"Vėtra" namuose nusileido "Blackburn" © Eurofootball.lt
Vilniaus "Vėtrai" pirmosiose trečiojo UEFA Intertoto taurės etapo rungtynėse su Anglijos "Premier" lygos vidutinioku "Blackburn" teko pripažinti svečių pranašumą rezultatu 0-2.

Vilniaus "Vėtros" stadionas, 4200 žiūrovų
Teisėjas - Tony Asumaa (Suomija)
Vilniaus "%c00123" 0 – 2 "%c00056"
30` [0 - 1] Benni McCarthy
80` [0 - 2] Matthew Derbyshire

Sudėtys:

”Vėtra”: Žutautas; Pedro, Sasnauskas, Usačiov, Skerla; Božinovski, Panka, Juška, Butrimavičius (62` Azizi); Stankevičius (62` Karčemarskas), Severino (74` Vėževičius);

Atsarginiai: Kozyrev, Karčemarskas, Raliukonis, Azizi, Vėževičius, Celiuk, Grigaitis;

”Blackburn”: Bradley; Ooijer, Warnock, Samba, Tugay (46` Mokoena); Nelsen, Savage, Bentley (64` Rigters), Gamst Pedersen; McCarthy (64`Derbyshire), Roberts;

Atsarginiai: Brown; Mokoena, Henchoz, Rigters, Dunn, Berner, Derbyshire;

Rungtynių chronologija:

"Vėtros" gretose dėl traumos nežaidžia gynėjas iš Kroatijos Marijanas Budimiras, tuo tarpu dėl diskvalifikacijų klubui padėti negali legionierius iš Makedonijos Dejanas Milošeskis ir jaunasis saugas Darvydas Šernas.

"Blackburn" gretose nematome Australijos rinktinei padedančio Bretto Emertono bei po labai sunkios traumos atsigaunančio Steveno Reido.

Be to, šiandien lietuvių tikrai daugiau nei rungtynėse prieš "Legia", tačiau stadionas nėra visiškai pilnas.

Į Lietuvą atvyko apie 200 Anglijos klubo sirgalių, tuo tarpu išskirtinai gausus specialiųjų pajėgų ir viešosios tvarkos prižiūrėtojų būrys atrodo daugiau nei neadekvačiai. Panašu, jog šiandien įvykiai, vykę šiame stadione lankantis Varšuvos „Legia“ sirgaliams, nebepasikartos.

[imgcr]http://www.eurofootball.lt/img/news/blackburn-vetra/anglai.jpg[comment]Tiek Anglijos klubo fanų susirinko į "Vėtros" stadioną. (A.Zarembos nuotr.)[/comment]

Rungtynių pradžia truputį vėluoja, kadangi šoninis arbitras nėra visiškai patenkintas Brado Friedelio ginamų vartų kokybe - tinkle yra skylė, kurią dabar tvarko stadiono darbuotojai.

Portalas EuroFootball.lt pradeda tiesioginę transliaciją iš Vilniaus „Vėtros“ stadione vykstančių UEFA Intertoto taurės trečiojo kvalifikacinio etapo rungtynių tarp sostinės „Vėtros“ ir Anglijos „Premier“ lygoje rungtyniaujančių „Blackburn“ futbolininkų.

1` Rungtynės pradeda svečiai, tačiau "Vėtra" netrukus perima kamuolį. Pirmasis Butrimavičiaus perdavimas į baudos aikštelę adresato nepasiekia.

2` Gindamiesi nuo tolimo perdavimo Benni McCarthy "Vėtros" gynėjai priversti išmušti kamuolį už galinės linijos. Kampinis, nuo kurio "Vėtra" sėkmingai apsigina. Smūgis nuo vartų.

3` Puikus Božinovskio perdavimas Stankevičiui, "Blackburn" gynėjai nesėkmingai išmuša kamuolį, kuris atitenka Limai. Lima skersuoja iš kairiojo krašto, tačiau prie artimojo virpsto buvęs Stankevičius smūgiuoja netiksliai. Pirma rungtynių proga.

4` Dar vieną perdavimą - šįkart iš dešiniojo krašto - galiausiai sėkmingai perima Friedelis.

6` "Vėtros" gynėjai nesusišneka tarpusavyje ir galiausiai yra priversti išmušti kamuolį už galinės linijos. Kampinis. "Blackburn" žaidėjas kamuolio galva nepasiekia. Pakelta buvo pavojingai.

