Ž.Karčemarskas gelbėjo "Dinamo" nuo pralaimėjimo © Eurofootball.lt
Šį sekmadienį buvo sužaistos ketverios Rusijos "Premier" lygos 21-ojo turo rungtynės, iš kurių trejos baigėsi lygiosiomis skirtingais rezultatais - rezultatyviausiai permainingai susiklosčiusiame Maskvos derbyje sužaidė "Moskva" ir "Spartak", du taškus prieš "Saturn" prarado ir lyderis "CSKA", "Dinamo" klubą nuo pralaimėjimo išgelbėjo Ž.Karčemarskas, ir tik vienintelis "Zenit" iškovojo triuškinančią pergalę.

Sekmadienio Rusijos futbolo atidarymas vyko Maskvoje, kur susitiko "Moskva" bei Maskvos "Spartak". Mačas iš karto prasidėjo be žvalgybos. Kamuolį ir aikštės vidurį daugiau kontroliavo "Moskva" bet pavojingų progų nesukurdavo, o 35-ąją minutę po aukšto "Spartak" žaidėjo perdavimo į baudos aikštelę Romanas Pavliučenka galvą pelnė pirmąjį mačo įvartį.

Dvidešimt antrojo kėlinio minučių "Moskva" bandė išlyginti rezultatą, bet 66-ąją rungtynių minutę jaunasis "Spartak" gynėjas Romanas Šiškinas puikiu [link="http://mvmmm.jino.ru/2006/21/russia2006_21_011006_moskva-spartak02.zip"]baudos smūgiu[/link] rezultatą padvigubino. Atrodė, kad viskas šiame susitikime tapo aišku, bet nepralaimėjęs nuo pavasario "Moskva" nepasidavė ir po dviejų minučių suklydus vartininkui Woicechui Kovalevskiui smūgiu iš arti Romanas Adamovas sušvelnino rezultatą.

Praėjus dar šešioms minutėms buvo skirtas 11 m baudinys į "Spartak" vartus, kurį sėkmingai realizavo R.Adamovas. "Spartak" ryžtingai ėmėsi veiksmų persverti rezultatą savo naudai ir jiems tai netrukus pavyko - po smūgio galva kamuoliui atšokus nuo skersinio įvartį pelnė Radoslavas Kovačas. Tačiau spartakiečiams nepavyko išlaikyti pergalingo rezultato, nes paskutinėmis rungtynių minutėmis beveik identiškomis aplinkybėmis Hectorui Brakamonte pataikius į virpstą pirmas prie kamuolio atsidūręs Sergejus Semakas rezultatą išlygino. Permainingas, rezultatyvus ir intriguojantis mačas pasibaigė rezultatu 3-3.

Kitame Rusijos sostinėje įvykusiame mače susitiko "lietuviškasis" Maskvos "Dinamo" bei Samaros "Krylja Sovetov". Nuo pirmųjų minučių startinėje Maskvos "Dinamo" sudėtyje pasirodė Lietuvos rinktinės žaidėjai Žydrūnas Karčemarskas bei Robertas Poškus. Pirmasis kėlinys prasidėjo gana pasyviai, komandos nužiurinėjo viena kitą.

Tačiau greitai žvalgytuvės pasibaigė ir R.Poškus su komandos partneriu suorganizavo ataką į "Krylja Sovetov" vartus, tačiau ji pasibaigė nesėkmingai. Toks išpuolis tartum pažadino svečius ir jie akimirksniu organizavo išpuolį, po kurio įvartį pelnė Kšyštofas Lagievka.

"Dinamo" dar aktyviau ėmėsi atakuoti, bet jiems sunkiai sekėsi įveikti Samaros klubo gynybą ir dažniausiai pavojingi išpuoliai kildavo po standartinių situacijų. Vis dėl to po vienos iš standartinių situacijų R.Poškus sugebėjo galva mušti kamuolį, šis atmušus vartininkui atšoko "Dinamo" žaidėjui Leandro ir pastarasis [link="http://mvmmm.jino.ru/2006/21/russia2006_21_011006_dinamo-krilo11.zip"]rezultatą išlygino[/link].

Antrajame kėlinyje "Dinamo" vyr. treneris padarė porą keitimų, po kurių į aikštę R.Poškus nebegrįžo. 54-ąją minutę "Dinamo" gynėjas D.Kolodinas savo baudos aikštelėje sužaidė ranka ir rungtynių teisėjas skyrė 11 m baudinį, tačiau jį ir pakartotinį varžovų bandymą [link="http://mvmmm.jino.ru/2006/21/russia2006_21_011006_dinamo-krilo1.zip"]atrėmęs[/link] Ž.Karčemarskas išgelbėjo savo komandą nuo pralaimėjimo. Likusią rungtynių dalį komandos turėjo nedaug pavojingų situacijų, be to tuo pačiu pačiu abiejų komandų vartininkai žaidė užtikrintai, ir mačas pasibaigė lygiosiomis 1-1.

