"Vėtra" svečiuose parklupdė "Kauną" © Eurofootball.lt
Lietuvos čempionato 34 turo rungtynėse šalies čempionų titulą jau užsitikrinęs "Kauno" klubas namuose susitiko su Vilniaus "Vėtra". Pergalę didžiąją antrojo kėlinio dalį dešimtyje rungtyniavusiam sostinės klubui lėmė Gedimino Butrimavičiaus įvartis.

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, 500 žiūrovų
Teisėjas - Audrius Žuta
"%c00030" 0 - 1 Vilniaus "%c00123"
30' [0 - 1] Gediminas Butrimavičius

55' Tadas Kijanskas ("Vėtra") pašalintas iš aikštės

"Kaunas": Dreer; Kunevičius, Khubutia, Valkanov, Mendy; Zubavičius (46' Laurišas), Screpis (60' Radžius), Barevičius, Pehlič (46' Ledesma); Grigalevičius, Rimkevičius

"Vėtra" Kozyrev; Kijanskas, Cvetanovski, Budimir, A.Jankauskas; V.Stankevičius (80' Vėževičius), Milošeski, Božinovski, Butrimavičius, Malinin (65' Celiuh), R.Karčemarskas (60' Grigaitis)

"Vėtrai” dėl surinktų geltonų kortelių negalėjo padėti krašto saugai Darvydas Šernas ir Egidijus Juška. Startinėje sudėtyje į kraštą buvo pastumtas Vitalis Stankevičius, kitame krašte žaidė Denisas Malininas, o puolime rungtyniavo Rolandas Karčemarskas.

Rungtynių pradžioje žaidimas buvo apylygis, abi komandos apsikeitė tolimais smūgiais. Netikslus buvo Dejano Milošeskio bandymas, o po Fernando Screpiso smūgio kamuolys praskriejo šiek tiek virš "Vėtros" vartų skersinio. 19 minutę pro šalį iš maždaug 25 metrų smūgiavo Gediminas Butrimavičius, po trijų minučių D.Milošeskio smūgiuotą kamuolį sugavo "Kauno" vartininkas Estebanas Dreeris.

28 minutę "Vėtra" turėjo gerą galimybę išsiveržti į priekį, kai po D.Milošeskio pakelto kampinio Bobis Božinovskis galva numetė kamuolį arčiau vartų, bet ten atsidūręs Rolandas Karčemarskas iš geros pozicijos pataikė tiesiai į vartininką. Netrukus pavojingu išpuoliu jau atsakė šeimininkai – Artūras Rimkevičius baudos aikštelės krašte suklaidino varžovą ir smūgiavo link vartų, bet kamuolys prariedėjo šalia virpsto.

Sužaidus pusvalandį "Vėtra" įmušė pirmąjį rungtynių įvartį. Po atakos kairiuoju kraštu D.Milošeskis atmetė kamuolį į vidurį G.Butrimavičiui ir saugas iš baudos aikštelės prieigų smūgiavo tiksliai į "Kauno" vartų kampą – 1:0 svečių naudai.

Šeimininkai praleidę įvartį perėmė iniciatyvą, bet "Vėtra" sėkmingai gynėsi ir bandė toliau grasinti varžovų vartams. 38 minutę baudos smūgį iš maždaug 30 metrų netaikliai atliko D.Milošeskis, o kiek vėliau po Tado Kijansko tolimo perdavimo iš krašto Denisui Malininui smūgiu galva nepavyko pataikyti į vartus.

Paskutinėmis pirmojo kėlinio minutėmis svečius gelbėjo sėkmingas vartininko Stanislavo Kozyrevo žaidimas – "Vėtros" vartų sargas iš pradžių atrėmė visai šalia vartų dešinėje su kamuoliu atsidūrusio Edino Pehličiaus smūgį, o po to sustabdė ir kairiajame baudos aikštelės krašte nuo varžovų gynėjo išsilaisvinusio A.Rimkevičiaus ataką.

Antrojo kėlinio pradžioje šeimininkai turėjo dvi galimybes išlyginti skirtumą. 50 minutę kauniečiams pavyko dešiniuoju kraštu įsiveržti į baudos aikštelę, tačiau po perdavimo iš krašto A.Rimkevičius iš arti nesugebėjo nuginkluoti S.Kozyrevo. Dar po minutės "Vėtros" vartus baudos aikštelėje atakavo Mindaugas Grigalevičius, po kurio smūgio kamuolys praskriejo šalia virpsto.

53 minutę "Vėtros" futbolininkai liko dešimtyje – už pražangą aikštės viduryje iš aikštės buvo pašalintas gynėjas Tadas Kijanskas. Tačiau nepaisant kiekybinės persvaros šeimininkams nepavyko įgyti didesnio pranašumo aikštėje ir sukurti daug pavojingų atakų.

68 minutę po tolimo F.Screpiso baudos smūgio kamuolys rikošetu nuskriejo už galinės linijos ir "Kaunas" uždirbo kampinį, po kurio galingą Giedriaus Barevičiaus smūgį iš eigos virš skersinio nukreipė S.Kozyrevas.

"Vėtra" taip pat nesiruošė vien gintis ir staigų B.Božinovskio prasiveržimą baudos aikštelėje tik paskutinę akimirką sustabdė kauniečių gynėjas. 75 minutę po dar vieno "Kauno" kampinio virš vartų mušė Yanko Valkanovas, o po minutės kitoje aikštės pusėje "Vėtra" uždirbo baudos smūgį ir D.Milošeskiui pakėlus kamuolį į baudos aikštelę Denisas Celiuhas būdamas nugara į vartus galva smūgiavo pro šalį.

80 minutę "Kaunas" buvo arčiausiai išlyginamojo įvarčio - po baudos smūgio mušdamas galva į virpstą kamuolį pasiuntė Nerijus Radžius. "Vėtra" atsakė dar vienu netiksliu D.Milošeskio baudos smūgiu, o likus keturioms minutėms iki mačo pabaigos dar turėjo šansą ir padvigubinti skirtumą, bet Robertas Vėževičius atsidūręs prieš gynėją ir vartininką baudos aikštelės krašte tiksliai smūgiuoti nesugebėjo.

"Kaunas" mačo pabaigoje dar grasino Rafaelio Ledesma baudos smūgiu, bet S.Kozyrevas užtikrintai apgynė savo vartus. "Vėtra" atsilaikė ir antrą kartą šį sezoną įveikė "Kauno" klubą jo pačio aikštėje.