7` Savage`as grubiai griauna Panką, tačiau iš baudos smūgio nieko pavojingo sukurti nepavyksta. Tuo tarpu kitame aikštės gale Žutautas nesėkmingai išbėga pasiimti kamuolio ir skiriamas kampinis. McCarthy galva smūgiuotas kamuolys atšokęs nuo žemės skrieja virš vartų.

9` Su kamuoliu lūkuriuojantis Friedelis sutinkamas sirgalių švilpimu.

10` Savage`ui perėmus kamuolį McCarthy bando smūgiuoti iš 20 metrų, tačiau labai netiksliai. Tai buvo "Vėtros" gynėjų klaida.

11` "Vėtros" kontrataka, Stankevičius puikiai atiduoda kamuolį į priekį Butrimavičiui, tačiau šis pabijojo smūgiuoti kaire koja ir galiausiai "Vėtra" prarado kamuolį.

12` McCarthy išbėga vienas prieš Žutautą, tačiau teisėjas fiksuoja nuošalę.

Kol kas "Blackburn" stengiasi žaisti tipišką britišką futbolą - tolimi perdavimai į priekį, kur dėl jo kovoja tvirtai sudėtas McCarthy.

Tuo tarpu "Vėtros" puolėjams sunkiai sekasi kovoti su fiziškai tvirtais "Blackburn" gynėjais.

13` Su kamuoliu "Blackburn" gynėjai. Jų perdavimą į priekį "Vėtra" perima sėkmingai ir galiausiai uždirba užribį kairiajame krašte. Deja, iš šios situacijos nieko sukurti nepavyko.

15` Savage`as susiduria su Sasnausku. Pražanga nefiksuojama, tačiau pirmasis šlubčioja.

16` Bentley skersuoja kamuolį į baudos aikštelę iš dešiniojo krašto, tačiau McCarthy kamuolio galva nepasiekia.

17` Dar vienas Bentley perdavimas iš dešinės - jį sėkmingai perima Žutautas.

Kol kas "Vėtra" tikrai neatrodo silpnesnė už "Premier" lygos klubą.

18` Lima ir Stankevičius puikiai sužaidžia "sienele", tačiau Lima nespėja prie kamuolio.

19` Dar vieną pavojingą Bentley perdavimą iš dešiniojo krašto baudos aikštelėje sugauna Žutautas.

19` Savage`as dar kartą griauna varžovą, jam fiksuojama pražanga.

20` Butrimavičius smūgiuoja į vartus, fanai pakyla iš savo vietų ir stebi, kaip kamuolys praskrieja centimetrai nuo virpsto!!!! Vartininkas nebūtų padėjęs.

21` Tolimą perdavimą iš dešiniojo krašto baudos aikštelėje gauna Lima, tačiau brazilas sudvejoja ir gynėjas greitai išmuša kamuolį jam iš po kojų. Tokių progų daug nebus.

Stadione susirinkę žiūrovai vieningai skanduoja "Vėtros" pavadinimą.

22` Skerlai sunkiai sekasi antrajame aukšte kovoti su McCarthy. Pietų afrikietis laiko kamuolį "Vėtros" baudos aikštelėje. Laimei, galiausiai "Blackburn" praranda kamuolį.

"Blackburn" fanai konfliktuoja su lietuviais, todėl susilaukia vieningo stadiono švilpimo.

24` Butrimavičiaus perdavimą iš kairiojo krašto nepasiekia Stankevičiaus - pritrūksta tikrai nedaug.

25` "Blackburn" ataką pradeda Friedelis. Amerikietis niekur neskuba, todėl susilaukia švilpimo.

26` Pavojinga ataka prie "Blackburn" vartų - Juškai pakėlus kamuolį iš dešiniojo krašto į baudos aikštelę po kelių grumtynių teisėjas galiausiai fiksuoja pražangą.

28` Pavojingą Gamsto Pederseno perdavimą iš kairiojo krašto pažeme už šoninės linijos sėkmingai išmuša Skerla.

29` Grubi Ooijerio pražanga prieš Sasnauską, tačiau visų stadione susirinkusių fanų nuostabai teisėjas pražangą užfiksuoja pastarajam.

