žaidėjus. Ar nebuvo noro atsakyti tuo pačiu?

-Galiu užtikrinti, kad mes prieš šį susitikimą nesidomėjome varžovais ir nespėliojome, kokia sudėtimi jie žais. Mūsų tikslai yra kitokie. Baigiasi trečia pasirengimo sezonui savaitė, futbolininkai paskutiniu metu gavo rimtus krūvius, visi jaučia tam tikrą nuovargio naštą. Šiuo metu paprasčiausiai nėra reikalo rizikuoti futbolininkų sveikata, tad mes laikomės savo plano ir tolygiai paskirstome žaidimo laiką. Be to, tokiose rungtynėse norime išmėginti naujas taktines schemas, patikrinti futbolininkus jiems neįprastose pozicijose. Štai šį kartą Bahrudinas Atajičius ir Elivelto žaidė aikštės viduryje. Įdomu buvo pamatyti, kaip jie reaguoja į naujas situacijas, kaip jie skaito žaidimą, kaip yra pasirengę kovoti dėl savo vietos komandoje.

-Praėjusiame sezone Slavko Blagojevičiaus ir Manto Kuklio tandemas aikštės viduryje buvo kietas riešutas „Žalgirio“ varžovams. Bet rungtynėse su Rygos FS abu futbolininkai žaidė atskirai, po vieną kėlinį. Kodėl?

-Tai nėra kažkoks taktinis sumanymas. Tiesiog Mantas praėjusią savaitę patyrė smulkią traumą, dėl jos praleido rungtynes su Suvalkų „Wigry“ ekipa. Į treniruočių procesą jis sugrįžo tik pirmadienį, gavo didelį krūvį treniruotėse, tad rungtynėse norėjome jį patausoti. Pas mus visi žaidėjai pirmose rungtynėse žaidė po kėlinį, tą patį kelią turi nueiti ir Mantas. Pagaliau, tai nėra rungtynės, dėl kurių mes turėtume rizikuoti.

-Po šių rungtynių „Žalgiris“ atsisveikino su peržiūroje buvusiu puolėju Cesaru Romero. Panašu, kad šiam futbolininkui nepavyko pritapti prie komandos?

-Iš tiesų, šiose rungtynėse problemų turėjo visi atakuojantys žaidėjai. Rygiečiai labai kompaktiškai gynėsi, o po to kai išsiveržė į priekį apskritai susispaudė savo aikštės pusėje. Tad puolėjams faktiškai neliko erdvės manevrams. Bet reikia suprasti, kad sezono metu tokių komandų bus tik daugiau. Reikia kantrybės, fantazijos, reikia žaisti su kamuoliu, laukti momento, kai gali susikurti progą įvarčiui. Kol kas nuo to kūrybingo žaidimo esame labai toli. Žaidėjai turi realiai įvertinti savo galimybes, dirbti treniruotėse ir tobulinti žaidimą.

O kalbant apie C.Romero, reikia pasakyti, kad iš į peržiūrą atvykusio puolėjo visi laukia kažko daugiau. Galima suprasti, kad atvykus iš kitos šalies jam reikėjo laiko adaptacijai. Tačiau mes jį kvietėme dėl to, kad norėjome matyti grėsmę varžovų vartams, norėjome matyti aštrų ir rezultatyvų puolėją. Deja, to C,Romero žaidime nebuvo.

-Kokį įspūdį jums paliko Rygos FS komanda? Ar žinojote, kad ji sezonui ruoštis pradėjo dar gruodžio pradžioje?

-Žinome, kad jie treniruojasi nuo gruodžio pradžios, žinome, kad sužaidė jau 4-5 rungtynes. Bet, kaip jau sakiau, jų žaidimo specialiai nestudijavome. O šiaip tai yra tvarkinga, gerai organizuota komanda. Didelių ambicijų žaisti su kamuoliu jie neturėjo, tiesiog gynėsi ir laukė savo šanso kontratakose. Kadangi mes žaidėme labai aukštai, tarp gynybos linijos ir mūsų vartų liko daug erdvės, kuria pasinaudojo jų greiti krašto saugai. Pirmame kėlinyje jie mums taip ir įmušė tris įvarčius. Antrame kėlinyje mes mėginome neišleisti jų iš savo pusės, spausti, dominuoti su kamuoliu. Bet pabaigoje vis tiek praleidome įvartį.

Reziumuojant, galima konstatuoti, kad toks rezultatas šokiruoja, emocijos po rungtynių labai nemalonios. Bet mes matome, ko mums trūksta, kokias darome klaidas ir ką turime taisyti. Geriau tai sužinoti kontrolinėse rungtynėse, nei oficialiose varžybose. Šitas pralaimėjimas padės mums greičiau susitvarkyti su mūsų problemomis. Su kiekviena treniruote žaidėjai turėtų vis geriau suprasti, ko mes iš jų norime, turi atsirasti drausmė, susiklausymas.