"Žalgirio" titulų serija pratęsta: vilniečiai po pratęsimo iškovojo penktą LFF taurę iš eilės (VIDEO)

Šį vakarą 17:00 val. įvyko dvikova dėl LFF taurės, kurioje susitiko „Trakų“ ir „Žalgirio“ ekipos.

Tai buvo jau ketvirtoji šio sezono tarpusavio akistata ir antroji „Trakų“ ir „Žalgirio“ dvikova dėl titulo. Mače dėl Lietuvos Supertaurės „Trakai“ pirmieji pelnė įvartį, tačiau „Žalgiris“ rezultatą išlygino, o per pratęsimą pelnė dar tris įvarčius ir iškovojo pirmąjį sezono trofėjų. A lygoje abi komandos pasidalino po pergalę – „Žalgiris“ laimėjo 2-0, o „Trakai“ varžovus įveikė 1-0.

Rungtynes abi komandos pradėjo aktyviai, o pirmąją gerą progą susikūrė „Trakai“ – Nerijus Valskis gavo kamuolį baudos aikštelėje, tačiau jo smūgis skriejo virš vartų. Kėliniui įpusėjus, savo pavojingais išpuoliais atsakė ir „Žalgiris“ – 17 rungtynių minutę Elivelto pabandė pasižymėti iš už baudos aikštelės ribų, bet jo smūgį atrėmė Marius Rapalis. Jau po poros minučių Saulius Mikoliūnas perdavimu į baudos aikštelę surado tą patį Elivelto, tačiau šiam Rapalio pramušti ir vėl nepavyko. Savo progą netrukus turėjo ir pats Mikoliūnas, kurio smūgis galva skriejo virš vartų.

„Trakai“ atsakė savo pavojinga ataka, kurioje po rikošeto nuo „Žalgirio“ žaidėjo smūgis skriejo visai greta varžovų vartų. Kėlinio pabaigoje abejų komandų atakuojantiems žaidėjams trūko tikslumo, o gynėjai susitvarkė su visais varžovų išpuoliais, tad komandos į pertrauką išėjo švieslentėje degant lygiam rezultatui - 0-0.

Tylą antrojo kėlinio pradžioje nutraukė Mikoliūnas, kuris 66-ają minutę susikūrė progą smūgiui iš tolimesnės distancijos bei atliko smūgį į vartų kampą, bet čia ir vėl apie save priminė Rapalis, atrėmęs „Žalgiriečio“ bandymą. Po septynių minučių nuginkluoti „Trakų“ vartininką iš toli pabandė Mantas Kuklys, tačiau ir su šiuo smūgiu Rapalis susitvarkė.

Po šių epizodų, „Trakai“ pabandė perimti iniciatyvą, o tai vos nesibaigė tragiškai - Mikoliūnas nubėgo į greitą ataką, perdavė kamuolį Kukliui, kurio smūgį jau nuo pat vartų linijos išmušė Arūnas Klimavičius.

Paskutinę pagrindinio laiko minutę Kuklys baudos aikštelėje surado Elivelto, kuriam pasižymėti nepavyko, tad komandoms teko žaisti pratęsimą.

Aštuntą pratęsimo minutę „Žalgiris“ uždirbo kampinį, kurio metu „Trakus“ nubaudė buvęs šios komandos gynėjas Linas Klimavičius, kuris laimėjęs dvikovą prieš Davidą Aršakianą tiksliu smūgiu galva nepaliko jokių vilčių „Trakų“ vartininkui.

Per likusį pratęsimo laiką „Trakai“ atidavė visas likusias jėgas, tačiau įvarčio įmušti jie nesugebėjo, o teisėjas ignoravo jų prašymus skirti vienuolikos metrų baudinį situacijoje, kai „senosios sostinės riterių“ nuomone, Simonas Stankevičius savo baudos aikštelėje sužaidė ranka. Tokia rungtynių pabaiga reiškė, kad jau penkta LFF taure iš eilės džiaugėsi „Žalgirio“ žaidėjai.

„Žalgiris“ 1 - 0 „Trakai“
99' [1 - 0] L. Klimavičius