Vilniuje - analogų Baltijos šalyse neturintis kompleksas © Eurofootball.lt
Šiemet sostinėje numatoma pradėti kurti modernų, analogų Baltijos šalyse neturintį futbolo kompleksą. Jis bus įrengtas Naujojoje Vilnioje, Karklų gatvėje. Projektą įgyvendins Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos futbolo federacija ir privatūs investuotojai.
Tikimasi, kad naujasis futbolo kompleksas taps ne tik šalies futbolo profesionalų pasirengimo baze, bet ir Naujosios Vilnios bendruomenės traukos centru. Numatoma bendra projekto sąmata - apie 20 mln. litų.

"Mums labai svarbu, kad Vilniaus miesto plėtra būtų tolygi. Džiugu, kad sostinei itin reikalingas futbolo kompleksas bus statomas Naujojoje Vilnioje - nuo miesto centro atokiau esančiame rajone. Šis kompleksas - tai ne tik sutvarkyta erdvė, tai mūsų jaunimo galimybė augti pergalėms Lietuvos, Europos ir pasaulio čempionatuose",- sako Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Pasak Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidento Liutauro Varanavičiaus, naujasis futbolo kompleksas taps LFF ateities simboliu. "Nuo planų stengsimės kuo greičiau pereiti prie realių darbų. Noriu pabrėžti, kad tai priklausys ne tik nuo Federacijos, bet ir nuo kitų futbolo komplekso steigėjų finansinio indėlio",- sako LFF prezidentas.

"Naujosios Vilnios sporto kompleksas neturės analogų Baltijos šalyse. Pagrindiniame futbolo stadione galės vykti aukščiausio lygio tarptautinės futbolo varžybos",- sako LFF viceprezidentas Gintautas Babravičius.

Futbolo komplekse galės treniruotis visų amžiaus grupių šalies nacionalinės rinktinės. Vienas iš stadionų bus įrengtas po stogu, todėl aktyviai sportuoti čia bus galima ištisus metus. Numatoma įrengti kelias aikštes su dirbtine ir žolės danga, kurios bus atviros ne tik profesionaliems futbolininkams, bet ir Naujosios Vilnios bendruomenei. Be to, čia veiks futbolo, teniso, krepšinio ir kitų šakų vaikų sporto mokyklos.

Tikimasi, kad naujas futbolo kompleksas padės sutelkti Naujosios Vilnios bendruomenę bei spręsti jaunimo užimtumo, nusikalstamumo, nedarbo problemas. Pastačius futbolo kompleksą, šalia turėtų pradėti kurtis įvairios aptarnaujančios ir paslaugas teikiančios įmonės, taigi ilgainiui šis kompleksas turėtų tapti Naujosios Vilnios ekonominio atgimimo pagrindu. Komplekso steigėjai numato išsaugoti ir sutvarkyti visus šalia jo įsikūrusius bendro naudojimo pliažus. Bus įrengtos aktyvaus poilsio zonos, persirengimo kabinos, pastatytos šiukšlių dėžės. Šalia komplekso žadama įrengti aikštę, kurioje vietos bendruomenė galės rengti masines šventes, koncertus ir kitus renginius.

Europos futbolo čempionatas 2024 spėlionė