"Žalgiris" beviltiškai pralaimėjo latvių vidutiniokams

Antrosios kontrolinės rungtynės Vilniaus „Žalgiriui“ nesusiklostė sėkmingai. Vilniečiai, pirmame susitikime įveikę Suvalkų „Wigry“ ekipą, antrame mače 0:4 (0:3) nusileido Rygos FS futbolininkams, kurie praėjusiame savo šalies čempionate tarp 8 komandų užėmė 6 vietą..

Svečiai jau nuo gruodžio mėnesio pradžios treniravosi bei žaidė kontrolinius mačus ir tai buvo jau penktasis latvių jėgų patikrinimas prieš artėjantį sezoną. Įdomu tai, kad FS klube rungtynes pradėjo gynėjas Luka Peričius, kuris 2011–2013 metais atstovavo „Žalgiriui“.

Žalgiriečių ekipoje poilsio buvo suteikta Sauliui Klevinskui, tad progos debiutuoti pagrindinėje komandoje sulaukė 17-metis „Žalgirio B“ vartininkas Airidas Mickevičius. Pirmasis blynas – prisvilo: jaunasis vartų sargas per pirmas 45 minutes praleido tris įvarčius.

Pirmą įvartį FS futbolininkai pelnė 17-ąją minutę. Kontratakos metu svečiai atliko perdavimą iš kairiojo krašto į baudos aikštelę, kur rygietis galva numetė kamuolį Aleksandrui Fertovui, tiksliai smūgiavusiam iš arti.

23-iąją bei 28-ąją minutę A.Mickevičius buvo dar du kartus nuginkluotas. FS klube pasižymėjo Aleksejus Višnakovas, pirmą įvartį pelnęs galingu smūgiu iš 15 metrų, o antrame epizode pasinaudojęs komandos draugo perdavimu iš gilumos bei perkėlęs kamuolį per nepatyrusį vartų sargą.

39-ąją minutę už nesportišką elgesį raudona kortele buvo nubaustas Vytautas Lukša. Jį pakeitė pirmame kontroliniame mače dėl traumos rungtynių nebaigęs Ernestas Stočkūnas. Netrukus po keitimo saugas pabandė savo laimę smūgiu iš toli, o kiek anksčiau pavojingai po pakelto kampinio smūgiavo Mamadou Mbodjis.

Per pertrauką buvo pakeista didžioji dalis komandos, aikštėje pasirodė Mantas Kuklys, tad žalgiriečiams, rungtynių išvakarėse turėjusiems net dvi treniruotes, pavyko kontroliuoti situaciją aikštės viduryje bei sukurti kur kas daugiau aštrių atakų.

Sykį iš toli į vartininką smūgiavo Elivelto, dar du pavojingus baudos smūgius atliko C.Romero. 69-ąją minutę latviams labai pasisekė: po žalgiriečio perdavimo FS ekipos gynėjas galva nukreipė kamuolį į savo vartų skersinį. Netrukus šalia vartų pavojingai smūgiavo Donovanas Slijngardas.

Visgi svečiams, antrame kėlinyje surengusiems tik kelias pavojingas atakas ir porą sykių tolimais smūgiais sudrumstusiems Armanto Vitkausko ramybę, pavyko pelnyti ketvirtą įvartį. 90-ąją minutę po keitimo aikštėje pasirodęs Danilas Hvojnickis dar labiau įtvirtino savo komandos pergalę.

„Žalgirio“ peržiūroje dalyvavusiam puolėjui C.Romero nebuvo pasiūlytas kontraktas – jo klube nebeliks.

Rungtynių statistika:

Vilniaus „Žalgiris“ 0:4 (0:3) Rygos FS

Įvarčiai: 17 min. A.Fertovas, 23 min. ir 28 min. A.Višnakovas, 90 min. D.Hvojnickis

Geltonos kortelės: 31 min. E.Vaitkūnas, 82 min. E.Stočkūnas, 87 min. K.Uzėla

Raudona kortelė: 39 min. V.Lukša

„Žalgiris“: A.Mickevičius (46 min. A.Vitkauskas), D.Barauskas (46 min. D.Slijngardas), G.Freidgeimas (81 min. J.Skinderis), M.Mbodjis, E.Vaitkūnas (46 min. R.Baravykas), S.Blagojevičius (46 min. M.Kuklys), M.Ljujičius (46 min. Elivelto), V.Lukša (41 min. E.Stočkūnas), S.Mikoliūnas (46 min. Elivelto), B.Atajičius (81 min. K.Uzėla), C.Romero (75 min. S.Stankevičius).