„Žalgirio B“ startas Pirmoje lygoje – pergalingas, bet su netektimi © E. Žaldario nuotr.

„Žalgirio B“ komandai startas Pirmoje lygoje susiklostė dviprasmiškai – pasiekta pergalė (3:1) sostinės derbyje, tačiau sunkią traumą patyrė ekipos kapitonas.

Trečiojo turo rungtynėse – pirmus du žalgiriečiai praleido dėl COVID-19 ligos atvejų – „Žalgirio“ rezervas susitiko su „Riterių“ antrąja komanda.

Žalgiriečių gretose pirmajame kėlinyje žaidė trys pagrindinės komandos nariai – Matas Vareika, Gustas Jarusevičius ir Vilius Piliukaitis. Varžovai rungtyniavo su patyrusiu branduoliu – aikštėje pasirodė aštuoni A lygoje rungtyniavę žaidėjai.

Tačiau dvikovos pradžia sėkmingiau susiklostė „Žalgiriui“ B – 20 min. po Ervino Vilkaičio kamuolį į vartus nepaisant varžovų vartininko pastangų nukreipė gynėjas Gabrielis Nikonovas.

Antrajame kėlinyje po per silpno Nojaus Stankevičiaus perdavimo atgal vartininkas Gaudentas Ralys baudos aikštelėje pargriovė varžovą ir 11 metrų baudinį „Riteriams“ B realizavo Valdas Paulauskas.

Vėliau komandos apsikeitė smūgiais į vartų konstrukciją. Žalgiriečiai arti tikslo buvo po Martyno Valukonio baudos smūgio.

81 min. „Žalgirio“ kontratakoje trise prieš du E. Vilkaitis perdavė kamuolį Meinardui Mikulėnui ir puolėjas smūgiavo taikliai.

Tačiau dvikovos pabaiga tapo labai nervinga, nes komandos kapitonas G. Ralys nesėkmingai nusileido ant žemės ir buvo priverstas palikti aikštę ant neštuvų. Vartininkui ligoninėje buvo nustatytas raktikaulio lūžis teks atlikti operaciją.

„Žalgiris“ B buvo išnaudojęs keitimus, todėl į vartus stojo aikštės žaidėjas Martynas Jokubauskas. Jį nuo varžovų išpuolių apsaugojo gynėjai, o žalgiriečiai kontratakoje padėjo tašką. Po greito išmetimo iš užribio ir G. Nikonovo perdavimo iš krašto iš 10 metrų tiksliai pažeme smūgiavo Ugnius Tulaba.

Po dvikovos „Žalgirio“ B treneris Žydrūnas Grudzinskas sakė, kad įspūdžiai liko dvejopi.

„Norisi kokybės, bet įvertinus tai, kad ilgą laiką negalėjome treniruotis, ne kartą teko izoliuotis, vėl grįžti. Toks lengvas chaosas, su kuriuo susiduria daugelis komandų. Vieni daugiau, kiti mažiau. Rungtynėse pakako noro, energijos, kovingumo. Tačiau žaidimas su kamuoliu, mintis buvo šiek tiek ne tokia. Pergalė gerai, bet ji darbinė. Norisi daugiau kokybės, išpildymo. Turėjome nemažai progų ypač pirmajame kėlinyje. Tik nesugebame jų užbaigti. Apmaudžiausia dėl Gaudento, nes vartininką prarandame ilgesniam laiko tarpui. Jei galėčiau rinktis, geriau būtume pralaimėję, bet turėtume sveiką vartininką.“

Kitas rungtynes „Žalgiris“ B žais taip pat Vilniuje, tačiau svečiuose šeštadienį su BFA komanda.