Sankt Peterburge susitiko vietos "Zenit" bei sezono atradimas Nalčiko "Spartak". Svečiai bandė patvirtinti sezono "atradimo" statusą, nes rungtynių pradžioje kiek netikėtai šeimininkams surengė kelias pavojingas atakas ir vienoje iš jų galėjo pelnyti įvartį, bet to padaryti nepavyko.

Vis dėlto įpusėjus kėliniui "Zenit" patvirtino, jog jie yra šios poros favoritai - į priekį savo komandą tiesogine to žodžio prasme [link="http://mvmmm.jino.ru/2006/21/russia2006_21_011006_zenit-nalchik1_0.zip"]įstumęs kamuolį į vartus[/link] išvedė klubo naujokas olandas Fernando Ricksenas. Besibaigiant kėliniui šeimininkai turėjo dar vieną galimybę pelnyti įvartį bet sėkmingai sužaidė svečių vartininkas.

Po pertraukos "Zenit" žymiai daugiau ėmė atakuoti, o svečių gynyba vis dažniau darydavo klaidų. Šeimininkai pelnė dar tris įvarčius ir nugalėjo rezultatu 4-0. Po šios pergalės "Zenit" nuo pirmaujančio trejetuko jau atsilieka tik vienu tašku ir šiais metais turi didelę galimybę pasipuošti kokios nors spalvos medaliais.

Paskutiniame turo mače susitiko Ramenskojės "Saturn" bei čempionai "CSKA". Aktyviau mačą pradėjo "Saturn" futbolininkai. Tolimais smūgiais pasižymėjo šio sezono rezultatyviausi šeimininkų žaidėjai Aleksejus Jeriomenka bei Edgaras Česnauskis. Vėliau po truputį iniciatyvą perėmė "CSKA" futbolininkai ir vis dažniau pradėjo grasinti "Saturn" vartams, bet kiek netikėtai po kampinio "Saturn" legionierius iš Ganos Baffouras Gyanas gražiu smūgiu galva pelnė įvartį ir rungtynių šeimininkai įsiveržė į priekį.

Antrajame kėlinyje "CSKA" ėmė žaisti greičiau ir pikčiau. Tai davė savo vaisių 62-ąją minutę, kai rezultatą po baudos smūgio galva išlygino Sergejus Ignaševičius. Vėliau viename [link="http://mvmmm.jino.ru/2006/21/russia2006_21_011006_saturn-cska12.zip"]ginčytiname epizode[/link] teisėjas skyrė 11 m baudinį į "Saturn" vartus, kurį sėkmingai realizavo "CSKA" saugas Danielis Carvalho.

Vis dėlto "armiečiams" tą dieną neteko džiaugtis pergale, nes teisėjas likus trims minutėms iki susisitikimo už pražangą prieš serbą Simoną Vukčevičių taip pat skyrė 11 metrų baudinį ir į čempionų vartus. Jį sėkmingai realizavo "Saturn" kapitonas A.Jeriomenka ir mačas baigėsi rezultatu 2-2.

Dvejos rungtynės vyks pirmadienį - autsaideris Maskvos "Torpedo" turės galimybę pasivyti "Dinamo" jei namuose nugalės Vladivostoko "Luch-Energia", o Maskvos "Lokomotiv" gali Kazanėje įveikęs "Rubin" aplenkti "CSKA" ir "Spartak" bei tapti nauju čempionato lyderiu.

21 turo sekmadienio rungtynių statistika

"%c00118" 3 – 3 "%c00114"
35’ [0 - 1] Roman Pavliuchenko
66’ [0 - 2] Roman Shishkin
68’ [1 - 2] Roman Adamov
74’ [2 - 2] Roman Adamov (11 m)
76’ [2 - 3] Radoslav Kovac
87’ [3 - 3] Sergey Semak

I. Dedura ("Spartak") rungtynėms registruotras nebuvo.

"%c00110" 1 – 1 "%c00113"
9’ [0 - 1] Kšyštof Langievka
29’ [1 - 1] Leandro Fernandez

54’ Florin Shoava ("Krylja Sovetov") nerealizavo 11 m baudinio

Ž.Karčemarskas ("Dinamo") žaidė visas rungtynes, o R. Poškus ("Dinamo") iki 46 minutės. E. Raziulis ("Krylja Sovetov") rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00073" 4 – 0 "%c00286"
25’ [1 - 0] Fernando Ricksen
69’ [2 - 0] Andriy Arshavin
85’ [3 - 0] Igor Denisov
90’ [4 - 0] Pavel Mares

E. Majus ("Zenit") rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00111" 2 – 2 "%c00072"
32’ [1 - 0] Baffour Gyan
62’ [1 - 1] Sergey Ignashevich
78’ [1 - 2] Daniel Carvalho (11 m)
87’ [2 - 2] Aleksei Jeriomenko (11 m)

E. Česnauskis ("Saturn") žaidė visas rungtynes, o R. Džiaukštas ("Saturn") rungtynėms registruotas nebuvo. D. Šemberas ("CSKA") žaidė visas rungtynes.