"Vilniui" teko pripažinti "Kauno" pranašumą © Eurofootball.lt
Centrinėje 12-o turo dvikovoje susidūrė A lygos lyderiai - “Kauno” ir “Vilniaus” futbolininkai. Abiems pusėms pergalė buvo be galo svarbi: “Kaunui” tai būtų leidę sustiprinti savo kaip lyderių pozicijas, o “Vilnius” pergalės atveju aplenkdamas “Kauną” būtų pakilęs į pirmąją vietą. Susitikimas baigėsi Lietuvos čempionų pergale minimalia persvara.

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, 2000 žiūrovų
Teisėjas – Audrius Žuta
"%c00030" 1 - 0 "%c00140"
63' [1 - 0] Mindaugas Grigalevičius

"Kaunas": Malinauskas; Kunevičius, Radžius, Bagužis, Mrowiec; Manchkava (80' Kšanavičius), D.Sanajevas, Kvaratskhelia (55' Strakhanovic), Mendy; Beniušis (23' Grigalevičius), Ledesma

"Vilnius": Leus; Radavičius, Artiomovas, Rodnei, Freidgeimas (79' Laurišas); Paulinho, Erasmo, Andreson, Lukša; Muller (90' Wasiu), Kleyr

Nors visą dieną alino karščiai, pavakare, kai buvo žaistas mačas, oras tapo tiesiog idealus futbolui.

Aikštėje buvo matoma, kad abi komandos kovoja tik dėl pergalės. Netrūko kietos kovos, žaidimo stabdymų dėl šiurkštaus žaidimo, buvo parodyta gan daug geltonų kortelių.

Rungtynes kiek aktyviau pradėjo “Kaunas” ir jau antrąją rungtynių minutę turėjo progą pakeisti rezultatą savo naudai. Po Rafaelio Ledesmos pakelto kampinio rezultatyviausias pirmenybių žaidėjas Ričardas Beniušis labai pavojingai smūgiavo galva, tačiau kamuolys praskriejo keli centimetrai nuo tolimojo virpsto.

Po poros minučių R.Beniušis buvo šiurkščiai sustabdytas aikštės viduryje. Nepaisant gautos traumos, “Kauno” kapitonas pasiryžo tęsti žaidimą net ir jausdamas skausmą. Grubiai suklydus “Vilniaus“ gynėjams rezultatyviausias A Lygos žaidėjas galėjo pelnyti savo įvartį, tačiau kamuolys pataikė į virpstą.

Vis tik 24-ą minutę R.Beniušis buvo pakeistas dėl traumos, patirtos rungtynių pradžioje. Vietoje jo pasirodė Mindaugas Grigalevičius.

Po šių pavojingų epizodų iniciatyvą perėmė “Vilnius”. Įtampa prie Mindaugo Malinausko vartų buvo sukurta, kai iš aikštės gilumos buvo perduotas kamuolys Mulleriui, bet pastarajam šiek tiek pritrūko greičio. Visai netrukus progą gavo Rodnei. Paliktas laisvas “Vilniaus” gynėjas smūgiavo į vartus iš 20 metrų, bet labai stipriai smūgiuotas kamuolys nuskriejo į tribūnas.

34–ą rungtynių minutę “Vilnius” susikūrė turbūt geriausią savo progą rungtynėse: brazilas Kleyras pabėgo vienas prieš vieną su M.Malinausku, bet pastarasis sugebėjo atmušti kamuolį, Mulleris dar pakartojo smūgį, tačiau jis nebuvo taiklus.

Netrukus rungtynių kontrolę visiškai perėmė “Vilnius”. Jų žaidimas buvo matomai greitesnis, tikslesnis, aštresnis, tuo tarpu “Kaunas” tik retkarčiais sugebėdavo ilgiau palaikyti kamuolį.

Pirmajam kėliniui artėjant į pabaigą Mulleris „prasimetė“ kamuolį pro gynėjus, bet M.Malinauskas dar kartą buvo pirmas prie kamuolio.

Pirmojo kėlinio gale atsigavo “Kaunas”. Praėjus porai minučių po Mullerio išpuolio “Kauno” brazilas R.Ledesma efektingai smūgiavo per save, bet smūgis nelabai pavyko. Po minutės pavojingai kairiuoju kraštu prasiveržė gruzinas Nukri Manchkhava, kuris perdavė kamuolį Mindaugui Grigalevičiui, tačiau šio smūgis buvo netikslus..

Antrasis kėlinys prasidėjo aktyviu ir atviru abiejų komandų žaidimu, bet įvarčio pačioje pradžioje niekam pasiekti nepavyko. Pavojingas M.Grigalevičiaus prasiveržimas, kurį sustabdė “Vilniaus“ gynyba, Mullerio reidas, nutrauktas G.Kvaratskhelia pražangos.

59-ą minutę “Kauno“ gynėjas Mindaugas Bagužis padarė grubią klaidą, kai netiksliai perdavė kamuolį aktyviai žaidusiam Mulleriui, bet brazilas nesėkmingai perdavė kamuolį komandos draugui ir tai tapo lengvu grobiu M.Malinauskui.

Tačiau vienintelis rungtynių įvartis netrukus krito į svečių vartus: “Kauno“ standartinių situacijų specialistui R.Ledesmai pakėlus kampinį smūgiu galva pasižymėjo M.Grigalevičius.

Po kelių minučių rezultatas galėjo padvigubėti - pavojingai galva smūgiavo Mindaugas Bagužis, bet jo smūgis praskriejo pro šalį.

Netrukus kamuolio kontrolę perėmė “Vilnius“. 70-ą minutę Mulleris po perdavimo iš kairės atliko labai pavojingą smūgį galva, “Kauną“ vėl gelbėjo M.Malinauskas. “Vilnius“ ir toliau iš visų jėgų stengėsi išlyginti rezultatą, bet “Kauno“ gynyba žaidė patikimai ir pavojingų situacijų sukurti nebeleido.

Tikrai gražios rungtynės taip ir baigėsi: 1-0 “Kauno“ naudai. Ši pergalė leido kauniečiams padidinti atotrūkį nuo antroje vietoje esančio “Vilniaus“ iki penkių taškų.