"Vėtra" sužaidė lygiosiomis su "Esbjerg" © Eurofootball.lt
"A Lygoje" 5-ą vietą užimanti Vilniaus "Vėtra" ir toliau sėkmingai rungtyniauja UEFA Intertoto Taurėje. Pirmą kartą Lietuvos futbolo istorijoje patekusi į trečią taurės etapą "Vėtra" šiandien namie sužaidė 1-1 su "Esbjerg" ekipa ir išsaugojo viltis patekti į pusfinalį.

"%c00123" - "%c00199" 1 - 1
41' [0 - 1] Jess Thorup
68' [1 - 1] %p02616

Rungtynes abi komandos pradėjo atsargiai, ypač aikštės šeimininkai, kuriems sunkiai sekėsi pereiti aikštės vidurį. Pirmieji įmušti pabandė svečiai, bet Thorupas galva mušė netiksliai, smūgis nepavyko ir Berglundui. Iš vilniečių varžovų vartams pirmas grasino Vasiliauskas, pabandęs smūgiuoti iš toliau.

Svečiai dažniau atakavo dešiniuoju kraštu, ir viename iš išpuolių jiems pavyko perduoti kamuolį į baudos aikštelę, tačiau ten buvo per ilgai ieškota progos mušti ir Šernui pavyko apsiginti.

Žaidimas po truputį nurimo, nes komandoms nepavyko priartėti arčiau varžovų vartų. Visgi iki kėlinio pabaigos likus penkioms minutėms "Esbjerg" uždirbo porą kampinių ir viename jų komandos kapitonas Jesas Thorupas galva pasiuntė kamuolį į tinklą.

Prieš pertrauką "Vėtros" treneris Valdas Ivanauskas gavo dar vieną blogą naujieną - vienas komandos lyderių puolėjas Nerijus Vasiliauskas atrodo pasitempė čiurną ir nušlubčiojo iš aikštės, vietoj jo į aikštę išbėgo Saulius Kijanskas.

Vilniečiams nebebuvo kur trauktis ir antrojo kėlinio pradžioje jie tapo aktyvesni, tačiau perėjus vidurį trūkdavo tikslių perdavimų. 52 minutę iš maždaug 23 metrų labai pavojingai smūgiavo Lucena, ir kamuolys praskriejo greta skersinio.

"Vėtra" po truputį įsibėgėjo ir žaidė vis geriau. 57 minutę Beaudas perdavė kamuolį Sasnauskui, bet šio smūgis iš 25 metrų skriejo virš vartų. Po to tas pats Sasnauskas išmetė kamuolį Vaneikiui, bet jo bandymas iš baudos aikštelės krašto buvo nesėkmingas.

Kiek vėliau Karvelis pakėlė kampinį ir neužtikrintai sužaidė danų vartininkas Winde, kuris išleido kamuolį iš rankų ir vos nepasiuntė jo į savo vartus, bet visgi ištaisė klaidą antru bandymu.

68 minutę buvo skirtas baudos smūgis dešiniame krašte, atliktas perdavimas į baudos aikštelę, kur pašokęs Karvelis galva nukreipė kamuolį į tolimąjį vartų kampą. Varžovai netrukus atsakė pavojingu Berglundo smūgiu.

Vilniečiai toliau kontroliavo žaidimą bei bandė išsiveržti į priekį - iš pradžių Karvelio smūgis iš baudos aikštelės prieigų skriejo tiesiai į Winde, vėliau Beaudo šūvis iš 30 metrų buvo kiek netikslus. 77 minutę po kampinio vartininkas prašoko kamuolį ir galimybę turėjo gynėjas Raliukonis, bet galva mušė virš vartų.

Gerai į žaidimą įsijungė Šerną pakeitęs Douglasas, kuris įnešė gyvumo į "Vėtros" puolimą. 80 minutę jis perimė kamuolį ir pabandė laimę iš toli, bet pataikė tiesiai į Danijos komandos vartų sargą. Po keturių minučių pakėlus kampinį kamuolys visus praskriejo ir Rimkus smūgiavo iš aštraus kampo, bet šį kartą vartininkui pavyko apsiginti nukreipiant kamuolį už galinės linijos.

Iki rungtynių pabaigos likus penkioms minutėms pavojingoje šeimininkų atakoje kamuolys buvo perduotas į baudos aikštelę, kur iš pradžių smūgiuoti nepavyko Douglasui, vėliau Rimkaus bandymą atmušė gynėjas, o antru bandymu "Vėtros" saugas nepataikė kamuolį ir šis galų gale atiteko danų vartininkui.

Vis dėlto "Vėtrai" taip ir nepavyko įmušti pergalingo įvarčio, taigi atsakomosiose rungtynėse, kurios vyks kitą šeštadienį Danijoje, reikės nuginkluoti varžovų vartininką bent vieną kartą.

Kitame sekmadienio mače "Nantes" rezultatu 3-1 įveikė "Cork", o "Tampere" ir Belgrado "OFK" rungtynės baigėsi be įvarčių.