30` Gamstas Pedersenas kelia kamuolį, ir galiausiai po kelių perdavimų McCarthy griūdamas nuginkluoja Žutautą. Šioje situacijoje arčiausiai pietų afrikiečio buvo Pedro, tačiau jam uždengti vieno pavojingiausių "Premier" lygos puolėjų nepavyko. Vilniaus klubas atsilieka kovoje prieš "Blackburn", nors tikrai neatrodo prastesni.

31` Fanų nuomone Samba iš nugaros prilaikė Stankevičių, tačiau teisėjo švilpukas tyli.

32` "Vėtra" įmeta kamuolį iš šoninės linijos, po kelių perdavimu Stankevičius atiduoda puikų perdavimą Božinovskiui, kuris laisvas smūgiuoja iš maždaug 12 metrų - stipriai, tačiau visai greta virpsto!!!!

34` "Blackburn" kelia kampinį. Tai daro Bentley, Samba vartininko aikštelėje pasiekia kamuolį, tačiau šis po smūgio galva praskrieja visai virš skersinio.

36` Stankevičius ir Severino nepasidalina kamuolio kairiajame krašte ir galiausiai uždirba užribį.

37` Robertsas pergudrauja ne vieną "Vėtros" žaidėją, įsiveržia į baudos aikštelę, tačiau įveikti Skerlos jam nepavyksta.

38` Nuošalė fiksuojama brazilui Severino.

40` Butrimavičiui nepavyko tiksliai atiduoti kamuolio Severino, tačiau "Blackburn" kontrataką nutraukė "Vėtros" gynėjai.

40` Bet neilgam - "Blackburn" puikiai skersuoja kamuolį iš kairiojo krašto, tačiau puikiai labai stiprų Robertso smūgį galvą sugauna Žutautas.

42` Božinovskis dešiniajame krašte puikia kamuolio valdymo technika pergudrauja kelis varžovus, tačiau jo perdavimas į priekį - netikslus.

42` Kitoje aikštės pusėje Bentley smūgį iš dvidešimties metrų sėkmingai blokuoja "Vėtros" žaidėjai.

43` "Blackburn" lėtina rungtynių tempą - gynėjai dažniau keičiasi perdavimais tarpusavyje, anglai bando iš lėto ieškoti skylių "Vėtros" gynyboje.

44` Stankevičius ir Butrimavičius dar kartą nesupranta vienas kito - pastarasis net nebando gaudyti pirmojo perdavimo.

45` "Blackburn" ataką du kartus iš eilės nutraukia Skerla. Trečioji ataka baigiasi smūgiu nuo vartų.

45` Teisėjas pridėjo vieną minutę.

45+1` "Vėtra" įmeta kamuolį iš šoninės linijos, tačiau teisėjas fiksuoja nuošalę Butrimavičiui.

Baigiasi pirmasis kėlinys. Nors tikrai negalima sakyti, jog kuri nors viena komanda turėjo akivaizdžią iniciatyvą, po "Blackburn" atakų lyderio Benni McCarthy įvarčio 30-ą rungtynių minutę pirmauja svečiai.

Per pertrauką įvyko keitimas "Blackburn" gretose: vietoje turko Tugay`aus aikštėje pasirodė Aaronas Mokoena.

46` Prasidėjo antrasis kėlinys. Antrą ataką iš eilės rengia anglai, tačiau galiausiai "Vėtra" perima kamuolį. Juška bando vienu lietimu efektingai atiduoti kamuolį komandos draugui, tačiau nesėkmingai.

47` Robertsas kovodamas su Skerla uždirbo užribį. Anglai pavojingai įmeta kamuolį į baudos aikštelę, ten McCarthy smūgį atrėmė kažkuris iš "Vėtros" žaidėjų, "Blackburn" vilniečių vartų nuginkluoti nepavyko ir antruoju bandymu.

48` "Vėtra" atsako kontrataka, tačiau ramiai sužaidžia Friedelis. Veteranas laiku ir užtikrintai išbėgo pasiimti kamuolio už baudos aikštelės ribų.

49` "Blackburn" turėjo puikią progą įgyti kiekybinę persvarą atakoje, tačiau pasiaukojamai sužaidė Sasnauskas, grubiai pargriovęs varžovą ir privertęs teisėją nutraukti ataką. Tiesa, už šį poelgį lietuvis tikrai nusipelnė geltonos kortelės ir teisėjas nedvejodamas ją skyrė.

