"Vilnius" nesunkia pergale susigrąžino antrą vietą © Eurofootball.lt
Vienintelėse Lietuvos "A lygos" 13 turo rungtynėse sekmadienį "Vilnius" savo aikštėje rezultatu 4-0 sutriuškino pirmenybių autsaiderį Visagino "Interą" ir turnyrinėje čempionato lentelėje susigrąžino antrą poziciją. Visus keturis įvarčius nugalėtojams pelnė brazilai.

Vilniaus "Vėtros" stadionas, 500 žiūrovų
Teisėjas - Vitalijus Kazlauskas
"%c00140" 4 - 0 "%c00327"
20' [1 - 0] Kleyr Vieira dos Santos
69' [2 - 0] Rodolfo Kumbrevicius
71' [1 - 0] Marcio da Rosa Loyola
83' [4 - 0] Everton Pereira

"Vilnius": Valius, Freidgeimas, Gražiūnas (46' Artiomovas), Rodnei, Marcio (75' Muller), Wasiu, Erasmo, Everton, Laurišas, Kleyr (71' Adilson), Rodolfo

"Interas": Dilys; Stanaitis, Savickas, Macianskis, Gordej; Krasnovskis, Moroz (75' Tučinskij), Slepakovas, Rinaldo, Novikovas (64' Papšys); Astrauskas (46' Jeršovas)

"Vilniaus" starto sudėtyje pirmą kartą šį sezoną pasirodė puolėjai Aivaras Laurišas ir Wasiu Akanni bei gynėjai Marcio Loyola ir Tadas Gražiūnas. Pastarajam žaidėjui tai buvo debiutas "Vilniaus" ekipoje.

Per pirmas 15 susitikimo minučių nė vienai komandai sukurti progų įvarčiui nepavyko. Žaidimas daugiausiai vyko aikštės viduryje, abiejų ekipų futbolininkai rungtyniavo atsargiai ir neskubėdami.

16 minutę "Vilnius" prie "Intero" vartų surengė kombinaciją, kurią smūgiu nuo baudos aikštelės linijos nesėkmingai pabandė užbaigti Rodolfo. Netrukus pralaužti "Intero" gynybą smūgiu iš 25 metrų pamėgino ir Aivaras Laurišas, tačiau "Vilniaus" kapitono bandymas taip pat buvo nesėkmingas.

18 minutę, po Aivaro Laurišo perdavimo, iš 10 metrų galva virš vartų skersinio smūgiavo "Vilniaus" gynėjas Rodnei. 20 minutę "Interas" apsiginti jau nesugebėjo – kontratakos metu dešiniuoju kraštu prasiveržęs Rodolfo perdavė kamuolį į baudos aikštelę įkirtusiam Kleyrui, kuris ramiai nuginklavo Visagino komandos vartininką Audrių Dilį ir išvedė "Vilnių" į priekį 1-0.

26 minutę puikią galimybę pasižymėti turėjo "Intero" baudos aikštelėje be priežiūros paliktas Aivaras Laurišas, tačiau jo smūgis į tolimąjį viršutinį vartų kampą buvo kiek netikslus. Netrukus pavojingu išpuoliu atsakė "Interas", kai po kampinio nestabdydamas kamuolio iš 12 metrų galingai smūgiavo ir Liudviką Valių privertė pasidarbuoti Arvydas Novikovas.

34 minutę, po Marcio aukšto perdavimo iš kairiojo krašto, smūgiu galva persvarą padvigubinti galėjo Kleyras, bet kamuolys praskriejo virš skersinio. Netrukus savo komandą nuo įvarčio teko gelbėti "Vilniaus" vartininkui Liudvikui Valiui, kai "Intero" puolėjas Nerijus Astrauskas iššoko vienas prieš vieną. Liudvikas Valius laimėjo dvikovą ir pavojų neutralizavo.

Antras kėlinys prasidėjo labai pavojinga "Intero" ataka, po kurios smaigalyje atsidūrusio Rinaldo smūgio "Vilnių" nuo išlyginamojo įvarčio išgelbėjo Liudvikas Valius. Po kelių minučių aštriu išpuoliu atsakė "Vilnius", kai vienas prieš "Intero" vartus atsidūrė, tačiau vartininko Audriaus Dilio nepergudravo Kleyras.

60 minutę Liudviką Valių vėl pabandė nuginkluoti Rinaldo, tačiau šį kartą "Vilniaus" vartininkui "Intero" saugo smūgis problemų nesukėlė.

Netrukus, po aukšto perdavimo iš kairiojo atakos krašto, savo firminiu smūgiu galva atsakė Kleyras, bet rezultatyviausiam "Vilniaus" futbolininkui ir šį kartą kiek pritrūko tikslumo – kamuolys praskriejo šalia virpsto. 69 minutę "Vilnius" savo persvarą padvigubino, kai iš kairiojo atakos krašto Evertono pakeltą baudinį tiksliu smūgiu galva užbaigė Rodolfo – 2-0.

Jau po poros minučių "Vilnius" varžovus ėmė tiesiog triuškinti. Marcio pademonstravo slalomą "Intero" baudos aikštelės prieigose ir pats taikliu smūgiu iš 16 metrų padidino aikštės šeimininkų atotrūkį – 3-0.

"Vilniaus" futbolininkai visiškai perėmė iniciatyvą, nemažino tempo ir organizavo vieną pavojingą ataką po kitos – pasižymėti galėjo Aivaras Laurišas ir Wasiu Akanni.

83 minutę "Vilnius" pradėjo smagintis. Po pražangos prieš aikštės šeimininkų komandos žaidėją, teisėjas skyrė baudos smūgį "Intero" vartų link. Evertono juvelyriškai tikslaus šūvio iš 22 metrų į apatinį vartų kampą Visagino vienuolikės vartininkas atremti nesugebėjo – 4-0.

Tai buvo aštunta "Vilniaus" pergalė "A lygoje", iškovota po beveik mėnesio pertraukos. Antrą poziciją išsaugojęs "Vilnius" nuo lyderio "FBK Kauno" atsilieka penkiais taškais, tačiau yra sužaidęs rungtynėmis mažiau. Trečioje vietoje žengiantį "Žalgirį" nuo "Vilniaus" skiria vienas taškas.