V.Stankevičius: "Tokios rungtynės - labai naudingos mūsų jaunai komandai"

Po kontrolinių rungtynių Lenkijoje, kurias rezultatu 2:1 laimėjo šeimininkai, Lietuvos rinktinės treneriai ir žaidėjai kalbėjo apie apmaudą, jog nesusiklostė antrasis kėlinys ir pritrūkus jėgų nepavyko išsaugoti teigiamo rezultato.

Lietuvos rinktinės komentarai po rungtynių:

Treneris Vitalijus Stankevičius:

„Tokios rungtynės - labai naudingos mūsų jaunai komandai. Stebint tiek žiūrovų, prieš stiprų varžovą, pirmąjį kėlinį pavyko sužaisti neblogai. Apsigynėme, įmušėme įvartį, varžovai turėjo nedaug progų. Antrajame kėlinyje varžovai padidino spartą, prispaudė mus prie vartų. Padarėme klaidą ir leidome jiems išlyginti rezultatą. Reikia grūdintis. tokiose rungtynėse.

Per trumpą laiką sužaidėme nelengvas trejas rungtynes, pravažiavome apie 2 tūkst. kilometrų. Buvo sunku. Svarbu, kad vaikinai nepasimetė ir žaidė futbolą, demonstravo norą. Padarėme ir klaidų, kurias analizuosime."

Puolėjas Lukas Spalvis:

"Fedoras Černychas man atliko gerą perdavimą, perkėlė kamuolį per varžovą tiesiai man ant galvos. Turėjau iškart įmušti. Šiek tiek sutrikau, tačiau kamuolys atšoko. Bet įvartis buvo išskirtinis tol, kol nepraleidome dviejų.

Manau, kad per daug „nusėdome" rungtynių pabaigoje, o Lenkijos komanda vis tiek prie savo varžovų turėjo kažką parodyti. Gynyboje sužaidėme nesėkmingai, praleidome pirmąjį įvartį. Antrąjį skyrė teisėjas. Šiandien dariau ką galėjau, kiek galėjau užsikabinau už kamuolio."

Gynėjas Tadas Kijanskas:

„Rezultatas netenkina, tačiau reikia turėti omenyje, kad mums trūko aštuonių žaidėjų. Optimalios sudėties nebuvo, tačiau kiti žaidėjai gavo šansą pasireikšti. Lenkijos rinktinė žaidė pirmu numeriu, mes stengėmės kontratakuoti, sukurti pavojingų progų po standartinių padėčių.

Pirmasis kėlinys pavyko neblogai, kėlinio pabaigoje įmušėme. Buvo pozityvios nuotaikos, bet antrajame kėlinyje pritrūko jėgų, kamuolio palaikymo. Lenkai perėmė iniciatyvą, pelnė įvartį, buvo ant „bangos".  Teisėjas skyrė baudinį, manau jis buvo 50 prieš 50. Tačiau lenkai žaidė namuose.

Manau, kad tokioje atmosferoje, prie tokios žiūrovų gausos, jauni žaidėjai pasisemė patirties. Iš tokių rungtynių padarysime išvadas ir geriau pasiruošime atrankai."

Saugas Artūras Žulpa:

„Tiek mes, tiek žiūrovai pamatė, kad tikrai galime žaisti su tokiu varžovu, tokiomis žvaigždėmiskaip R.Lewandowski. Parodėme, kad galime su jais kautis. Įmušėme įvartį ir garbingai kovojome. Žaisti pirmu numeriu buvo labai sudėtinga, žaidėme kontratakomis. Tai pasiteisino, pavyko neblogai sužaisti.

Buvo du skirtingi kėliniai. Antrajame buvo mažiau jėgų, daugiau žaidėme prie savo vartų. Galbūt tai buvo klaida. Iš kitos pusės, ir jie buvo labiau užsivedę. Vis tik lenkai turbūt nugalėjo pelnytai, jie buvo geresni.

Rinktinėje su kiekvienomis rungtynėmis jaučiuosi vis geriau. Žaisdamas tokiame lygyje galiu greičiau tobulėti."

Gynėjas Vytautas Andriuškevičius:

„Labai daug emocijų. Po pirmojo kėlinio turėjome palankų rezultatą, todėl apmaudu, kad antrajame kėlinyje praleidome apmaudų įvartį, vėliau sekė abejotinas baudinys. To pasekoje - rezultatas ne mūsų naudai.

Pirmąjį kėlinį sužaidėme geriau, daugiau palaikėme kamuolį. Visi dirbome vieningai, komanda buvo susikoncentravusi. Gynyba sekėsi neblogai, tik kai praleidome įvarčius keitėsi žaidimas, daugiau atsivėrėme."