50` Bentley kelia kamuolį į baudos aikštelę, ten Robertsas bando apsisukdamas pergudrauti varžovą, tačiau pirmas prie kamuolio suskumba Žutautas.

52` Anglai uždirba užribį prie "Vėtros" vartų, tačiau nieko pavojingo jiems sukurti nepavyksta. "Vėtros" kontrataka, kurios pabaigoje susidūręs su varžovu baudos aikštelės prieigose griūva Severino, tačiau teisėjo švilpukas tyli.

53` Pastarąsias kelias minutes kamuolys praktiškai nebūna aikštės viduryje.

55` "Vėtrai" sunkiai sekasi rasti kelią link "Blackburn" vartų, tuo tarpu svečiai keičiasi perdavimais aikštės viduryje.

57` Warnockas gauna kamuolį aikštės viduryje, apsivaro jį dengusį varžovą ir stipriai smūgiuoja iš daugiau nei 20 metrų, tačiau kamuolys pataiko tiesiai į "Vėtros" žaidėją.

Aikštėje pasirodyti ruošiasi puolėjas Rolandas Karčemarskas. Jis laukia teisėjo leidimo.

59` Tuo tarpu "Vėtra" surengia pavojingą ataką - Severino įsiveržia į baudos aikštelę, tačiau ten yra "uždaromas į dėžutę" Sambos ir Nelsono. Brazilas griūva, kamuolio griūdamas nepasiekia Stankevičius, fanai reikalauja 11 metrų baudinio, tačiau teisėjo švilpukas tyli.

60` Friedelis dar kartą laiku išbėga iš vartų ir išmuša kamuolį tolyn. Galėjo būti labai pavojinga situacija.

Iš vaizdo aikštėje panašu, kad "Blackburn" tikrai tenkina minimali pergalė. Jie nesistengia didinti persvaros, tiesiog lėtina rungtynių tempo ir tikisi, jog pavyks "pagauti" atakuojančią "Vėtrą".

62` Du keitimai "Vėtros" gretose. Vietoje Stankevičiaus aikštėje pasirodo Rolandas Karčemarskas, o vietoje saugo Butrimavičiaus į aikštę išbėga Slovėnijos jaunimo rinktinės puolėjas Maksutas Azizi.

64` McCarthy pargriovė Božinovskį, teisėjo švilpukas tyli, galiausiai stadione susirinkusių sirgalių švilpimas priverčia McCarthy išmušti kamuolį už šoninės linijos.

65` Pietų afrikietis palieka aikštę, kadangi Markas Hughesas atlieka iš karto du keitimus: vietoje McCarthy aikštėje pasirodo jaunasis Matthew Derbyshire, o saugą Bentley keičia olandas Maceo Rigtersas.

66` Kampinis prie "Vėtros" vartų. Jį labai netiksliai pakelia Gamstas Pedersenas.

68` Panka iš aikštės vidurio atlieka tolimą perdavimą į priekį, tačiau teisėjas fiksuoja nuošalę kairiajame krašte buvusiam Azizi.

69` Abi komandos apsikeitė netiksliais perdavimais.

70` Pavojinga proga prie "Vėtros" vartų! Warnockas pakelia kamuolį iš kairiojo krašto, galva smūgiuoja tik ką po keitimo aikštėje pasirodęs Rigtersas, tačiau kamuolys skrieja virš skersinio.

71` Severino išbėgo vienas prieš vartininką, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę.

73` Žiūrovus iš savo vietų pakelia Azizi - kairiajame krašte kamuolį gavęs slovėnas jį pasitaiso ir smūgiuoja labai stipriai iš daugiau nei 20-ies metrų. Deja, netiksliai - kamuolys praskrieja šalia artimojo virpsto.

74` Paskutinis keitimas "Vėtros" gretose - vietoje aktyvaus brazilo Severino aikštėje pasirodė jaunasis Robertas Vėževičius.

74` Aikštės viduryje ir vėl guli Božinovskis - šįkart jį grubiai pargriovė Savage`as. Pastarasis šiandien ne kartą grubiai žaidė prieš varžovus. "Blackburn" pagal "Garbingo žaidimo" taisykles gražina kamuolį "Vėtrai".

