Ž.Grudzinsko blogas: handikapų ir įvarčių diena © Eurofootball.lt
Portalas Eurofootball.lt pristato jums pasaulio čempionatui skirtą futbolo komentatoriaus bei buvusio Lietuvos futbolo rinktinės gynėjo Žydrūno Grudzinsko blogą.

Šios dienos rungtynių rezultatų pasiūloje prie vakar dienos aptartų pražangų, kampinių ir pirmojo kėlino baigties, norėčiau pridėti dar vieną mažai lažybose naudojamą handikap statymą, t.y. kai viena iš komandų dar neprasidėjus rungtynėms turi pranašumą, kita – atsiliekančiojo statusą.

Pietų Korėja – Graikija

Graikija yra puiki gynybos specialistė, turinti didelių problemų poziciniame atakuojančiame futbole, bet taip pat turi ir daug kantrybės, kuri anksčiau ar vėliau duoda vaisių. Pirmajame kėlinyje tikiuosi pasyvaus graikų žaidimo, kurie nei patys kurs, nei leis tai daryti savo varžovams. Pirmasis kėlinys 0:0 (koeficientas 2,20).

Pražangos. Azijiečiai greiti, lengvi, ištvermingi. Juos sulaikyti graikams kainuos daug pastangų ir jėgų. Kietų, vyriškų mikrodvikovų bus daug, pražangų taip pat (daugiau nei 45,5 pražangos – koeficientas 1,65).

Argentina – Nigerija

Favoritas kaip ir aiškus. Ar sugebės geriausio pasaulio futbolininko L.Messi vedami argentiniečiai iškovoti užtikrintą pergalę. Manau, kad taip, nes priekinė argentiniečių linija tiesiog įspūdinga (Handikap ARG – NIG (0-1) 1 – 2.16).

Jei neabejojame Argentinos komandos puolamuoju potencialu, galima lažintis, kad ir įvarčių šiose rungtynėse išvysime daugiau nei 2.5, nes įmušti moka ir Nigerija. Argentinos gynyba taip pat ne visose rungtynėse pasižymi stabilumu bei užtikrintumu (pelnyta daugiau nei 2.5 įvarčio - 1.78).

Anglija – JAV

Žinant anglų žaidimo stilių aišku, kad jiems negalioja jokia žvalgyba rungtynių pradžioje, tikiuosi, kad Fabio Capello auklėtiniai žais sau priimtiną futbolą nuo pat teisėjo švilpuko ir susikurs mažiausiai 2-3 progas įvarčiui pasiekti. Nors realizacija draugiškose rungtynėse šlubavo (su Japonija), tačiau taip tęstis neturėtų ilgai ir šiose rungtynėse anglai yra pajėgūs įveikti amerikiečius dviejų įvarčių skirtumu (Handikap ENG – USA (0-1) 1 – 2.30).

Tęsiant mintį, kad anglai turi kontroliuoti rungtynių eigą, galima pabandyti surizikuoti ir pastatyti, kad pirmajame kėlinyje amerikiečiai dar atsilaikys, bet antrajame pripažins anglų pranašumą. Anksčiau ar vėliau anglai privalo įveikti varžovų gynybą ir švęsti pergalę (Lygiosios pirmajame kėlinyje – 4.60).

Anglai labai mėgsta žaisti kraštais ir tas jiems puikiai išeina. Pelnoma daug įvarčių po perdavimų iš kraštų. Tą puikiai žino ir JAV futbolininkai, kurie privalės didesnį dėmesį skirti kovai aikštės kraštuose. Kur daug mikrodvikovų prie galinės linijos didėja galimybė kelti ir daugiau kampinių (daugiau nei 5.5 kampiniai – 1.65).