Vokietija triuškinančiai laimėjo draugišką mačą © Eurofootball.lt
Septyneri tarptautiniai draugiški susitikimai sužaisti penktadienį. Pergales iš Pasaulio čempionatui besiruošiančių rinktinių iškovojo tik Vokietija, sutriuškinusi Kolumbiją, ir Lichtenšteiną minimalia persvara įveikęs Togas, tuo tarpu Švedija nesugebėjo įveikti Čilės, Italija ir Ukraina bei Tunisas savo rungtynes su Urugvajumi baigė be įvarčių, o Angola nusileido Turkijai.

Likus savaitei iki planetos pirmenybių vokiečiai apšilimo rungtynėse susitiko su Kolumbija. Šeimininkus į priekį jau 21-ą mačo minutę įmušė Michaelis Ballackas, kuris po Bastiano Schweinsteigerio baudos smūgio iššoko aukščiau už du varžovus ir galva pasiuntė kamuolį į vartus, o 38 minutę vokiečiai atliko dar vieną standartinę situaciją ir šį kartą jau tolimu smūgiu iš 25 metrų pasižymėjo pats B.Schweinsteigeris.

Susitikimui teisėjavo Čempionų lygos finale raudoną kortelę Jensui Lehmannui parodęs norvegas Terje Hauge, tačiau šį kartą vokiečių gynyba atsilaikė ir nesukėlė didesnių problemų vartininkui ir 69 minutę pridėjo dar vieną įvartį, kai aikštėje po keitimo pasirodęs Timas Borowskis įmušė galingu smūgiu iš toli. Vokiečiai nugalėjo ir po nesėkmių ankstesniuose susitikimuose iškovojo morališkai svarbią pergalę.

Pozityviai pasiruošimą čempionatui baigė ir Togo ekipa, kuri taip pat kiek pasikėlė nuotaiką paskutiniame mače įveikdama Lichtenšteino komandą. Vienintelį įvartį rungtynėse įmušė Mohamedas Abdelis Kaderas. Tuo tarpu Švedijos rinktinė nutraukė beveik pusės metų seriją be įvarčių - mače prieš Čilę 32 minutę užsukęs kamuolį pro varžovų gyvatvorę įmušė švedų atakų lyderis Henrikas Larssonas, tačiau 51 minutę Humbertas Suazo rezultatą išlygino ir tai leido čiliečiams iškovoti lygiąsias.

Jau antrą nesėkmę iš eilės patyrė Angola. Šį kartą afrikiečiai po permainingos kovos turėjo pripažinti Turkijos pranašumą. Angolos ekipa pirmavo po Fabrice`o Akwa įvarčio 32 minutę, bet antrojo kėlinio pradžioje Necati Atesas rezultatą išlygino, o 71 minutę turkai jau pirmavo įmušus Nihatui. 83 minutę lygiąsias vėl buvo atstatęs Angolos žaidėjas Arsenio Love`as, tačiau prabėgus vos minutei pergalingą įvartį Turkijai pelnė Halilas Altintopas.

Pralaimėjimu draugišką mačą baigė ir Tunisas, tačiau šiai komandai liko bent pasiguosti tuo, kad jie namuose vykusio draugiško turnyro finale Urugvajui nusileido tik po 11 metrų baudinių, nes pagrindinis rungtynių laikas baigėsi be įvarčių. Trečią vietą turnyre laimėjo Libija, kuri paskutinę minutę išplėšė lygiąsias ir taip pat baudinių serijoje nugalėjo Baltarusiją.

Sužaidusi taikiai su be Andrejaus Ševčenkos rungtyniavusia Ukraina nepralaimėtų rungtynių seriją iki 18-os pratęsė Italijos rinktinė, tačiau "Squadra Azzura" jau antrą mačą iš eilės žaidė neįspūdingai ir nesugebėjo įveikti varžovų. Geriaausią progą pasižymėti turėjo italų saugas Daniele De Rossi, bet jo galva muštą kamuolį puikiai atrėmė ukrainiečių vartininkas Aleksandras Šovkovskis. Rungtynių pabaigoje galimybę išplėšti pergalę turėjo ir visą mačą vien smūgiais iš toli apsiriboję ukrainiečiai, tačiau vienas baudos aikštelėje atsidūręs Andrejus Voroninas nesugebėjo įveikti vartininko Gianluigi Buffono ir susitikimas baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

Penktadienio tarptautinių draugiškų rungtynių rezultatai

Libija 1 - 1 Baltarusija
(11m. baudiniai 3-1)
12` [0 - 1] Sergey Shtanuk
90` [1 - 1] Saad Ahmed

Vokietija 3 - 0 Kolumbija
21` [1 - 0] Michael Ballack
38` [2 - 0] Bastian Schweinsteiger
69` [3 - 0] Tim Borowski

Lichtenšteinas 0 - 1 Togas
55` [0 - 1] Mohamed Abdel Kader

Švedija 1 - 1 Čilė
32` [1 - 0] Henrik Larsson
51` [1 - 1] Humberto Suazo

Angola 2 - 3 Turkija
32` [1 - 0] Fabrice Akwa
53` [1 - 1] Necati Ates
71` [1 - 2] Nihat Kahveci
83` [2 - 2] Arsenio Love
84` [2 - 3] Halil Altintop

Tunisas 0 - 0 Urugvajus
(11m. baudiniai 1-3)

Italija 0 - 0 Ukraina