76` Aplodismentų susilaukia Vėževičius - jaunasis puolėjas dabar yra atakos smaigalyje. Gavęs tolimą perdavimą lietuvis sugebėjo įveikti žymiai tvirčiau už save sudėtą Sambą, tačiau galiausiai pasitaisęs kamuolį iš kairiojo krašto smūgiavo silpnai ir nestipriai.

78` Galingai sudėtas Robertsas "Vėtros" baudos aikštelėje nustumia Skerlą, tačiau šiam pagelbėja komandos draugas ir anglų ataka nutraukta.

79` Baudos aikštelės prieigose griūna Božinovskis, tačiau teisėjas pražangos Nelsenui nefiksavo.

80` Po keitimo aikštėje pasirodęs jaunasis Derbyshire`as dvigubina "Blackburn" persvarą įspūdingu įvarčiu iš maždaug 30 metrų. Kamuolys nuo griūvančio Žutauto įskriejo į viršutinį vartų kampą.

Kai kurie lietuviai po antrojo įvarčio pakilo iš savo vietų ir palieka "Vėtros" stadioną.

83` Gana tankiai savo aikštelės pusėje susispaudę "Blackburn" žaidėjai sėkmingai stabdo "Vėtros" bandymus prasiveržti link Friedelio vartų.

84` Dar vienas kampinis prie "Vėtros" vartų. Gamstas Pedersenas kamuolį pakėlė sėkmingai, tačiau galiausiai "Vėtra" apsigina.

85` Savage`as kelia baudos smūgį iš kairiojo krašto, tačiau kamuolys nuskrieja už tolimojo virpsto. Šio perdavimo nepagavo net keli "Blackburn" žaidėjai.

86` Vėževičius paspaudžia Friedelį, tačiau veteranas šaltakraujiškai išmuša kamuolį tolyn.

87` Juška atsidūrė laisvas dešiniajame "Blackburn" baudos aikštelės krašte, stipriai skersavo kamuolį Vėževičiui, tačiau kamuolį pirštais lietė Friedelis, o pirmas prie laisvo kamuolio suskubęs Anglijos klubo gynėjas išmušė jį į užribį.

88` Stadione susirinkusių žiūrovų nuostabai teisėjas fiksuoja neteisingą išsimetimą iš užribio.

88` Friedelis dar kartą parodo, kokia svarbi yra patirtis - Božinovskis sulaukė puikaus perdavimo ir išbėgo vienas prieš amerikietį, tačiau šis buvo dešimtaja sekundės greitesnis ir išmušė kamuolį į užribį.

89` "Vėtra" užspaudė varžovus jų baudos aikštelėje, tačiau trūksta svarbiausio - smūgio į vartus.

90` Dar kartą griaunamas Božinovskis ir teisėjas skiria baudos smūgį.

90` Teisėjas pridėjo tris minutes.

90+1` Laisvas dešiniajame krašte Pedro pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, tačiau ten sėkmingai sužaidė Nelsenas, išmušęs kamuolį.

90+1` Juškos pakelto kampinio niekas "neuždaro" ties 11 metrų žyma. Sekančioje atakoje Skerla vos nenukreipė kamuolio į vartus kovodamas su dviem varžovais prie tolimojo virpsto. Geltoną kortelę už audringą reakciją užsidirba Juška.

90+2` "Blackburn" gynėjai neskubėdami keičiasi perdavimais. Netrukus "Vėtrai" perėmus kamuolį Anglijos klubo gynėjai ramiai nutraukia ataką.

90+3` Teisėjas skelbia rungtynių pabaigą.

Rungtynės baigėsi "Blackburn" pergale 2-0.

Nors aikštėje vyko lygi kova, viską nulėmė aukštesnis meistriškumas ir geresnis susikurtų progų išnaudojimas. "Blackburn" pergalę iškovojo komandos lyderio Benni McCarthy įvartis pirmojo kėlinio viduryje ir jaunojo po keitimo aikštėje pasirodžiusio Anglijos U-21 rinktinės puolėjo Matthew Derbyshire`o įvartis iš maždaug 30-ies metrų.

Tiesa, pastarasis visai nenustebino Anglijos klubo sirgalių, kadangi praėjusiame sezone jis Anglijos "Premier" lygoje ir taurių varžybose įmušė net devynis įvarčius ir buvo išrinktas geriausiu jaunu "Blackburn" sezono žaidėju.